17. kolo: Kolubara – Crvena zvezda 0:2

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Kolubaru u 17. kolu Superlige sa 2:0 na gostovanju.

Pešić 45, Kulibali 49,
  KOL   CZV
  0 : 2
Kraj
Rutinska pobeda Zvezde protiv Kolubare, 2:0.
2 minuta nadoknade

Pedja Milosavljevic/Starsport
Još jedan debitant
Mladi štoper Vuk Bogdanović menja Gobeljića. Sada su u igri uz iskusnog Dragovića dva mlada centralna defanzivca, Bogdanović i Leković.
84' Vukušić upropastio sjajnu šansu
Vukušić je bio sam pred Borjanom, ali ga je hitronogi Klings Kangva sustigao sa leđa, uklizao vrlo rizično, ali izuzetno dobro i na kraju izborio gol aut za svoju ekipu. Najbolja šansa za Kolubaru večeras.
82' Loša reakcija Kulibalija
Delovalo je kao da je Kalifa morao da da gol iz ove situacije. Nije uspeo, ali i da jeste... Ofsajd.
78' Kulibali radi posao i u odbrani
Dobra reakcija i pomoć za Borjana kojom je otklonjena opasnost.
77' Prvi žuti karton
Zaradio ga je fudbaler domaćih, Ante Vukušić.
76' Mirno
Nema preterano važnih dešavanja u poslednjih pet minuta. Kolubara nema kvalitet da ugrozi Zvezdu, a crveno-beli odrađuju posao.
70' Nedovoljno dobar pokušaj Kangve
Slobodan udarac sa oko 20 metara ide nedovoljno dobro, pa Stanivuković to lako boksuje.
"Delije" šalju poruku
"Bjeko, lopove" poruka je upućena Nenadu Bjekoviću, koji bi trebalo da postane novi predsednik FS Srbije.

65' Još jedna pretnja domaćina
Preti sada Vukušić iz velike daljine. Uhvatio je volej nakon odbijene lopte iz kaznenog prostora Crvene zvezde, ali neprecizno.
62' Mustafa ulazi
Ivanić ide na odmor.

Na drugoj strani umesto Sadikovića u igri je Ante Vukušić. Ulazi i Đuričković umesto Đokića.
61' Zvezda kontroliše
Imaju sve u svojim nogama igrači Zvezde. Pritisak je konstantan, ali od drugog gola nema većih prilika, iako je Kulibali mogao bolje da reaguje u jednom navratu. Napala je i Kolubara, ali Vanja Ilić nije uspeo da se izbori sa odbranom gostiju.
Kulibali za 0:2
54' Ponovo probao Mijailović
Dosta ofanzivno igra na trenutke Zvezdin zadnji vezni. Još jedan njegov snažan udarac, ali dobro je postavljen bio Stanivuković.
49' Gooool, 0:2!
Samo nekoliko minuta nakon što je ušao u igru umesto Pešića, Kalifa Kulibali postiže prvenac u crveno-belom dresu. Benov udarac je odbranjen, a Kulibali je bio na pravom mestu u pravom trenutku i samo je smestio loptu u praznu mrežu.
Gol za 0:1
46' Odmah preti Kolubara
Dobar udarac Đokića i još bolja odbrana Borjana, ali nakon svega i ofsajd, tako da gol ne bi važio i da je postignut.
Počelo je drugo poluvreme
Čak tri izmene Milojevića – u igri su Kulibali, Leković i Azarov, a izašli su Pešić, Eraković i Rodić
Kraj 1. poluvremena
Zvezda je imala dosta muke da postigne gol, ali je dominirala od prvog do poslednjeg minuta prvog poluvremena. Pešić na kraju posle odličnog dodavanja mladog Mijatovića – 0:1.
VAR proverava...
Iiii... Važi gol!
45' Goool, vodi Zvezda
Zvezda u ovoj utakmici dobija izuzetnog igrača. Mijatović je ponovo majstorski pročitao situaciju i ostavio Pešića samog, a on je rutinski matirao Stanivukovića.

