5. kolo: Partizan – Napredak 1:0 (1:0)

Fudbaleri Partizana savladali su Napredak iz Kruševca rezultatom 1:0 (1:0) u zaostaloj utakmici 5. kola Mozzartbet Superlige Srbije.

Dobro došli u LIVE BLOG B92.net
Kraj u Humskoj!
Gol Igora Vujačića iz 31. minuta bio je dovoljan za Partizanov trijumf i prilazak Crvenoj zvezdi na samo dva boda zaostatka, uz meč više.
U Humskoj će se igrati još tri minuta.
Odluka koja je upravo stigla:
UEFA žestoko kaznila Partizan
84' Sada iz još izglednije situacije
Ali, sa leve strane, idealno za dobar centaršut iz "skraćenog kornera".

Natho za Uroševića, ali je kapiten Partizana promašio fudbal i lepa šansa odlazi u nepovrat.
81' Biće slobodan udarac za Partizan iz izgledne pozicije
Sa oko 25 metara od gola Napretka.
75' Partizan tek sada pravi prvu izmenu
Ulazi Andrija Pavlović, ali ne umesto Rikarda Gomeša, već Kvinsija Meniga.

Tako će Partizan ostati na terenu sa dvojicom isturenih napadača.
66' Potrajala je pauza usled povrede Rikarda Gomeša
Opasna igra gostujućeg štopera, ali nije to bilo dovoljno ni da se gleda u VAR sobi.

Napadač Partizana će nastaviti meč.
64' Greška Aleksandra Popovića nije koštala Partizan
Loše je ispucao loptu, odnosno, nije je dodao tamo gde je želeo.

U nastavku je Filipović otklonio opasnost ispred gola Partizana.
57' Traore tuče, Petrić ponovo brani
Golman Napretka je teško ukrotio veome nezgodan udarac Hamidu Traorea.

Posle kornera i Urošević hvata volej posle centaršuta Kristijana Belića, ali biva neprecizan.
54' Umalo da Partizan duplira prednost
I to autogolom Kerkeza posle šuta Meniga i odbrane Petrića.

Imali su gosti sreće.
48' Prvi pokušaj u nastavku imao je Bojan Matić
Udarac sa nekih 20-ak metara, ali lopta ide visoko preko gola.

Kraj prvog poluvremena
Partizan je bio bolji u prvom delu i vodi zahvaljujući pogotku Igora Vujačića u 31. minutu.
45' Najbolji pokušaj Napretka do sada
Pokušao je Bojan Matić, ali je Popović odbranio, iako je na putu ka njemu zakačila Igora Vujačića.
37' VAR će reagovati!
Čečarić je šutirao glavom, a lopta se od stative odbila ka golu.

Popović je reagovao, a Pavle Tomić je pokazao da se igra nastavi.

Sada je igra zaustavljena i čeka se odluka VAR-a.

Ona je takva da gola nema i da će Partizan sačuvati vođstvo.

Ali je dobio veliku opomenu...
31' GOOOOOOOL!
Igor Vujačić probija odbranu Napretka.

Veoma dobro mu je odložio loptu Filipović, a onda je maniru golgetera pogodio dalji ugao za vođstvo domaćeg tima.
30' Volej Rikarda Gomeša
Ponovo brani Petrić.
28' Filipović zasmetao Nathu
Ponovo je Dijabate "zakuvao" pred golom Napretka, ali je još jedna prilika za Partizan propala.
19' Tuče i Urošević sa velike udaljenosti
Levom nogom, ali neprecizno.

Ipak, dovoljno za aplauze malobrojne publike u Humskoj.
14' Sada Natho pokušava sa distance
Još jednom brani Nikola Petrić.

Nije to bio dovoljno jak udarac Natha.
10' Petrić ponovo sprečava vođstvo Partizana
Kristijan Belić je odlično prošao i osvojio gotovo 30 metara, te proigrao Rikarda Gomeša, ali je njegov udarac levom nogom ponovo odbranio Petrić.

Biće novi korner za crno-bele.
7' Prva velika šansa na utakmici
Zicer za Partizan imao je Kvinsi Menig.

Fudbalski je odigrao Dijabate, probio po desnoj strani, poslužio Holanđanina, ali je Petrić odbranio taj udarac sa oko pet metara.
Poseta nije sjajna u Humskoj, iako je lepo vreme u Beogradu.
Radni dan i nešto raniji termin nego inače sigurno su uticali na to.