17. kolo: Partizan – Radnički Niš 4:0 (2:0)

Fudbaleri Partizana na domaćem terenu savladali su niški Radnički rezultatom 4:0, u 17. kolu Superlige Srbije.

Pavlović 8, Gomeš 15, 55; Baždar 83
  PAR   RDN
  4 : 0
Kraj
Lakih 4:0 za Partizan protiv Nišlija.
Gol za 4:0
83' Baždar za 4:0!
Natho se okrenuo, zalomio i poslao oštru loptu na penal, a tu ju je dočekao mladi Baždar koji je bio izuzetno precizan, previše za Rosića.

Drugi njegov gol ove sezone, 4:0!
81' Prilike za Partizan i VAR
Terzićev šut odbio se do kornera. Gledao se i VAR za potencijalni penal, ali nije bilo igranja rukom. Iz kornera pokušava Vujačić glavom, ali bez opasnosti po Rosića.

Marko Djokovic/Starsport
74' Belić standardno...
Žuti karton za vezistu.
73' Partizan hteo penal
Pao je Lutovac u kaznenom prostoru, bilo je kontakta, ali nedovoljno za penal. Nije pomogao apel Lutovca kod sudije.
72' Još jedna izmena u Partizanu
Lutovac menja Živkovića. Na drugoj strani su izvršene četiri izmene dosad – izašli su Dimić, Cvetković, Đurišić i Štulić, a ušli Ajdar, Petrov, Frei i Mihajlović.
Uvrede za Lalatovića
Sada već standardno, Lalatović dobija uvrede sa tribina kada god dođe u Humsku. On je izuzetno miran tokom celog meča. Oficijelni spiker je zamolio navijače na fer i sportsko navijanje, ali su oni potom zapevali još jače.
67' Trostruka izmena Petrića
Izlaze Gomeš, Pantić i Traore, a ulaze Dijabate, Terzić i Natho.
66' Mirno
Nema mnogo zanimljivih dešavanja u Humskoj u ovim trenucima. Petrić, zanimljivo, još nije napravio nijednu izmenu.
Gol za 3:0

Marko Djokovic/starsport
58' Stativa
Mesarović je zatresao okvir gola crno-belih. Moglo je vrlo lako da bude 3:1...
Rikardo prvi strelac SLS
Delio je prvo mesto do ove utakmice, a sada je lider šampionata sa 12 pogodaka.
55' Goool, 3:0!
Nastavlja se dominacija Partizana na ovoj utakmici, ali i Rikarda Gomeša protiv svih ekipa Superlige. Zalomio je na desnu stranu, namestio se i sa ivice šesnaesterca matirao Rosića, koji je, doduše, ponovo omanuo u reakciji.

Bilo kako bilo, 3:0 za Partizan!
50' Opsada
Kruže crno-beli oko gola Nišlija. Gol visi u vazduhu iako nema većih šansi još od one Baždarove.
46' Opet Baždar
Imao je sjajnu priliku na startu prvog, a sada i drugog poluvremena. U situaciji jedan na jedan ovog puta ga nije zaustavila stativa, već Rosić.
Počelo je drugo poluvreme
Kraj 1. poluvremena
Rutinskih 2:0 za Partizan.
42' Pritisak Partizana
Opsada gola Radničkog, koji nekako uspeva da se odbrani.
38' Odlična prilika za crno-bele
Još jednom se Andrija Pavlović našao u šansi. Još jedna greška defanzivaca Radničkog, pa sada Đurišić poklanja gol šansu Pavloviću.

Ovog puta nedovoljno precizan.

marko djokovic starsport
36' Sjajni Saničanin
Još jedna odlična reakcija u napadu Radničkog. Izblokiran udarac Dimiću, a onda i Stajiću.
32' Rikardo je preterao
Bio mu je sam na desnoj strani Baždar, ali je on hteo sve sam. Na kraju dobar udarac, ali nedovoljno precizan.
Gol za 2:0
30' Pokušaj Belića
Udarac po sredini, lako hvata Rosić.
27' Savić spasao goste
Pavlović je povukao kontru, ali ju je Savić presekao u poslednjem trenutku. Ide nedugo zatim i udarac Cvetkovića, ali nema gola. Bude se polako Nišlije...
22' Prva šansa za Nišlije
Prva šansa za Radnički, ali Saničanin blokira Jovanovića. U međuvremenu žuti karton dobija Milan Savić zbog faula nad Belićem.
Gol za 1:0
Stativa Baždara
15' Goool, 2:0!
Mat u dva poteza. Sjajan centaršut Pantića, odlična reakcija Rikarda Gomeša, koji postiže novi gol glavom.

2:0!
13' Napada Partizan
Nastavljaju crno-beli sa atacima. Dobro igraju izabrani Gordana Petrića i posle postignutog gola, žele brzo i drugi.
Ko je dao gol?
Iako crno-beli vode, odmah posle gola krenulo je "uprava napolje" sa tribina...
8' Goool, vodi Partizan!
Katastrofa odbrane Radničkog. Gakua je bukvalno asistirao Pavloviću i ubacio ga u gol šansu, a on je udarcem sa oko 20 metara matirao Rosića, koji je takođe mogao nešto bolje da odreaguje.

1:0!
2' Stativa!
Odmah ide brz napad Partizana, šutira Baždar i pogađa stativu.
Utakmica je počela
Poznati sastavi
Partizan: Popović – Živković, Vujačić, Saničanin, Urošević – Pantić, Traore, Belić, Baždar – Rikardo, Pavlović.

Radnički Niš: Rosić – Savić, Stajić, Đorđević, Gaku – Đurišić, Mesarović – Jovanović, Dimić, Cvetković – Štulić.
Izjava Petrića
Pritisak se stvara na neku drugu stranu i kada bih vam iskreno prièao ono što kažem prijateljima, da ne prièam vama, nemam problem da kažem. Najveæi problem u srpskom fudbalu su Zvezda i Partizan, nekad Zvezda, nekad Partizan, u poslednjih par godina je to Zvezda. Rekao sam da ne smemo da dozvolimo da se ovaj narod posvaða zbog fudbala. Pritisak na mojim igraèima ne postoji, to neko drugi stvara veštaèki pritisak. Bolje biti ranjeni vuk u toj borbi nego dresirana pudlica. Bio je pritisak kada sam došao, sada ne postoji. Rekao sam i posle meèa protiv Javora da tim kao što je Partizan mora da zatvori meè na 3:1 bez obzira da li je bio penal ili ne. Nije trebalo da srljamo i da igramo napred, da stanemo iza lopte, verovatno ne bi primili treæi gol. Protiv Nice je bilo previše tehnièkih grešaka, davali smo im loptu, da li u aut u noge ili kako, ali greške su bile.