7. kolo: Partizan – Spartak 0:1 (0:0)

Fudbaleri Spartaka napravili su najveće iznenađenje u dosadašnjem toku Mozzartbet Superlige Srbije pobedom nad Partizanom u Humskoj – 1:0 (0:0).

Dobro došli!
Fudbaleri Partizana i Spartaka sastaju se od 16.30 u Humskoj u zaostaloj utakmici 7. kola Mozzartbet Superlige Srbije.

Budite uz B92.net!
Kraj utakmice u Humskoj!
Spartak odnosi u Suboticu ogromnu pobedu, čime Partizan sve više udaljava od borbe za šampionsku titulu.
Igraće se još četiri minuta u Humskoj
Spartak i dalje na staje i pokušava iz kontri da dođe do drugog gola.
86' GOOOOOOOOL!
Hladan tuš za sve na stadionu Partizana – Spartak je poveo u 86. minutu!

Strelac gola je Luka Bijelović posle slabe intervencije Traorea i rezantnog udarca po zemlji u bliži ugao gola Popovića.
80' Sve je veći pritisak Partizana
Hoćemo li videti makar jedan pogodak ove večeri u Humskoj?
73' Opet Marković!
Treći put u drugom poluvremenu je zapretio štoper Partizana, opet nakon centaršuta Natha, ovog puta iz kornera, ali ovog puta glavom Marković šalje loptu preko gola.

Sve veća inicijativa Partizana u završnici susreta.
68' Velika prilika za Svetozara Markovića!
Nathov centaršut iz slobodnog udarca, Marković je bio na daljoj stativi, ali je zakasnio za delić sekunde na loptu.
67' Nešto glasnija podrška sa tribina u ovim momentima
Partizanu curi vreme, Spartaku ovakav rasplet u Humskoj odgovara.
61' Ponovo Partizan napada u naletima
Konačno malo prodora po krilima, ali za sada bez uspeha.

Još pola sata do kraja susreta.

48' Neverovatna šansa za Spartak
Hrstić je izbegao ofsajd i imao jedan na jedan sa Popovićem, koji mu je zakačio udarac taman toliko da lopta odsedne na prečki!

U nastavku je Hrstić glavom prebacio prazan gol.

Ogromna šansa za Spartak.
Nastavljena je utakmica
Partizan je u završnici prvog poluvremena pojačao gas, videćemo da li će tako nastaviti u drugom delu.

Umesto Andrije Pavlovića je u igri u nastavku Fuseni Dijabate.

Kraj prvog poluvremena
U većem delu smo gledali pokušaje Partizana da kroz sredinu ugrozi Subotičane.

Najbliži golu bio je Lutovac u 38. minutu kada je odbijenu loptu poslao pravo na stativu gola Filipa Manojlovića.
41' Još jednom je probao Baždar
Ali, nije dovoljno "u udarcu" ove večeri. Makar za sada.
38' Puče stativa u Humskoj!
Lutovac je zahvatio loptu sa ivice kaznenog prostora i iz prve tukao, ali nije imao sreće jer je lopta odsela na levoj stativi.

Bio bi to veoma lep pogodak da je lopta ušla u mrežu.
38' Evo pokušaja Baždara
Konačno je Partizan uspeo da uđe u kazneni prostor Spartaka.

Biće korner posle udarca Baždara.

Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

31' Preteruju igrači Partizana
Previše dodavanja na malom prostoru, Spartak to dobro zatvara.
23' Već nekoliko puta igrači Partizana pokušavaju sredinom
Loptom na "sidraša", koji pokušava petom da razigra najbližeg saigrača.

Međutim, to je taktika koja za sada nikako ne prolazi pored odbrane Spartaka.
17' Sve su češći napadi Partizana
Nekoliko izblokiranih udaraca, poslednjeg u nizu Uroševića, ali nijedan još uvek nije prošao da "zagreje dlanove" Manojlovića.
11' Srećković je zapretio Partizanu
Solo-akcija posle koje je šutirao pored desne stative.
10' Prva ozbiljnija akcija Partizana
Baždar je prelepo odigrao na desnu stranu ka Nathu koji je centrirao iz prve, a Gomeš je prilično loše zahvatio loptu.
7' Miran početak u Humskoj
Nekako, po tradiciji, bez dešavanja u uvodnim minutima meča na stadionu Partizana.