28. kolo: Crvena zvezda - Mladost GAT 4:2 (2:2)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost GAT u 28. kolu Superlige Srbije sa 4:2 (2:2).

Dobro nam došli!
Pratićemo susret 28. kola Superlige Srbije u kojoj se na stadionu "Rajko Mitić" sastaju Crvena zvezda i Mladost GAT.

Duel vodeće i poslednjeplasirane ekipe na tabeli. Budite uz nas!
Drugi gol Kataija
Pogodak Rakonjca
Meč je završen!
Pobeda Crvene zvezde u 28. kolu sa 4:2 (2:2)

Presudio je bolji finiš šampiona. Rakonjac je postigao treći, Katai taj četvrti gol.

Gosti su se odlično branili, bili su blizu boda, ali pobedio je bolji tim.
Tri minuta nadoknade
Toliko će se još igrati.
90' Gooooool!
I četvrti gol za domaćina.

Bukari je asistirao Kataiju, koji sa 12 metara šalje loptu u mrežu gostiju.

Loptza je nekog zakačila na putu ka mreži, ali svejedno, to je drugi gol Kataija ove večeri.
88' Izmena u Mladosti
Izašao je Denić, na terenu je u finišu Milić.
86' Šansa za Bjeloša
Naleteo je Bjeloš na loptu negde na liniji kaznenog prostora, snažno je šutirao, ali je pogodio spoljni deo mreže!
83' Gooooool!
Marko Rakonjac, pet minuta po ulasku u igru postiže gol za Crvenu zvezdu!

Posle kornera Kange, bio je na pravom mestu, iz peterca je poslao loptu u mrežu Mladosti GAT.
78' Dve izmene
Izmene u oba tima.

Umesto Saše Markovića u timu Mladosti GAT igraće Emanuel Hakman.

U Crvenoj zvezdi, Aleksandra Pešića zamenio je u igri Marko Rakonjac.
77' Knežević siguran
Šutirao je Katai u levu stranu, bio je na mestu golman Knežević. Ostaje 2:2.
76' Prilika za Kataija
Dosuđen je slobodan udarac za Crvenu zvezdu na nekih 19 metara od gola.

Katai odmah uzima loptu...

74' Žuti Tanasijeviću
Oštar start Strahinje Tanasijevića na Kangvu, morao je Jeknić da mu pokaže javnu opomenu.
73' Katai, Knežević brani!
Velika šansa za Crvenu zvezdu. Katai je bio na nekih šest sedam metara od gola, Knežević je odbranio nogom i sprečio pogodak!
72' Blok za Kangvu
Dobra akcija Crvene zvezde po desnoj strani, lopta je došla do Kangve koji je šutirao sa ivice kaznenog prostora.

Pogodio je igrača Mladosti GAT koji je bio u padu.
69' Izašao Vidakov
Dvostruki strelac za goste, Milan Vidako, završio je meč.

Umesto njega u igri je Kristijan.
67' Izblokiran Dragović
Posle kornera, Dragović je pokušao poluvolej udarcem sa desetak metara iskosa sa desne strane, ali je izblokiran.
65' I Kanga sa distance
Pokušavaju crveno-beli u poslednjih desetak minuta udarcima sa distance. Sada je to uradio i Gelor Kanga, ali od svega samo korner.
62' Katai, promašaj
Udarac Aleksandra Kataija sa 17 metara, za nekih pola metra je lopta prošla kraj leve stative.
60' Kangva iz daljine
Probao je Kings Kangva sa nekih 23 metra, snažan udarac, ali lopta odlazi iznad prečke.
Gol Kange za 2:2

56' Pokušaj Viga
Lopta se posle karambola u kaznenom prostoru gostiju odbilka do Aleksa Viga.

Šutirao je sa ivice kaznenog prostora, ali nekako mlako, Knežević nije imao problem da ukroti loptu.
53' Udarac Denića, pa žuti za njega
Novi nalet Mladosti, Đorđe Denić je pokušao sa 17 metara, ali je šutirao pravo u ruke Vasiljevića.

Denić odmah pravi prekršaj, dobija i on žuti karton.
51' Žuti za Ilića, pa za Erakovića
Milijan Ilić je povukao sa leđa igrača Crvene zvezde, Jeknić to ne prašta.

Žuti karton za igrača Mladosti GAT.

Sličan prekršaj na drugoj strani Stahinje Erakovića, i njegovo ime je sada u beležnici.
50' Zvezda ubrzava
Angažovanjiji početak domaćina u drugom delu, žele što pre da dođu do prilike za gol.
46' Počelo je drugo poluvreme
Krenuo je drugi deo meča na stadionu "Rajko Mitić".
Izmene u Zvezdi
U drugom poluvremenu će Zvezda pokušati sa dva osveženja.

Umesto Lekovića i Mitrovića na terenu su Aleks Vigo i Osman Bukari.

