2. kolo plej-ofa: Partizan – Crvena zvezda 0:0

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde podelili su bodove u Humskoj (0:0) u 170. "večitom" derbiju.

Dobro došli!
Zajedno ćemo ispratiti 170. "večiti" derbi između Partizana i Crvene zvezde.

Susret počinje u 18.30 na stadionu u Humskoj.
Hvala na pažnji
Zajedno smo pratili dešavanja pre, tokom i posle 170. "večitog" derbija, koji je završen podelom bodova (0:0).
Milan Borjan
Ne treba motivacija, derbi je. Motivacija mora da postoji, to svi znaju, taj koji nije bio motivisan, treba da ga bude sramota. On ne zna šta znaèi derbi, ne zna šta znaèi ova utakmica našem klubu. Moraš da pobediš ovde
Danilo Pantić
Utisci su podeljeni, bilo je dosta šansi na obe strane, bilo je dinamièno, dosta izgubljenih lopti, dosta tranzicija, šteta što je bilo 0:0, moglo je na kraju da bude 2:2 ili 3:3. Realno je realan rezultat nerešeno, nažalost mi nismo zadovoljni tim bodom, trebala nam je pobeda, ali nismo uspeli da pobedimo
Igor Vujačić
Evo i sad sam rekao, kada stvorimo ovoliko šansi, moramo da postignemo gol. Ostaje žal, jer nam je mnogo znaèila ova utakmica, i derbi kao derbi znaèi mnogo za nas. Moram oda poradimo na realizaciji jer nas to koèi, i to ne samo u ovoj utakmici nego i u prethodnim. Taj nedostatak sreæe moramo da zaslužimo radom na treningu. Tako da, nadam se da æemo biti efikasniji u ovih preostalih pet kola
Igor Duljaj
Igrali smo protiv najboljeg tima. Da stvarate šanse i imate sliku na terenu, a videli ste kakav je sastav bio - na pobedu. Mislim da niko ga nije pogodio, možda je bilo iznenaðenje jer smo ušli u meè da pobedimo, ali nažalost nismo uspeli u tome. Videli ste odliènog golmana Borjana, veliko iskustvo, doprineo je da rezultat bude 0:0. Opet, Partizan i dalje èeka na pobedu
Milojević o "smeni"
Ja to gledam kao jedan proces koji je u svakom klubu. Zvezda uvek traži bolje igraèe, trenere i to je legitimno. I danas sam i dalje tu, ako to bude do 30. juna ili 15. maja, stvarno ne znam... Ljudi koji vode klub odluèuju o tome. Voleo bih da nas trenira Anèeloti, ja bih samo sedeo i aplaudirao, jer on garantuje titule u top pet liga
Miloš Milojević
Nema puno stvari koje mogu da zamerim igraèima, sem što su mogli još jaèe u drugom poluvremenu, kada je Partizan imao par dobrih prilika. Nije alibi, ali Partizan je ekipa koja ima dobre pojedince, ali sada prolazi kroz težak period. Njima odgovara da igraju protiv ekipa sa posedom, kao što smo mi, a to u Superligi smo jedini kada je Partizan preko puta
Aleksandar Pešić
Partizan ima stvarno dobre igraèe, imaju dobar napad i utakmicu sa Èukarièkim mislim da su nesreæno izgubili, nisu toliko loši kao što kaže tabela, možda nisu imali ni sreæe. Znamo svi da je derbi, derbi, ne pobeðuje uvek bolji, neæu reæi da smo mi bolji, ali opet mislim da je ovo neka realnost
Slobodan Urošević
Svako ko prati Partizan zna da je ovo najteži period. Teret postoji i ne možemo da pobegnemo od toga. Tu smo gde smo, neki su više navikli da se nose sa teretom, a ovaj je najveæi. Moramo da izaðemo iz ovoga. Ostalo je još par kola, na kraju, kad se podvuèe crta, mora svako da zna da je dao sve od sebe, pa æemo videti šta dalje
Mirko Ivanić
Nedostajali su golovi. Utakmica nije bila loša, s obzirom na ambijent. Egal utakmica. Mi smo bili bolji u prvom, oni u drugom. Na kraju, narealniji rezultat je nerešen. Mi žalimo za prvim poluvremenom. Loše smo ušli u drugo poluvreme i to treba da vidimo zašto je bilo tako danas. Imaju veliki zaostatak u odnosu na nas, mi to danas nismo osetili
KRAJ
90+ Nadoknada
Igraće se još tri minuta.
86' Stativa!
Odličan prodor Mitrovića, centaršuta levom nogom, a onda i pokušaj Bukarija glavom, koji je završio na stativi.

U međuvremenu, Katai je dobio žuti karton.
83' Još jedna promena
Marko Rakonjac ušao umesto Aleksandra Pešića.
81' Jović traljavo
Sačekao je povratnu loptu koju mu je uputio Dijabate, ali je levom nogom slabo šutirao, pravo u Borjana.
78' Gužva
Lopta je u nekoliko navrata bila u šesnaestercu domaćih, ali falio je završni udarac.
73' Žuti i izmene
Treći u beležnici sudije Trifkovića završio je Jović.

Nove dve promene kod Zvezde: Azarov i Mitrović su ušli umesto Ivanića i Rodića.

Pedja Milosavljevic/Starsport
71' Nova opasna akcija Partizana
Filipović je tražio Jovića u petercu, ali je ispred njega reagovao Eraković i izbacio loptu u korner.
65' Urošević "požuteo"
Zakasnio je i odgurnuo je van terena Viga i zbog toga dobio žuti karton.
60' Borjan zaustavio Natha
Samo što je ušao u igru, Natho je imao ogromnu šansu.

