15. kolo: Radnički 1923 - Crvena zvezda 0:1 (0:0)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u gostima Radnički iz Kragujevca sa 1:0 (0:0) u 15. kolu Superlige Srbije.

Dobro došli!
Vreme je za utakmicu 15. kola Superlige Srbije.

Šampion, Crvena zvezda, gostuje ekipi Radničkog iz Kragujevca.

Pratićemo sve detalje sa stadiona "Čika Dača", budite uz nas!
90+1' Šansa za Radnički
Uh, umalo da domaćin izjednači!

Velika prilika je propuštena.
KRAJ
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su kao gosti Radnički u Kragujevcu rezultatom 1:0, u okviru 15. kola Superlige Srbije.
90' Pet minuta nadoknade
87' Uzbudljiv finiš
Čini se da će gosti braniti prednost svim sredstvima, ali Radnički će morati da bude konkretniji ako želi do boda u poslednjim minutima.
84' Nove izmene
U timu Radničkog van igre su Vidović i Evandro, a ušli su Srnić i Maksimović.
82' Još dva žuta
Milunović i Ivanić u rasponu od dva minuta dobijaju javne opomene.
74 ' Gooooool!
Katai je uspešno izveo penal, vodi Crvene zvezda!

Raičević je imao loptu na ruci, malo je nedostajalo da odbrani.
74' Penal za Crvenu zvezdu
Oboren je Pešić, sudija Lukić je pokazao na belu tačku!

Cvetinović je dobio žuti karton.
71' Milojević odgovara izmenom
Sve karte Zvezda baca u ofanzivu.

Ibrahim Mustafa je ušao u igru umesto Slavoljuba Srnića.
68' Izmene i u Radničkom
Menja i trener Radničkog, izašli su Vidosavljević i Tomić, na terenu su Miličić i Stoiljković.
64' Katai - prečka!
Uh kakva sada prilika za Crvenu zvezdu!

Katai je izveo slobodan udarac, sa nekih 20 metara, pogodio je prečku!

Dva prekida, dva pogotka u okvir gola.
57' Tri izmene u timu Crvene zvezde
Milojević je povukao prvi potez, trostruka izmena. Ušli su Katai, Bukari i Krstičić, a na klupu su se preselili Ben, Mitrović i Kanga.

54' Ben u prilici
Posle skraćenog kornera, gužva pred golom Radničkog.

Lopta je išla ka Benu, ali je izblokiran u poslednji čas.

Moglo je biti opasno po mrežu domaćina.
52' Ben i Pešić
Ben je kombinovao sa Pešićem, usledio je udarac glavom, ali nije to bilo ozbiljno po gol Radničkog.
50' Šut Ivanića
Pokušao je Mirko Ivanić da ugrozi Raičevića udarcem sa distance, ali nije bio precizan.
48' Miran ritam
Nekako sve liči na početak meča, ponovo usporeno. Čeka se prva konkretnija akcija u nastavku.
Počelo je drugo poluvreme
Poluvreme: 0:0
Završen je prvi deo.

Bez mnogo prilika, poništen gol gostiju i stativa Kange, to su glavni akcenti iz prvih 45 minuta.

Nadajmo se boljem nastavku.
Tri minuta nadoknade
Sudija Lukić je dao znak da će se igrati još tri minuta.
42' Pokušaj Ivanića
Beležimo udarac u okvir gola. I opet je tu bio Mirko Ivanić, ali je golman Raičević ukrotio loptu.
41' Šut Srnića
Kao da je Crvena zvezda pomalo upalila motore. Sada je pripretio Slavoljub Srnić, lopta je otišla za malo pored gola.
39' Stativa!
Slobodan udarac za Crvenu zvezdu sa 20 metara izveo je Kanga.

Sjajno je gađao, lopta je uzdrmala levu stativu!

Velika sreća za Radnički.
36' Vidisavljević u ofsajdu
Dobra akcija Radničkog, Vidosavljević je testirao Borjana, ali je pomoćni sudija podigao zastavicu.