Peti gol u poslednje četiri utakmice za Zvezdinog napadača.
41' Velika konfuzija
Opšta pometnja u kaznenom prostoru Kolubare. Dragović je pokušao petom, Stanivuković se okliznuo, Gobeljić promašio loptu, a na kraju Eraković šutirao daleko pored gola.

37' Zvezda utihnula, Mijatović zapretio
Nema mnogo prilika na strani Kolubare, iako je lopta praktično samo tamo u ovom delu meča. Mijatović je prekinuo "sušu" prilika, nastavio da igra dobro, ali gola nema.
30' Veliki promašaj Ivanića!
Ostaje 0:0 posle najbolje šanse na utakmici! Mijatović je odradio sve, sjajno primio loptu, okrenuo se, a onda izbacio Ivanića samog pred Stanivukovićem. Na kraju, neprecizan udarac.
28' Sjajna šansa za domaćina
Sevnula je kontra Kolubare, ali je Kadriću previše pobegla lopta i završio je u mrtvom uglu. Na sreću po goste, Borjan je to dobro pokrio i od svega Kolubara je dobila samo korner.

21' Zapretila i Kolubara
Probao je Milojević iz daljine, nije to bio loš pokušaj, ali Borjan nije mnogo brinuo. Odmah na drugoj strani i šansa za Mijatovića, ali nije najbolje zahvatio loptu i udarac mu je izblokiran.
19' Ben pokušao
Konačno jedan udarac gostiju. Ostavio je loptu Pešić saigraču koji je bio u naletu, ali nedovoljno precizan je bio iskusni Ben. Oko metar iznad prečke.
18' Jalovi napadi crveno-belih
Uglavnom idu napadi po desnom boku uz centaršuteve Gobeljića. Međutim, nijedna prilika nije viđena u poslednjih nekoliko minuta.
14' Povredio se Eraković
Ima problem sa levom šakom. Ukazuje mu se pomoć, ali deluje da će nastaviti utakmicu.

11' Kolubara se na trenutak oslobodila pritiska
Nekoliko napada, ali sve je bilo bezopasno po Borjana. Zvezda lako dolazi do lopte svaki put kad Kolubara pređe pola.
6' Pešić "za dlaku" neprecizan
Zanimljiv pokušaj Pešića levom nogom. Stanivuković je nepomično gledao loptu, ali je ona odletela tik pored desnih rašlji.
5' Odlična prilika za Zvezdu
Inicijativa od prvog minuta umalo se već isplatila crveno-belima. Izuzetan šut Mijailovića, ali brani Stanivuković i izbacuje loptu u korner.
Utakmica je počela
Pešić igrač kola
Uručuje mu se nagrada za taj podvig. On je doneo Zvezdi pobedu protiv Radničkog iz Niša u 97. minutu.
Debituje Mijatović
Prvi put u startnih 11 je mladi 17-godišnji napadač. Najmlađi debitant je i dalje Ivan Ilić, koji je to uradio sa 16 godina i 15 dana.
Poznati sastavi
Kolubara: Stanivuković - Janković, Bakić, Azemović, Kočović - Sadiković, Lončar - Đokić, Milojević, Ilić - Kadrić.

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić - Mijailović, Kangva - Ben, Ivanić, Mijatović - Pešić.
Tabela
Izjava Milojevića
Uvek je rizik da ne doðe do pada motivacije nakon velikog emotivnog pražnjenja i zadovoljstva. Dobar rezultat brzo podiže ekipu, imali smo vremena da treniramo i odmorimo. Smatram da æe svi koji budu igrali izaæi maksimalno motivisano, jer znaju obaveze i odgovornost. Gledamo na pobedu uvek u vidu tri boda. Želeli bismo da bude puno golova jer je to draž fudbala. Ne želimo da licitiramo jer onda bi se smatralo da ne poštujemo protivnika. Respektujemo Kolubaru, probaæemo da budemo efikasni i tome težimo na svakoj utakmici. Nema problema sa menjanjem mentaliteta.
Dobro došli
Ostanite uz B92.net, pratimo utakmicu između Kolubare i Crvene zvezde u 17. kolu SLS, od 17 časova.