14. kolo: Crvena zvezda – Spartak 3:0 (3.0)

Fudbaleri Crvene zvezde lako su savladali Spartak rezultatom 3:0, u 14. kolu Superlige Srbije.

Dobro došli!
Zajedno ćemo ispratiti meč 14. kola Superlige između Crvene zvezde i Spartaka.

Utakmica počinje u 15.30.
KRAJ
Crveni karton
Zaradio ga je Stajković, zbog starta nad Veljkom Nikolićem, koji je morao da napusti teren zbog povrede.
90+ Tri minuta nadoknade
Mitrović pao
Krilni napadač Zvezde završio je na zemlji, posle duela sa defanzivcem gostiju, ali je sudija Đorđević odmahnuo rukom.

Starsport
Četvrta promena Milojevića.
Pre toga, kod gostiju, Stajković ušao umesto Bijelovića.

Mitrović menja Pešića.
69' Prucev šutirao
Pešić mu je spustio loptu glavom, a Rus je umalo levom nogom dao gol na debiju.
68' Kangva opet
Ben je centrirao, a Kangva glavom šutirao pored gola Manojlovića.

Starsport
Izmene i kod Zvezde
Nikolić umesto Kataija, a Pankov umesto Dragovića.

Takođe, Gobeljića je zamenio Rodić.
61' Dobra šansa za Obradovića
Šutirao je glavom, ali je Borjan intervenisao.

Bio je ovo prvi šut u okvir gola Zvezde.
Promene kod gostiju
Izlaze Srećković, Tumbasević i Hrstić, a ulaze Obradović, Bosić, Moris.

Starsport
53' Spetljao se Srećković
Prva velika prilika za Spartak, ali bez udarca na gol.

Srećković je loše reagovao, a to je iskoristio Gobeljić i sprečio šut.
51' Katai nedovoljno jako
Šutirao je sa ivice kaznenog prostora pravo u Manojlovića.
47' Probao Kangva
Šutirao je u stilu Kange, ali je lopta završila pored gola.
Počelo drugo poluvreme
Za Zvezdu debituje Jegor Prucev, koji je stigao letos iz Sočija.

On je zamenio Gelora Kangu.

Starsport
POLUVREME
Zvezda je do pauze uspela da reši pitanje pobednika susreta.

Gobeljić je pogađao u 20. i 37. minutu, dok je Kangva strelac bio u 41. minutu.
45+ Minut nadoknade
41' Goool
Zvezda vodi 3:0 protiv Spartaka, a strelac je Kings Kangva.

Posle kornera Kange, lopta je sve preletela, stigla na drugoj stativi do Kangve, koji je levom zakucao loptu u mrežu Manojlovića.
Prvi žuti karton
Hrstić je povukao Kangu i zbog toga dobio javnu opomenu.
37' Gooooool
Zvezda je duplirala vođstvo, 2:0, a strelac je opet Marko Gobeljić.

Posle kornera, na loptu je iz odbitka naleteo Gobeljić i ponovo pogodio mrežu gostiju.

Lopta je i ovoga puta kačila protivničkog igrača, Hrstića, pre nego što je završila iza leđa Manojlovića.

Starsport
33' Prekombinovali su se
Zvezda je kružila, gotovo svi su pipnuli loptu, ali nije bilo šuta ka golu Manojlovića.
32' Ista slika
Isti odnos snaga i u prethodnih 10 minuta.

Zvezda se pita za sve, ima loptu u nogama, ali izostaju za sada prave prilike.

Naravno, ne računajući postignuti gol Gobeljića...

Starsport
22' Poništen gol Kataiju
Izbio je pred Manojlovića, zaobišao ga i poslao loptu u mrežu.

Na usporenom snimku se jasno vidi da je Katai bio u ofsajdu najmanje jedan metar.
20' Goooool
Zvezda slomila otpor Subotičana, 1:0.

Strelac je Marko Gobeljić, koji je nastavio tamo gde je stao protiv Ferencvaroša, kada je odigrao možda i najbolji meč u crveno-belom dresu.

Odbrana Spartaka bila je fokusirala na Kataija, u sredini se pojavio Gobeljić i levom nogom, sa ivice kaznenog prostora, savladao Manojlovića.

Lopta je na putu do gola pogodila Vitorovića i tako dodatno otežala posao golmanu gostiju.

Starsport
16' Otvoren meč
Oba tima pokušavaju da stignu do pogotka, ali za sada nismo imali prilike da vidimo niti jednu stopostotnu šansu.
9' Nimalo naivno
Srđan Mijailović je šutirao iz velike daljine, gađao je drugi ugao, ali je lopta otišla pored stative.

Nije bilo baš toliko blizu.

Minut kasnije, Gobeljić je tražio Pešića, koji je probao glavom, ali bezuspešno.
6' Dinamičan početak
Primetno je da Subotičani nemaju nameru baš da se brane na "Marakani".
1' Prva polu-prilika
Gobeljić je iz mrtvog ugla pokušao, ali je Manojlović sigurno uhvatio loptu.

Na drugoj strani, Sparta je stigao do šesnaesterca, ali falilo je da neko naleti na loptu.
Utakmica je počela!
Odmah su gosti izgubili loptu, ali je napad Zvezde osujećen.
Miloš Milojević
Spartak je ekipa koja je skoro promenila trenera, znamo njihove kvalitete i mane. Ne dolaze sa pozitivnim trendom, ali to nas ne uspavljuje, veæ nam daje motiv da krenemo jako od prvog minuta i pokažemo da smo bolji