29. kolo: Partizan – Voždovac 1:0 (1:0)

Fudbaleri Partizana savladali su Voždovac rezultatom 1:0 (1:0) u utakmici 29. kola Mozzartbet Superlige Srbije.

Gomeš 5
  PAR   VŽD
  1 : 0
Kraj!
Partizan se ispromašivao, ali je posle pet meseci skinuo "kletvu" Humske.
86' Katić briljira!
Još jedna neverovatna odbrana, ovog puta glavom je tukao Jović posle centaršuta Uroševića sa leve strane.
82' Novi zicer za Partizan!
Prelep centaršut Meniga za Gomeša, ali Katić blista u drugom poluvremenu.

Previše šansi je promašio Partizan...
80' Stativa!
Pogađa je Rikardo Gomeš.

Partizan nikako da prelomi meč.

Hoće li mu se to osvetiti?
76' Kadrić u prilici
Prva veća prilika za Voždovac u drugom poluvremenu.

Biće uzbuđenja ovde do samog kraja.
73' Menig promašuje i promašuje
Ovog puta glavom je tukao, skinuvši loptusa "makazica" Baždaru.

Moralo je da bude 2:0 do sada...
63' Neće gol Meniga nikako
Ponovo je imao veliku priliku za 2:0, ali i ovog puta je Katić odbranio.

Mogao je možda i Gomešu da odigra na stranu, ali nije...

53' Teodorović pogađa stativu
Ipak, bio je u ofsajdu, ali dovoljno za oprez crno-belima.
47' Vujačić ka Nathu, pa prva prilika za Partizan u nastavku
Šutirao je Izraelac sa oko 20 metara u naletu, ali je Katić odbranio.
Nastavljena je utakmica u Humskoj
Bez promena u oba tabora.
Kraj prvog poluvremena
U prvih 22 minuta videli smo puno uzbuđenja, a onda nakon toga praktično ništa vredno pomena.

Partizan je na pola puta da prekine niz od osam utakmica bez pobede.

30' Voždovac se oslobodio početnog pritiska
Ali, Partizan pokazuje želju da dođe do drugog gola.
22' Opet Partizan preti iz kontre
Još jednom Nemanja Jović, ali opet je neprecizan.

Ovog puta lopta ide preko prečke.
20' Saničanin preti posle kornera
Nogom, ne glavom, ali sa prve stative nije pogodio okvir gola Voždovca.
18' Pantović šutira, lopta pogađa Saničanina u ruku
Ali, nije bilo namere da igra njom u bloku, a i šut je bio daleko van okvira gola, pa sudije neće gledati snimak.

Na drugoj strani, Nemanja Jović je zapretio u kontri, ali je Katić odbranio.
13' Vrlo ofanzivan Partizan u uvodu susreta
Sada je i Danilo Pantić mogao da uputi udarac, ali mu je posle lepog lažnjaka pobegla lopta.
10' Uh, kakva šansa za Partizan!
Kvinsi Menig je promašio čist zicer!

Sa manje od pet metara je prebacio prečku.

Svemu je prethodila velika greška Andrije Katića
3' Sa tribina konstantno odjekuje:
"Uprava napolje!"
5' GOOOOOL!
Prva prava situacija u meču i Partizan već vodi.

Bibars Natho je dva puta izblokirao protivničke igrače i došao do lopte, te asistirao za Rikarda Gomeša koji je efektno pogodio sa ivice kaznenog prostora za 1:0.
Počela je utakmica!
Sablasna atmosfera u snežnoj Humskoj ulici.
Igrači izlaze na teren
Tribine su gotovo potpuno prazne.

Svega nekoliko desetina navijača u Humskoj.
Nikola Puača
Kvalitet igraèa koji nose njihov dres je daleko veæi u odnosu na rezultate koje postižu, sami su toga svesni, tako da mislim da je pitanje trenutka kada æe poèeti da ostvaruju rezultate shodno moguænostima koje poseduju. Fokusiramo se na sebe. Cilje je da pokažemo stepen progresa u odnosu na prvi meðusobni duel. Verujem da imamo kvalitet da odigramo egal utakmicu sa renomiranim protivnikom. Prvi uslov je se da pokažemo u najboljem izdanju. Sreæna okolnost je da povrede nisu teže prirode i igraši se brzo vraæaju u trenažni proces, ali im fali kontinuitet. To ne koristimo kao alibi, veæa samo kao èinjenièno stanje
Igor Duljaj
Voždovac igra dobar i kvalitetan fudbal. Imaju dobrih pojedinaca, igraju kvalitetno. Gledao sam dosta njihovih utakmica. Ja se ne optereæujem njima, veæ kako æemo mi da izgledamo. Bez obzira što igraèi prièaju da nemaju samopouzdanja, ja to na treningu ne vidim. Na treningu rade disciplinovano i na visokom nivou. Medjutim, kada dodju utakmice, onda je i ulog veliki, samim tim je i veæi pritisak. Videæemo kako æe biti protiv Voždovca, ali je sigurno da neæe biti lako. Pokušavam da utièem prièom na igraèe. Bilo bi dobro da lociramo problem, jer bi ga lako rešili