I da je bio gol, ne bi bio priznat.
33' VAR - ništa od gola!
Poništen je pogodak Crvene zvezde.

VAR je rekao svoje, Ben je bio pola metra u ofsajdu.

Ostaje 0:0.
30' Gooooool!
Ivanić je pogodio za 0:1!

Prva prava akcija gostiju, centaršut Bena sa desne strane na drugu stativu, tamo je bio Ivanić koji je glavom loptu prosledio u mrežu!
30' Žuti i za Mitrovića
Stefan Mitrović je takođe zaradio žuti karton.

Potpuno opravdano.
27' Jalovi pokušaji
Napadi Crvene zvezde završavaju se u visini kaznenog prostora Radničkog.

Igrači domaćeg tima za sada lako izlaze na kraj sa napadačima šampiona.
23' Opomena Erakoviću
Posle dva prekršaja nad Evandrom, ime Strahinje Erakovića našlo se u beležnici sudije Lukića.

20' Prvi korner
Nikako da crveno-beli nešto urade pred golom Radničkog.

Izveli su prvi korner, ali je Pešić napravio faul pred golom.
15' Bez šansi
Dosta vatre na terenu, ali malo toga konkretnog u fudbalskom smislu.

Još nismo videli pravu priliku za gol na obe strane.
9' Pankov požuteo
Sad su i klupe u igri - Radovan Pankov, koji je na klupi za rezerve Crvene zvezde, "požuteo" je zbog protesta.

Lukić stavlja do znanja da neće tolerisati nedisciplinu.
8' Duel "osmica"
Lazar Lukić je morao da pozove i upozori dve nervozne "osmice", Krajišnika i Kangu.
7' Oštar početak
Imali smo več nekoliko oštrijih startova od početka meča.

Sudija Lukić će, čini se, imati dosta posla.
5' Prvi nalet Kragujevčana
Centaršut Čolovića sa desne strane, prvi napad Radničkog. Borjan je uhvatio loptu bez problema.
2' Pešić pripretio
Igrao se golman Radničkog, Pešić je pokušao da mu pre ispucavanja ukrade loptu, od napadača Crvene zvezde, lopta se odbila pored gola.

Opomena za Kragujevčane da budu koncentrisaniji.
Meč je počeo!
Atmosfera je odlična, vreme za igru idealno, očekujemo dobar fudbal.
Šta kaže Milojević?
Trener Crvene zvezde Miloš Milojević pred meč u Kragujevcu je pohvalio tim Radničkog.

"Dobra ekipa, dosta su neugodni. Imaju par kvalitetnih igrača koji su na jako dobrom nivou Superlige Srbije. Zanimljiv im je sistem igre, imaju dosta rotacija u ofanzivi. Znamo njihove mane, ali ih poštujemo. Takođe, znamo da je atmosfera uvek domaćinski 'vatrena', ali biće i naših navijača u velikom broju. Očekujemo dobru utakmicu i maksimalno smo fokusirani na meč", rekao je Milojević.
Tradicija uz goste
Crvena zvezda je generalno daleko uspešnija u susretima sa današnjim protivnikom.

Prošle sezone dva trijumfa ekipe iz Ljutice Bogdana, 3:1 i 4:0.

Radnički 1923 je u usponu forme, tri pobede zaredom daje im pravo da se nadaju da mogu da naprave iznenađenje.
Promene u timu šampiona
Trener Crvene zvezde Miloš Milojević izvršio je nekoliko promena u odnosu na tim koji je počeo meč sa Ferencvarošom.

Aleksandar Katai i Osman Bukari nisu u startnih 11. Neće igrati ni Aleksandar Dragović, Sanogo se povredio na meču sa Mađarima.
Zaboraviti Budimpeštu
Crvena zvezda je stigla u Kragujevac posle gostovanja u Ligi Evrope, u Budimpešti.

Mađari su slavili sa 2:1, ali u Superligi, crveno-beli koračaju sigurno.

Imaju deset pobeda i dva remija na 12 mečeva.