13. kolo: Mladost GAT – Crvena zvezda 0:4 (0:1

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su savladali Mladost GAT 4:0, (1:0) u Novom Sadu.

Ivanić 12, 84, Katai 70, Kanga 87p
  MLA   CZV
  0 : 4
KRAJ!
Ubedljiva pobeda Zvezde u Novom Sadu – 4:0!
87' GOOOOOL!
4:0 za Zvezdu!

Pogađa i Kanga – iz penala!

Prethodno je razigrani reprezentativac Stefan Mitrović je sjajno probio, gurnuo loptu ispred Milojevića, koji ga obara u šesnaetercu.
79' Kanga sa 35 metara
Snažan šut Kange sa distance, lopta je prozujala pored stative.
84' GOOOOOL!
Zvezda vodi 3:0!

Novi gol Mirka Ivanića. Sjajna akcija Zvezdinog tima za "overu" pobede u Novom Sadu.
70' GOOOOOOL!
Zvezda vodi 2:0!

Aleksandar Katai je uradio ono zbog čega je uveden sa klupe na poluvremenu.

Sjajno je po desnom krilu probio još jedan "džoker" El Fardu Ben, pronašao je u kaznenom Kataija koji donosi Zvezdi dva gola prednosti.

62' Konačno preti i Zvezda
Crveno-beli kontrolišu igru, ali nema gol šansi.

Nešto izglednija prilika ukazala se Kataiju, ali je izblokiran u poslednjem trenutku.
57' Novi pokušaj Mladosti
Popović se probija po desnoj strani, ali Vidaković ne uspeva da zapreti Borjanu
54' Prete i domaćini
Pokušao je Popović da iznenadi Borjana iz teške pozicije, ali nije uspeo.
51' Nov pokušaj Kataija
Centaršut Mitrovića na ivicu kaznenog, šutira brzo Katai, ali opet pored gola.
48' Odmah preti Katai
Samo što je ušao u igru, Katai se odmah našao u šansi. Ali šutira pored gola.

Nastavlja se meč u Novom Sadu
Dvostruka izmena u timu Zvezde, Katai i Ben menjaju Bukarija i Pešića.
POLUVREME
Promašen penal i minimalna prednost Zvezde
45+
Tri minuta nadoknade u Novom Sadu, dva dobra šuta crveno-belih, ali Milojević brani udarce Ivanića i Mitrovića.
40' Zatišje u Novom Sadu
Zvezda kontroliše igru, ali nema obećavajućih akcija. Domaćin preti preko Dimitrova, ali Borjan lako hvata loptu.
31' Kraj za Milunovića
Povreda štopera Zvezde, menja ga Radovan Pankov.
Ivanićev projektil za 0:1

Penal
24' Pešić opet promašuje
Nova velika šansa za Pešića i novi veliki promašaj, promašio je ceo gol posle udarca glavom sa četiri metra.
22' Prvi posao za Borjana
Najbolja šansa za domaćina, Radoman šutira sa 13 metara, brani Borjan.
19' Prva pretnja domaćina
Konačno su se malo oslobodili pritiska igrači Mladosti, organizuju i prvi konkretan napad, ali bez rezultata.
15' Dobra šansa
Pokušaj Kangve i Bukarija, ali Mladost uspeva da se odbrani.
12' GOOOOOL!
Zvezda vodi 1:0!

Fantastičan šut Mirka Ivanića sa 20 metara u dalji ugao gola nemoćnog Milojevića
5' Penal za Zvezdu – nema gola!
Kovačević je oborio Ivanića, sudije konsultuju VAR i Zvezda dobija penal.

Međutim, Milojević brani udarac Pešića sa 11 metara!
3' Prva šansa za Zvezdu
Kombinovali su Bukari i Ivanić, ali je crnogorski reprezentativac izblokiran.
Počeo je meč u Novom Sadu
Katai na klupi
Mladost oslabljena
Mladost će u ovom meču biti oslabljena pošto neće moći da igraju Andrija Radulović i Ilija Babić, igrači pozamljeni iz Zvezde. Radulović je najbolji igrač novosadske ekipe ove sezone sa četiri gola.
Izjava Miloša Milojevića
Posebna motivacija Mladosti neæe biti potrebna, a oèekujem meè gde æe pokušati da urade sve što je u njihovoj moæi da nas pobede. Meðutim, više sve zavisi od nas samih. Ako podižemo nivo igre i koristimo šanse u pravom trenutku mislim da æe biti lakše. Poštujemo protivnika u pripremi utakmice. Promenili su trenera što može da bude malo "neprijatno" kada igrate prvi put, ne znamo taèno kako æe igrati. Imamo indicije kako su igrali kada je bio sa ekipom. To je nešto na šta se fokusiramo kod njih, ali 95 posto se fokusiramo na to da stvari radimo bolje, koje pokušavamo da radimo, da to postanu automatizmi. Na dobrom smo putu, naravno to nekada izgleda bolje, nekad gore. Nekada idemo dva koraka napred, nekad nazad, ali mislim da postoji dosta prostora za napredak.