7. kolo: Čukarički – Crvena zvezda 0:2 (0:1)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički na gostovanju rezultatom 2:0 u zaostalom meču 7. kola Superlige Srbije.

Katai 37, Kangva 84
  ČUK   CZV
  0 : 2
Kraj!
Rutinska pobeda Zvezda na Banovom brdu!
3 minuta nadoknade
Gol za 0:2
88' Odrađuje se posao
Kao da su obe ekipe zadovoljne rezultatom...
84', Gooool, 0:2!
Sjajna akcija Zvezde posle izmena, pravovremen pas Ivanića i njegova 11. asistencija ove sezone, a onda rutinska završnica Klingsa Kangve.

Njegov četvrti gol u sezoni u Superligi, a rezultat na Brdu je 0:2!
83' Menja Milojević, menja i Kerkez
Tri izmene za Čuku – izašli su Docić, Ivanović i Stevanović, a ušli Rogan, Lukić i Petković.

Tri izmene i za Zvezdu – izašli su Pankov i Katai, a na terenu su Dragović i Sanogo.

Pedja Milosavljevic/Starsport
73' Žuti i za Kataija
Faul sa leđa nad Sisokom i to je javna opomena za Zvezdinog golgetera.
71' Bakljada, vatromet...
Ozbiljna predstava "delija" na Brdu.
66' Izlazi Bukari koji je ušao kao zamena
U 14. minutu je zamenio Pešića. Sada ga menja Kangva...
65' Opasno!
Odlična odbrana Mićovića nakon udarca Milunovića, ali na kraju i faul u napadu. Zvezda pritiska...

U međuvremenu nekadašnji omladinac Crvene zveezde Luka Adžić menja Stefana Kovača.

62' Pritisak Zvezde
Posle nekoliko dobrih minuta Čuke ponovo gledamo pritisak Zvezde. Doduše, bez većih šansi.
57' Dobar pokušaj Bukarija
Ušao je u kazneni po desnoj strani, ostao bez drugih opcija i jako šutirao. Na kraju samo spoljni deo mreže.
54' Prilika za Čuku
Probio je Ivanović po levom boku, ušao u kazneni, ali iz teške pozicije loše šutirao.
52' Umalo tuča
Došlo je do verbalnog, pa i do blažeg fizičkog sukoba između nekoliko fudbalera jedne i druge ekipe. Na kraju ništa ozbiljnije. "Požuteli" su Kovač i Kanga.
50' Povredio se i Pankov
Ulazi lekarski tim Zvezde na teren dok traje bakljada "delija". Videćemo da li će Pankov moći da nastavi, deluje da hoće.

49' Bez uzbuđenja
Miran start drugog poluvremena.
Počelo je drugo poluvreme na Brdu
40' Dobra reakcija Borjana
Bilo je opasno, Badamosi je bio u šansi, ali je Borjan pravovremeno reagovao i otklonio opasnost.
Kraj 1. poluvremena
Gol za 0:1
39' Umalo 0:2
Novi dobar centaršut Kange, ali sada nešto lošija reakcija Rodića. Hteo je da asistira iz nezavidne pozicije i dok je bio van balansa, pa je od svega na kraju samo gol-aut za Čukarički.
37' Gooool, vodi Zvezda!
Zvezdi se konačno isplatila ofanziva i Katai je gostima doneo zasluženu prednost.

Pogodio je prečku pre sedam minuta, a sada niej bilo ičega što bi ga zaustavilo. Sjajan centaršut Kange i Kataijev precizan udarac glavom za – 0:1.
33' Čuka je nekako "živa"
Ne prestaju napadi crveno-belih. Samo tri minuta nakon prečke Katija ide centaršut Kange i gotovo pa stopostotna šansa za Ivanića. Na kraju prelak posao za Mićovića, s obzirom da je Ivanić šutirao sa pet metara.
30' Prečka!
Katai se snašao na malo prostora, našao prostor pored Drezgića, a onda levom nogom raspalio po lopti i – zadrmao prečku.

28' Bukari!
Dobar prodor, jak šut, ali direktno u Mićovića!
27' Dobar pokušaj Kataija
Slobodan udarac sa distance za Zvezdu. Dobar udarac Kataija sa oko 25 metara, ali samo spoljni deo mreže.
19' Prvi žuti karton
Katai je povukao kontru, a mladi defanzivac Kovačević ga namerno odgurnuo sa leđa. Prva javna opomena koju večeras dodeljuje Srđan Jovanović.
18' Zvezda dobro zatvara
Ima napade Čukarički, ali nema šut ka golu još. Zvezda se dobro brani.

14' Pešić ne može da nastavi
Menja ga Bukari.
9' Pešić imao šansu, pa se povredio
Imao je potencijalno Pešić i jedan na jedan pred golom domaćina, ali je Bojan Kovačević uspeo da ga stigne i izuzetno reaguje. Pešić je zatim završio u bolovima, uhvatio se za zadnju ložu i sada mu se ukazuje pomoć.
8' Ništa specijalno na Brdu
Odmeravaju se snage na Banovom brdu. Napada i Čukarički, ali ne ozbiljno, a Zvezda čeka šansu.
2' Ozbiljna šansa za Zvezdu
Dobar napad crveno-belih već na startu. Katai je spustio loptu Mitroviću, ali se on nije najbolje snašao u petercu protivnika.
Počeo je meč na Brdu
Zvezda slavi, može na +10
Partizan šokiran u Humskoj.
Poznati sastavi
Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Milunović, Pankov, Rodić - Kanga, Mijailović - Ivanić, Katai, Mitrović - Pešić

Čukarički: Mićović - Stevanović, Drezgić, Kovačević, Tošić - Sisoko, Kovač, Docić, Kovač, Ovusu - Badamosi
Ovako je bilo poslednji put na Brdu
Izjava Miloša Milojevića
Zadovoljan sam bodovnim saldom koji smo ostvarili u ligi, pogotovo ako se uzme u obzir da smo od 11 utakmica, svega tri imali kod kuæe i osam na gostovanju, a to uopšte nije lako. Ako neko misli da jeste, onda se vara. Mislim da smo u mnogim utakmicama mogli da pružimo bolju igru, ali bilo je meèeva gde smo bili veoma dobri. Svesni smo toga, ali uvek sebi postavljamo najviše ciljeve, tako da, želimo da unapreðujemo i rezultat, i igru, i igraèe. Znamo gde smo i šta smo i dobro je što imamo trend rezultata, koji æemo, nadam se, nastaviti protiv Èukarièkog.