Promena i u formaciji, sada će Crvena zvezda igrati sa četvoricom u poslednjoj liniji.
Drugi gol Vidakova
Poluvreme
Četiri gola, uzbuđenja pred oba gola, publika je imala šta da vidi u ovih 45 minuta.

Da vidimo kako će biti u nastavku.
45+4' Goooooool!
Kanga je rutinski poslao loptu u donji levi ugao, 2:2.
45+3' Penal
Jeknić je sam pogledao snimak i pokazao ne belu tačku, jedanaesterac za Crvenu zvezdu.
45+1' VAR gleda igranje rukom
Vidakova je pogodila lopta u ruku i završila u korneru...

Ima li penala za Zvezdu?
45' Dva minuta nadoknade
U prvom poluvremenu igraće se još dva minuta. Bilo je prekida, pre svega tokom gledanja VAR-a kod gola Crvene zvezde.
42' Zvezda pokušava, ali...
Ne uspeva Crvena zvezda da stvori povoljnije prilike. Nekako se uvukla nervoza u njihovu igru posle drugog primljenog gola.

Nedostaje koncentracije u završnoj trećini.
Gol Kataija za 1:1
37' Kanga požuteo
Duel Kange i Denića, igrač Mladosti GAT se našao na zemlji.

Sudija Stefan Jeknić je pokazao žuti karton Kangi, potpuno opravdano.
35' Prilika za Kataija
Nova dubinska lopta pred gol Mladosti GAT.

Natrčao je na nju Katai, ali ne i da je dovoljno dobro zahvati, lopta je otišla iznad prečge gola gostiju iz Novog Sada.
33' Goooool!
Ponovo vodi Mladost GAT!

Raspoloženi Saša Marković je uposlio Vidakova, ovaj je zaobišao Vasiljevića i poslao loptu u mrežu!
Gol Vidakova za 0:1
29' Sjajni Knežević
Odlična dubinska lopta pred gol za Ivanića, bio je na roglju peterca, ali je istrčao Marko Knežević i uspeo da odbrani.

Išla je lopta u gol, pogodila je Kneževića u rame i odbila se u polje.
27' Mitrović u gužvi
Stefan Mitrović je bio na nekih šest-sedam metara od gola, pokušao je iz okreta da šutira, ali je promašio loptu i prilika je propala.

22' Opet Marković
Novi šut Markovića, ovog puta ne tako dobar kao u 14. minutu kada je pogodio stativu.

Vasiljević je sada lako uspeo da ukroti loptu.
18' Goooool!
Ipak je priznat gol, sve je bilo čisto.

Strelac je Katai.
16' Katai, lopta u mreži, ali VAR se pita
Katai je uklizao u ubacio loptu u mrežu Mladosti, ali VAR proverava da li je bilo ofsajda...

U pitanju je bila pozicija Pešića.
14' Stativa spasla Zvezdu!
Umalo da gosti povedu sa 2:0!

Stativu je pogodio Saša Marković, bio je to sjajan udarac sa 15 metara.
11' Gooooool!
Mladost GAT je povela!

Strelac je Milan Vidakov. Nije mu bilo teško da loptu sa dva metra ubaci u mrežu Crvene zvezde, potp ga je Babić sjajno uposlio posle prodora sa desne strane.
9' Veliki promašaj Ivanića
Pešić je sjajno prošao po levoj strani, ubacio pred gol, natrčao je Mirko Ivanić i šutirao visoko preko gola!

Velika prilika za crveno-bele, morao je ovo Ivanić da pretvori u gol, velika sreća za goste.
5' Zvezda ima kontrolu
Lopta je praktično sve vreme u nogama domaćih fudbalera.

Ipak, još uvek nismo videli i neki opasan napad.
1' Utakmica je počela
Sa centra su krenuli gosti iz Novog Sada.
 Katai 18, 90, Kanga 45+4p, Rakonjac 83 - Vidakov 11, 33
  CZV   MLA
  4 : 2
Kiša pravi problem
Šteta je samo zbog lošeg vremena. U Beogradu pada kiša, teren je mokar i klizav, praviće to dosta problema igračima oba tima.
Lalatović bez Brazilca
S druge strane Nenad Lalatović je napravio pomalo neočekivanu izmenu. U timu nema krila iz Brazila - Dal Belo nije u startnoj postavi gostiju iz Novog Sada.
Trojica štopera
Trener Crvene zvezde Miloš Milojević odlučio se za trojicu štopera, što je pomalo neobičan izbor.
Sastavi timova
Povratak domaćem fudbalu
Posle dve nedelje pauze zbog obaveza reprezentacija u kvalifikacijama, vraćamo se domaćim prvenstvima.

Crvena zvezda je na jasnom putu ka novoj tituli o čemu svedoči velika prednost od 18 bodova koju imaju u odnosu na drugoplasirani TSC.

Gosti se bore za opstanak, u nezavidnoj su situaciji, otuda će svaki meč do kraja, pa i ovaj, za njih imati veliki značaj.