16. kolo: Radnički – Crvena zvezda 1:2 (0:0)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički u Nišu posle velike drame (2:1), u okviru 16. kola Superlige Srbije.

Marjanović 73 – Pešić 68, 90+7
  RDN   CZV
  1 : 2
KRAJ!
90+7 Gooooool!
Pešić je svojim drugim golom na meču doneo pobedu Zvezdi u Nišu (2:1).
90+5 Uf...
Krstičić je atraktivno pokušao posle kornera, makazicama, ali je lopta prohujala pored stative.
90+2 Još jedan crveni karton
Etongu je glavom udario Milunovića i zbog toga posle konsultacije VAR-a Ivković mu je pokazao crveni karton.
90+ Nadoknada
Četiri minuta će se još igrati.
85' Prilike za Zvezdu
Najpre je Katai probio po desnoj strani, poslao loptu, koja je prošla kroz peterac.

Na drugoj strani terena bio je Mustafa, koji je vratio centaršutem u kazneni prostor, odakle je Mijailović glavom šutirao, ali je lopta od podloge završila preko gola.
82' Nova promena kod Zvezde
Nenad Krstičić zamenio Gelora Kangu.

Starsport
77' Pešić blizu novog gola
Povukao je loptu Pešić po levoj strani, snažno šutirao, ali je Rosić velikim naporom zaustavio udarac i poslao loptu u korner.
73' Gooooool!
Radnički je izjednačio protiv Zvezde sa igračem manje (1:1).

Maka Gaku je prošao po levoj strani, vratio povratnu, na koju je naleteo Saša Marjanović i savladao Borjana.

Marjanović je na terenu proveo minut, najviše, pre nego što je dao gol.
Lalatović pravi izmene
Marjanović ušao umesto Pejovića, Petrov menja Cvetkovića, a Mesarovića Đurišić.
70' Odličan udarac Mijailovića
Nakon asistencije, Mijailović je oprobao udarac iz daljine, ali je Rosić bio na visini zadatka.

U međuvremenu, Gobeljić je zamenio Dragovića.
68' Gooooool
Zvezda vodi na "Čairu" (1:0), a strelac je Aleksandar Pešić.

On je posle odličnog centaršuta Srđana Mijailovića sa leve strane, glavom pogodio ugao, a golman Rosić je bio nemoćan.

Starsport
Crveni za Radnički
Mburi Jamkam je neoprezno startovao nad Mustafom, delovalo je da Ivković neće da mu pokažu drugi žuti karton, ali se posle komunikacije sa sudijama iz VAR sobe predomislio i isključio defanzivca Radničkog.

Ovo je za Jamkama drugi crveni karton u sezoni.
Milojević menja
Ulaze Aleksandar Katai i Ibrahim Mustafa.

Izlaze neprimetni Mirko Ivanić i Stefan Mitrović.
56' Nova gužva
Posle kornera lopta je sve prošla, Rosić je otklonio opasnost za trenutak, da bi Eraković naleteo i pogodio Bukarija.

Gol-aut.

Starsport
51' Jovanović preko gola
Mesarović je uzeo loptu Kangi, dodao Jovanoviću, koji je šutirao sa distance preko gola.
47' Mitrović u poslednjem trenutku
Fenomenalan potez mladog Mitrovića posle kontre Radničkog.

Vratio se nazad i u klizećim startom sprečio Štulića da zapreti Borjanu.

Minut kasnije, Pešić je na drugoj strani ponovo loše šutirao pored gola.
Počelo drugo poluvreme
Promena kod Radničkog, Maka Gaku je zamenio Andreja Stojanovića.

Starsport

Starsport
POLUVREME
Posle prvih 45 minuta nema golova na "Čairu" u duelu između Radničkog i Zvezde (0:0).
Ništa od penala za Zvezdu
Sudija Ivković je pogledao snimak i presudio da nije bilo prekršaja nad Bukarijem.
45+ Nadoknada
Dva minuta će se još igrati.

Verovatno i više, pošto sudija proverava VAR.
44' Penal za Zvezdu?!
Gleda se VAR.

Prvo je pao Kanga, a onda i Bukari, koji je brže došao do lopte u odnosu na fudbalera Radničkog, koji ju je izbacio daleko izvan kaznenog prostora.
41' Gužva i nove šanse
Rosić je nastavio sa odbranama.