Filipović ga je proigrao, a Izraelac je sa visine penala šutirao snažno po zemlji, ali je Borjan sjajno odbranio i maltene uhvatio živu loptu.

Srdjan Stevanovic/Starsport
59' Menig ne može više
Duljaj na teren šalje Birbasa Natha.
56' Prva promena
Kings Kangva je zamenio Srđana Mijailovića, kojeg verovatno muči povreda.
53' Dinamično na startu
Pokušavaju i jedni i drugi, baš kao i na početku prvog poluvremena.

Čini se da su crno-beli agresivniji i sa većom energijom ulaze u nastavak susreta.
46' Počelo drugo poluvreme
Bez promena u sastavima.

POLUVREME
Posle prvih 45 minuta igre rezultat je 0:0.

Nakon sudijskog zvižduka stvorila se i prva gužva, a glavni akteri, koji su imali šta da poruče jedan drugom, bili su Milan Borjan i Igor Vujačić.

Takođe, gosti su se žalili kod sudije Trifkovića što u poslednjim sekundama prvog poluvremena nije dosudio faul nad Kataije na ivici kaznenog prostora.
45+ Nadoknada
Igraće se još jedan minut.
42' Katai umalo!
Najbolja prilika za Zvezdu do sada.

Katai se provukao između Markovića i Pantića i potom šutirao iz blizine levom nogom, ali lopta je otišla pored gola.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
39' Kanga nezgodno
Gabonac je izveo slobodni udarac sa desne strane, loptu niko nije dirao, tako da je Stevanović morao da je izboksuje.
38' Vujačić neoprezan
Pogrešio je u dodavanju, a onda i oborio Bukarija na ivici kaznenog prostora.
32' Prvi žuti karton
Svetozar Marković je "pokosio" Aleksandra Pešića, koji je ostao da se previja na travi.

26' Velika šansa za Dijabatea
Sjajan prodor Meniga po levoj strani, predriblao je nekoliko čuvara, ušao u kazneni prostor, podigao glavu i proigrao Dijabatea, koji je naleteo na povratnu i očajno šutirao iz izgledne situacije preko gola.
23' Slabiji tempo
Nakon uvodnih 15 minuta i otvorene igre, u ovim trenucima nema mnogo izgleda da će doći do šansi.

Zvezda ima veći posed, dok se crno-beli muče da povežu nekoliko dodavanja.
16' Pešić zakasnio
Malo je nedostajalo Pešiću da zakači loptu i skrene je u gol posle dodavanja Aleksa Viga sa desne strane.

U pitanju su bili delovi sekunde, centimetri...

13' Katai neutralisan
Okušao je udarac sa distance, ali je on bio izblokiran, tako da Stevanoviću nije bilo teško da pokupi loptu.
10' Trzaj glavom Rikarda
Posle ubačaja sa leve strane, Rikardo Gomeš je šutirao glavom sa desetak metara ali pravo u Borjana.

6' Rodić prvi pokušao
Dobro su gosti na levoj strani rešili presing Partizana, Pešić je probio, probao da nađe nekog u kaznenom prostoru, lopta se odbila do Rodića, koji je slabijom desnom nogom gađao dalji ugao i zamalo bio neprecizan.
4' Dobar korner Partizana
Igor Vujačić je bio najviši u skoku, šutirao je glavom, ali samo pored gola.
3' Borjan se igrao
"Zalomio" je Rikarda u petercu i tek onda ispucao loptu.

Ubrzo je Jović pronašao Meniga u šesnaestercu, koji je kasnio, da bi se ispred Rikarda našao Dragović.
1' Utakmica je počela!
Sa centra su krenuli fudbaleri Zvezde.

Miodrag Grof Božović
Ja mislim da Duljaj u ovom momentu može da proba da u psihološkom planu popravi atmosferu koja je loša. Mogu da povuèem jednu paralelu. Da se ovo dešava u Crvenoj zvezdi, sigurno bi smenili i ovoga što radi na vratima na stadionu. Navijaèi bi jurili igraèe po pomoænom terenu Marakane
Marko Nikolić o Partizanu
Nama je mnogo teško bilo doæi do Partizana i Zvezde. Hajduk sa Liona, Rad, Èaèak itd. Bez plate, sa platom, sa malom platom, sa ovakvim i onakvim timovima, da bi se posle mnogo godina izborio da doðeš tu. Sada je taj kriterijum dosta nizak. Neæu da se izrazim ulièarski, pa da kažem da bi skoro svako mogao da sedne na klupu, ali tako nekad izgleda
Sastavi
Partizan: Stevanović - Filipović, Marković, Vujačić, Urošević - Kolorado, Pantić - Dijabate, Natho, Jović - Gomeš.

Crvena zvezda: Borjan - Vigo, Eraković, Dragović, Rodić - Mijailović, Kanga - Ivanić, Bukari, Katai - Pešić.
Najava našeg Stefana Smuđe
* Opstati ili nestati

PAR   CZV
  0 : 0
Možda rezultati ne oslikavaju na naš naèin, nije to interesovanje, ali imamo obavezu da održimo svetkovinu na tom nivou. Prilazimo maksimalno ozbiljni sa istim stavom da dobijemo. Neæe se ni sada promeniti. Ranjeni lav je najopasniji, ali imamo kvalitet i samopouzdanje da izaðemo kao pobednici