8. kolo: Radnički 1923 – Partizan 0:1 (0:0)

Fudbaleri Partizana ostvarili su trijumf na gostovanju Radničkom u Kragujevcu rezultatom 1:0 (0:0).

Dobro došli!
Fudbaleri Partizana od 17.00 gostuju Radničkom u Kragujevcu u 8. kolu Mozzartbet Superlige Srbije.

Budite uz B92.net!
Kraj utakmice!
Partizan je upisao novu važnu pobedu u dramatičnoj završnici i sa -7 čeka "večiti" derbi u sredu od 20.00.
Igraće se još tri minuta nadoknade.
87' Velika šansa za Meniga!
Odlično brani Leković.

Biće korner za crno-bele.
88' GOOOOOOOOL!
Natho za vođstvo Partizana!

Saničanin je tukao glavom posle kornera, Leković je odbranio, a na tu loptu natrčao Natho za vođstvo.
81' Baždar je odlično šutirao!
Leković još bolje interveniše i izbija loptu krajnjim naporom u korner.

Raste tenzija na "Čika Dači".
79' Velika šansa za Radnički!
Najbolja na utakmici.

Išla je akcija po levoj strani, centaršut po zemlji su kačili i Popović i Saničanin koji je otklonio opasnost ispred Maksimovića.

Da Saničanin nije izbio loptu u korner, bio bi to siguran pogodak Radničkog.
72' Sve je manje vremena za gol na ovom meču
Više ga želi Radnički, pošto ponovo pritiska, kao u finišu prvog poluvremena.

63' Jovanović "oprostio" Joviću crveni karton
Nemanja Jović je pre samo par minuta dobio žuti karton zbog faula, a sada je zbog još oštrijeg prošao bez druge javne opomene.

Jovanović nije želeo da ga isključi, iako je mirne duše to mogao da učini.
59' Natho je imao idealnu poziciju za slobodan udarac
Ali, nije gađao preko živog zida, nego u golmanov ugao, što je Leković pročitao i lako ukrotio slab pokušaj Izraelca.
50' Nema vidljive promene, kada je reč o samoj utakmici
Bez ritma, bez većih uzbuđenja.
Nastavljena je utakmica
Gordan Petrić pravi prvu promenu i na terenu će u drugom poluvremenu umesto Petkovića biti Nemanja Jović.

Izmena bonus za bonusa u taboru crno-belih.

Kraj prvog poluvremena
Rasplamsala se borba u završnici prvog dela susreta, a sve vredno pomena viđeno je u poslednjih nekoliko minuta.

Tada je Radnički mnogo više pretio, pa se može zaključiti da se Partizan odbranio i odoleo agresivnom domaćinu.

Ipak, u trećem minutu nadoknade je i Partizan imao veliku priliku preko Petkovića, u VAR sobi se gledalo da li je bilo penala, ali nije bilo elemenata za to.
Igraće se još tri minuta nadoknade u prvom poluvremenu.
44' Stoiljković u velikoj šansi
Ali, lopta pravo u Popovića.

Dobili su domaći korner koji je izveo Tomić, a Vidović zapretio.

Radnički mnogo opasniji od Partizana u završnici.
43' Radnički sve ofanzivniji
Ređaju se centaršutevi pred golom Popovića, a Partizan je u podređenom položaju na isteku prvog poluvremena.
34' Radnički u šansi
Vidosavljević išao na Urošević, ali mu je pomogao Saničanin i ipak je zaustavljen.
29' Deluje da Partizan pojačava
U poslednjih nekoliko minuta igra se na polovini Radničkog, a Partizan pokušava da probije bedem domaćina.
23' Natho je izveo slobodan udarac
Centrirao je, niko nije zahvatio loptu, a ona je umalo iznenadila Lekovića koji je uspeo da interveniše i spreči gol Partizana.

18' Veliki promašaj Fusenija Dijabatea
Bibars Natho je fantastično pronašao Dijabatea, ali je levom nogom šutirao daleko preko gola.
16' Tomić pokušava sa distance
Ali, vrlo loš pokušaj bivšeg igrača Partizana, a sada Radničkog.
10' Radnički preti
Ali, za sada ništa se nije desilo što bi bilo vredno pomena.
4' Miran početak meča
Veoma dobra poseta na stadionu "Čika Dača", a ima i dosta navijača Partizana.