Dugo je posle kornera lopta bila u šesnaestercu domaćina, posle centaršut Bukarija, Dragović je šutirao glavom, lopta se odbila do Ivanića, ali je i on šutirao pravo u Rosića.
Sudar Mesarovića i Kange
Uleteo je igrač Radničkog u Kangu i čini se teže prošao.

Čini se da će obojica nastaviti susret.
Pešić tri puta zapretio

Starsport
35' Kanga pravo u Rosića
Imao je slobodan udarac sa 20 metara, ali je šutirao po sredini gola.
33' Opet Pešić
Kanga je centrirao, Pešić je bio usamljen i glavom šutirao pored gola.

Delovalo je kao da je hteo da pronađe nekog na drugoj stativi.

Bilo kako bilo, lopta je otišla pored gola.
30' Pokušaj Milunovića, pa kontra Radničkog
Odlično je Milunović šutirao glavom posle kornera, ali je Rosić "paradom" odlično odbranio.

"Pukla" je ubrzo kontra na drugoj strani, ali je Srđan Mijailović u poslednjem trenutku klizećim startom sprečio "1 na 1" šansu pred Borjanom.
28' Radnički hrabar
Odlično je Pejović prošao Pešića i šutirao levom sa desne strane iskosa, ali je lopta otišla pored gola.

Starsport

Starsport
25' Šansa i za Radnički
Cvetković je šutirao sa leve strane iskosa po zemlji, ali pravo u Borjana.

Minut kasnije, "deja vu". Novi šut Cvetkovića u golmana Zvezde.

STARSPORT
23' Pešić promašio
Kanga je proigrao Bukarija, ovaj vratio Pešiću, kome je lopta prešla preko noge, a potom i visoko preko prečke.
23' Radnički odoleva
Nakon početnog pritiska Zvezde i pokušaja Kange i Pešića pre svih, domaći su malo smirili ritam.
16' Još jedan žuti za "meraklije"
Mburi Jamkam je sa leđa povukao Mitrovića i dobio karton zbog toga.
10' Pokušaj Pešića
Probao je napadač Zvezde glavom posle kornera, ali je Rosić odbranio taj pokušaj.
10' Kanga umalo dao gol
Skočio je Mitrović posle slobodnog udarca, Rosić je izboksovao loptu pravo na nogu Kangi, koji je sa dvadesetak metara šutirao, ali je sa gol linije Etongu izbacio loptu u korner.
9' Prvi žuti
Andreja Stojanović, zbog još jednog povlačenja, javno je opomenut od sudije Ivkovića.
4' Izlet Borjana ostao nekažnjen
Istrčao je Borjan na dobrih 30 metara, Štulić je bio brži, ali je pokušaj Jovanovića pogodio Borjana u glavu.

Od svega samo aut za Nišlije.
4' Pritisak Zvezde na startu
Gosti imaju loptu u nogama, nema šansi, a jedino uzbuđenje bilo je nakon pokušaja Milunovića da pronađe Mitrovića.
Utakmica je počela!
Sa centra su krenuli igrači Zvezde, koji igraju u plavoj opremi.
Sastavi
Radnički Niš: Rosić - Jamkam, Etongu, Stajić, Stojanović - Pejović, Mesarović - Dimić, Jovanović, Cvetković - Štulić.

Crvena zvezda: Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Rodić - Mijailović, Kanga - Bukari, Ivanić, Mitrović- Pešić.
Miloš Milojević, trener Zvezde
Gostovanje u Nišu je uvek nezgodno za svaku ekipu. Verujemo u naš kvalitet, ovo je samo jedno u nizu teških gostovanja, a ako budemo na istom nivou igre i fokusa kao u Novom Sadu i Kragujevcu, mislim da možemo do dobrog rezultata
Dragan Šarac, pomoćni trener Radničkog
Stiže nam prvi tim na tabeli posle pobede Novom Sadu. Imaju veliki kvalitet i sastav od 40 igraèa, na svakoj poziciji podjednako kvalitetne igraèe. Mi smo pobedili Javor, pa protiv njih prošli i u Kupu na penale. To je za nas jedan podstrek, igraèi su svesni ko nam dolazi u goste i ko god izaðe na teren, daæe maksimum da ostvarimo povoljan rezultat. Cilj nam je da osvojimo što više bodova do pauze, da se približimo plej-ofu