29. kolo: Spartak – Crvena zvezda 1:4 (1:2)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Spartak u Subotici rezultatom 4:1 (2:1) u meču 29. kola Mozzartbet Superlige Srbije.

Dobro došli!
Fudbaleri Spartaka i Crvene zvezde sastaju se u Subotici od 18.45 u utakmici 29. kola Mozzartbet Superlige Srbije.

Budite uz B92.net!
Kraj!
Utakmica je završena VAR proverom i poništenim golom Šimure, zbog malog ofsajda.

Zvezda je zasluženo slavila trijumf i napravila novi korak ka šestoj uzastopnoj titulu prvaka Srbije.
Igraće se još tri minuta nadoknade u Subotici.
82' GOOOOOOOL!
Aleksandar Katai je još jednom "pustio magiju".

Ovog puta iz slobodnog udarca, pogodivši jednu, pa drugu stativu, nakon čega je lopta odsela u mreži Spartaka.

Po četvrti put ove večeri.
78' Ulazimo u sam finiš
Spartak ne deluje kao tim koji bi mogao do čuda i makar boda.

Zvezda rutinski privodi ovaj meč kraju.
70' Rakonjac nikako da dođe do pogotka
Pitanje pobednika praktično je već rešeno, ali Zvezda ide po još golova.

Centrirao je Kangva, Dubljanić promašio loptu, a Rakonjac nije uspeo da loptu sprovede u mrežu.
66' Vigo je pokušao posle prekida
Ali, ostao je prekratak prilikom skoka i nije ozbiljnije ugrozio mrežu domaćih.
54' GOOOOOOOL!
Tačnije evrogol Kingsa Kangve.

Tukao je sa oko 30 metara i smestio "projektil" pod prečku gola Dubljanića, koji je bio potpuno nemoćan.

47' Ado preti Zvezdi
Odlično je primio loptu, pa šutirao iz poluvoleja, ali se Borjan izvio i vrhovima prstiju izbio loptu u korner.
Nastavljena je utakmica
Nema promena u oba tabora.

Kraj prvog poluvremena
Crvena zvezda vodi u Subotici posle prvog dela, a videli smo čak tri gola u prvih 23 minuta.
40' Zvezda "umirila" Spartak
Domaćin je daleko od gola Milana Borjana i igra se uglavnom sa loptom u nogama igrača u crveno-beloj opremi.
34' Srećković je u dva minuta iznudio dva kartona
Prvo za Kangvu, a onda i za Viga.

Biće opasna prilika za Spartak iz slobodnog udarca sa oko 20-ak metara.
23' GOOOOOOL!
Aleksandar Katai dovodi Zvezdu u novo vođstvo.

Pogodio je iz jedanaesterca koji je prethodno dosuđen zbog prekršaja Šimure nad Erakovićem.
16' Zvezda ofanzivnija
Traži novo vođstvo.

Na drugoj strani, zapretio je Edmund Ado.
9' GOOOOOOOL!
Tek što se krenulo sa centra, Spartak se vratio u igru.

Šimura je nadvisio Rodića i pogodio glavom za 1:1.
7' GOOOOOOL!
Bukari je pobegao odbrani Spartaka, izbegao ofsajd i zatresao preznu mrežu.
5' Miran početak susreta u Subotici
Bez uzbuđenja u uvodnim minutima susreta.
Počela je utakmica!
Spartak u tradicionalnoj plavo-beloj kombinaciji, Zvezda u crveno-belim dresovima.
Igrači su na terenu
Sve je spremno za početak susreta u Subotici.
Milan Borjan će postati rekorder
Po 266. put će biti na golu Zvezde, čime će se izjednačiti sa Ratomirom Dujkovićem.
Poznati su sastavi oba tima:
Spartak: Dubljanić – Tošeski, Ostojić, Dunđerski, Šimura - Ado, Todorovski, Bogićević, Srećković, Vitorović - Hristić.

Crvena zvezda: Borjan – Vigo, Eraković, Dragović, Rodić – Mijailović, Kangva– Bukari, Prucev, Katai – Rakonjac.