5. kolo: Vojvodina – Crvena zvezda 0:2 (0:0)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Vojvodinu na "Karađorđu" (2:0), u zaostalom meču petog kola Superlige.

Pešić 52, Kanga 62p
  VOJ   CZV
  0 : 2
KRAJ
90+3 Bukari imao šansu
Šutirao je, ali je lopta prozujala pored stative.
90+ Nadoknada
Igraće se još četiri minuta.

Starsport
Poslednje promene
Kod Vojvodine, Filip Malbašić je zamenio Nemanju Nikolića.

Kod Zvezde, Gelora Kangu je zamenio Nikola Stanković, dok je umesto Milana Rodića ušao Irakli Azarov.
85' Sjajna intervencija Carevića
Bukari je prošao po desnoj strani, vratio povratnu za Mustafu, koji je iz izgledne pozicije šutirao, ali je Carević odlično reagovao i sprečio novi gol.
80' Uzbuđenje
Posle duže vremena nešto smo videli pred golom Vojvodine, Krstičić je lepo prošao po levoj strani, ali je Carević bio oprezan.
Nova promena u Zvezdi
Stefan Mitrović je ušao umesto Aleksandra Pešića.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
Trostruka promena kod Vojvodine
Izlaze Busnić, Čumić, Uroš Nikolić.

Ulaze Topić, Kabić, Iv Baraj.
Izmene Miloša Milojevića
Nenad Krstičić menja Mirka Ivanića, dok je Ibrahima Mustafa zamenio Aleksandra Kataija.
Žuti kartoni
Prvo Veljko Simić zbog oštrog prekršaja, a onda i trener Rastavac zbog prigovora.
65' Kanga u poslednjem trenutku
Nemanja Nikolić je majstorski petom uposlio Uroša Nikolića, da bi ubrzo Kanga skinuo sa noge loptu rivalu i izbacio u korner, sprečivši verovatno gol.

62' Goooool!
Gelor Kanga je sa "kreča" duplirao vođstvo Zvezde, 2:0.

Bio je to precizan udarac uz stativu gola koji čuva Carević.
Penal za Zvezdu
Sudija Miloš Milanović je posle pregledanja snimka odlučio da pokaže na belu tačku.
60' Zvezda tražila penal – VAR
Uroša Nikolića je lopta pogodila u ruku, ali sudija Milanović nije svirao ništa.

Ipak, ubrzo je dobio poziv iz VAR sobe.

55' Pršti u Novom Sadu
Kanga je šutirao tik iznad prečke sa oko dvadeset metara.
53' Umalo izjednačenje
Voša je odmah zapretila, posle prodora po levoj strani Antonijevića, Simić slabo zahvatio loptu, ona je stigla do Uroša Nikolića, koji je nedovoljno dobro šutirao.
52' Gooooool!
Zvezda vodi 1:0 u Novom Sadu.

Na desnoj strani Eraković i Bukari su odigrali dobro, bek je centrirao, tačno na glavu Pešiću, koji je savladao Carevića.

Starsport
50' Nezgodan udarac Kange
Iz daljine je lucidni Gabonac šutirao, lopta je odskočila tik ispred Carevića, koji ju je poslao u korner.
48' Stativa!
Najbolja šansa za Vojvodinu do sada.

Uroš Nikolić je šutirao glavom posle centaršuta sa desne strane, ali je lopta završila na stativi.
Počelo drugo poluvreme
Sa centra su krenuli igrači Zvezde, a promena na pauzi nije bilo.

POLUVREME
Nakon prvih 45 minuta golova nema (0:0).

Domaći gotovo da nisu imali udarac ka golu Borjana, dok je najbolju šansu za Zvezdu propustio Katai u 36. minutu, kada nije iskoristio situaciju "jedan na jedan".
45+ Nadoknada
Igraće se još dva minuta, a žuti je u međuvremenu zaradio Milunović.
Žuti za Vitasa
Zbog pritogovora je opomenut defanzivac Vojvodine, koji je zbog povrede izašao iz igre.

36' Zicer za Kataija
Najbolja šansa za Kataija, posle duplog pasa sa Pešićem.

Izbio je pred Carevića, ali šutirao pravo u golmana Vojvodine.
Prinudna promena
Mamadu Traore je zamenio Uroša Vitasa, koji se povredio posle duela sa Ivanićem.
27' Opasan napad Zvezde
Najpre je Pešić prošao po levoj strani, ali je lopta prošla kroz šesnaesterac.

Na desnoj strani Kanga je prihvatio lopti i centrirao, a u pokušaju da šutira glavom, Ivanić je faulirao Vitasa, koji je ostao da leži na travi.

24' Pešić se sjajno okrenuo
Odlično se zagradio blizu peterca, primio loptu, okrenuo Jeličića, ali onda nije uspeo da šutira lepo, mada deluje da je čak hteo i da uposli nekog na drugoj stativi.

Tog nekog nije bilo tamo...
22' Ništa od svega
Zvezda je pretila, ali je Kanga akciju okončao udarcem špicem, ali krajnje bezopasno.
18' Moglo je da bude opasnije
Rodić je centrirao, a Ivanić glavom šutirao pored gola.

Domaći tražili penal
Posle kornera Milunović je nespretno reagovao, a domaći su smatrali da je tom prilikom igrao i rukom.

Sudije se nisu oglašavale.
14' Voša želi da se nadigrava
"Stara dama" iz Novog Sada bez straha igra protiv šampiona, koji još ne uspeva da napravi pravu šansu za gol.

Jedino je Katai pokušao iz daljine, ali je lopta otišla preko prečke, daleko...
6' Prva prilika
Imala je Vojvodina preko Nemanje Nikolića, kojeg je izblokirao Aleksandar Dragović.
Poruka navijača Zvezde
"Delije" protiv Bjekovića: Mi ne zaboravljamo

5' Mirno na početku
Uglavnom se igra na sredini terena, Zvezda pokušava da kroz posed stigne do šanse, ali za sada su one izostale.
Počela je utakmica
Sa centra su krenuli domaći, koji igraju u crveno-belim dresovima i napadaju sa desne na levu stranu.
Sastavi
Vojvodina: Carević - Bjeković, Vitas, Jeličić, Antonijević- Busnić, Miletić- U. Nikolić, Simić, Čumić - N. Nikolić.

Crvena zvezda: Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Rodić - Kanga, Mijailović - Bukari, Ivanić, Katai - Pešić.
Miloš Milojević, trener Zvezde
Ne razmišljamo o tome da li je Vojvodina u krizi, veæ idemo sa ciljem da odigramo našu utakmicu i da se podignemo na nivo na kom možemo da budemo i na kom smo bili u mnogim meèevima. To u kakvoj su formi, može da bude i plus i minus, jer smo prošle nedelje imali protivnika sa nizom pobeda, dok je sad drugaèija situacija, ali dobro znamo kvalitet Vojvodine i u struènom štabu i u igraèkom kadru, tako da se više spremamo na to, nego što im pratimo formu
Milan Rastavac, trener Vojvodine
Oèekujem da æe Zvezda rotirati tim, ali ne znam u kom smeru, zato i ne želim da se optereæujemo time. Kada se mi postavimo na pravi naèin, onda nam je svejedno protiv koga æemo igrati. Slabost Zvezde može da bude brza transformacija koje oni u nekim trenucima teže brane. Jednostavno, Zvezdu morate neèim iznenaditi ako želite da je pobedite. Do toga možemo doæi kroz èvrstu i agresivnu odbranu