Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Čukarički u derbiju 22. kola Superlige Srbije.

Pratićemo utakmicu 22. kola Supelige Srbije.

Na stadionu Rajko Mitić fudbaleri Crvene zvezde dočekuju ekipu Čukaričkog.

Budite uz naš lajv blog.
Kraj utakmice
Nova pobeda Crvene zvezde nad Èukarièkim
90' Prvi žuti na utakmici
Uroš Miladinoviæ prvi je opomenut igraè na utakmici.
Gol Bukarija
81' Pokušaj Mijatovića
Udarac mladog fudbalera Zvezde je otišao daleko pored gola

77' Poslednje promene u Zvezdi
Umesto Aleksandra Kataija u igru je ušao Marko Rakonjac, dok je Gelor Kanga ustupio mesto Stefanu Mitroviću.
75' Miladinović opet promašio
Najbolje šanse za goste je imao Igor Miladinović, sada je neometano šutirao iz kaznenog prostora, ali je njegov šut bio nekontrolisan.
72' Nove izmene kod Zvezde
Teren su napustili Aleksandar Pešić i Milan Rodić, šansu su dobili Jovan Mijatović i Irakli Azarov.
67' Goooollll
Drugi gol Usmana Bukarija, Zvezda vodi sa 3:0

Sačekao je reprezentativac Gane padne i onda je lagano loptu sproveo u mrežu
59' Šansa za Pešića
Izbacio je lažnjakom svog čuvara, ali je njegov udarac desnom nogom bio neprecizan.
58' Prva izmena kod Zvezde
Umesto Mirka Ivanića na terenu je Kings Kangva
55' Pokušaj Docića
Šutiorao je Docić iz teške pozicije glavom preko gola. Deluje da bolje nije mogao.
53' Miladinović opet u šansi
Izgleda da je Igor Miladinović najopasniji fudbaler Čukaričkog po gol Zvezde na današnjem meču. Ponovo je mladi prvotimac gostiju oprobao svoj šut, ali ni ovoga puta nije bio precizan jer je prebacio gol Borjana
49' Zvezda krenula agresivno od nastavka meča
Kanga je dodao ka Aleksu Vigu koji je uposlio Kataija, ali je strelac prvog gola za Crvenu zvezdu šutirao preko gola.
Počelo je drugo poluvreme
Trener Čukaričkog je izvršio tri izmene, meč su završili Luka Adžić, Stefan Kovač i Samuel Ovusu, na terenu su Stefan Tomović, Marko Docić i Muhamed Badamosi.
Završeno prvo poluvreme
Fudbaleri Crvene zvezde posle prvih 45 minuta imaju prednost od 2:0 protiv Čukaričkog u derbiju 22. kola Superlige Srbije.
44' Novi pokušaj Miladinovića
Šutirao je fudbaler gostiju, ali je drugi njegov udarac ovoga puta završio pored gola Borjana
41' Čukarički preuzeo inicijativu
Novi napad gostiju. koji su preuzeli inicijativu na terenu. Trude se fudbaleri gostiju da urede nešto konkretnije na terenu, ali zasada im to ne uspeva. Drezgiæ je povukao novi napad gostiju, ali je loše odložio loptu ka Stefanu Kovaèu.
Gol Kataija
37' Najbolja šansa za Čukarički
Pustili su fudbaleri Crvene zvezde Miladinovića da neometano priđe šesnestercu, dobar udarac je uputio fudbaler gostiju, ali se istakao Borjan koji je paradom loptu poslao u korner.
33' Pokušaj Kataija
Nemaju ideju fudbaleri Čukaričkog kako da ugroze gol Zvezde, ana drugoj strani sve su učestaliji napadi domaćih. Zvezda iz tranzicije stiže do nove šanse, novu priliku je imao Katai, ali se opet istakao Mićović.
30' Šansa za Pešića
Odličan prodor napadača Zvezde, šutirao je Pešić na gol, ali se istakao Mićović koji je sjajnom paradaom loptu poslao u korner.
27' Ređaju se napadi Zvezde
Ponovo je Mićović zaustavio napade Zvezde i to preko Bukarija, koji je uz Kataija najagilniji u napadu crveno.belih. Posle napada usledio je korner, gde je u skoku ponovo bio najviši Eraković, ali ni ovog puta štoper crveno-belih nije uspeo da postigne pogodak.

20' Nova šansa za Zvezdu
Katai je centrirao, Bukari je bio sam na desnoj strani, ali je njegov udarac glavom završio pravo u rukama Mićovića.
17' Goooooolllll
Bukari je udvostručio prednost Zvezde!

Primio je loptu fudbaler Zvezde u kaznenom prostoru, okrenu se i lako savladao ubacio loptu u mrežu za već osetnu prednost crveno-belih posle samo 17 minuta igre na stadionu "Rajko Mitić"
14' Gooooollll
Zvezda je povela! Strelac je Aleksandar Katai

Lako je fudbaler crveno-belih prošao po levoj strani, pored defanzivca gostiju, uputio je precizan udarac, a lopta je od leve stative završila u mreži golmana gostiju
9' Šansa za Ovusua
Posle greške Strahinje Erakovića, lopta je stigla do Ovusua, koji je šutirao sa nekih 20 metara, ali je Borjan lako zaustavio njegov udarac
5' Šansa za Erakovića
Posle korrnera sa desne strane, koji je izveo Gelor Kanga u kaznenom prostoru je najviši bio Strahinja Eraković, ali je njegov udarac glavom otišao preko gola
Meč je počeo
Prvi sa centra su krenuli fudbaleri Crvene zvezde.
Kerkez: Poštovanje da, ali na terenu je 11 protiv 11
Dušan Kerkez, trener Čukaričkog:

"Atmosfera je odlična, očekujem hrabru igru. Videćemo kakav će biti rezultat, ali to ne zavisi samo od nas. Imamo poštovanje prema svakom protivniku. Zvezda dominira, atreba da ih poštujemo, ali na terenu je uvek 11 protiv 11", kaže trener Dušan Kerkez.
Bliži se početak meča
Današnji meč vodi sudija Stanko Ostraćanin.
Milojević: Fokus od prvog minuta
Trener Crvene zvezde Miloš Milojević očekuje dobar meč.

"Raduje nas svaki meč kod kuće, bez obzira na protivnika. I u utakmici protiv Vojvodine smo dobro igrali u prvom poluvremenu i imali možda najboljih 30 minuta u poslednje vreme, te je samo nedostajala realizacija, ali to je stvar fokusa i mirnoće. Bilo je drugačije protiv Voždovca, i u smislu podloge i protivnika i ako uđemo s tim odnosom, da svi igrači budu fokusirani od prvog do posledneg minuta, mislim da možemo da očekujemo dobu utakmicu i rezultat", rekao je Milojević.
Dobra forma
Brđani su u prva dva meča proloćnog dela ostvarili pobede.

Savladali su Spartsk sa 2:1 i Radnički 1923 rezultatom 3:2.

Crvena zvezda je remizirala sa Vojvodinom 1:1, a potom je pobedila Voždovac u gostima sa 6:0.