3. kolo: Mladost (L) - Crvena zvezda 1:2 (0:1)

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su kao gosti protiv Mladosti iz Lučana sa 2:1 (1:0) u 3. kolu Superlige Srbije.

Dobro došli!
Pratićemo utakmicu 3. kola Superlige Srbije.

Na stadionu Mladosti u Lučanima gostuje šampion Srbije, Crvena zvezda.
Meč je završen
Pobeda Crvene zvezde, 2:1 (1:0).

Sada crveno-beli imaju devet bodova, ostvarili su sve tri pobede.

Naredni rival im je ekipa Radnika, taj meč igra se u petak.
Gol Lekovića
Gol Mitrovića
Četiri minuta nadoknade
89' Ivanić, sreća za Mladost
Nova sjajna intervencija golmana Lučanaca Ostojića.

Ivanić je pokušao da ga prebaci, ali je on dobro skratio ugao i odabranio mu udarac.

Velika šansa za 1:3.
Igra se poslednji minut
Da vidimo koliko će biti produžetka...
88' I Stanković u igri, odmah prilika
Nikola Stanković je u timu Crvene zvezde umesto Kangve.

Našao se ubrzo u prilici, ali je Ostojić opet odličan na golu.
86' Požuteo i Dunđerski
Ivan Dunđerski je povukao s leđa Mirka Ivanića, opravdano je "požuteo".

83' Izmena i kod Mladosti
Van igre je Igor Radovanović, a umesto njega na terenu je Uroš Sremčević.
82' Izlazi Katai
Kraj meča za Aleksandra Kataija, na terenu je Ibrahim Mustafa.
81' Žuti za Radovanovića
Pokušaj kontre, zaustavljen je Katai, a sudija pokazuje žuti karton Radovanovića.
79' Gooooool!
Leković, 1:2!

Mladost je smanjila, sada će meć biti zanimljiviji.

Lopta je upućena sa levog boka, smušena intervencija odbrane gostiju, Leković je nekako našao put lopti do mreže.
78' Kartoni sevaju
Dva kartona za minut, oba žuta, prvi za Vesnića, drugi za Dragovića.
74' Bojović, zamalo!
Najbolaj prilika za Mladost, Bojović je zahvatio loptu na desetak metara, pored Dragovića, ali je ona otišla pravo u ruke Milana Borjana.
72' Izmena, ulazi Pešić
Dvostruka izmena kod Crvene zvezde.

Povratnik Aleksandar Pešić je ušao umesto Milana Pavkova, dok je umesto kange na terenu Sanogo.
Goooool!
Stefan Mitrović pogađa, Zvezda vodi sa 2:0!

Katai je centrirao sa leve strane, u petercu se na pravo mestu našao Stefan Mitrović, laka realizacija!
68' Mladost prodisala
Oslobodili su se domaćini onog pritiska koji je Crvena zvezda vršila do 60. minuta.

Da vidimo mogu li nešto više na suprotnoj strani.
63' Prodor Mitrovića
Pokušao je mladi Stefan Mitrović prodorom sa leve strane, ali je izblokiran u poslednji čas, od svega, samo korner.
60' Ivanić, za malo!
Pokušao je Mirko Ivanić "iz prve", šutirao je sa linije kaznenog prostora, ali za malo preko prečke!
60' Dve izmene u Mladosti
Trener Lučanaca vrši dve izmene u 60. minutu.

Izašli su Žunić i Gordić, a ušli Ognjen Milanović i Vladimir Radivojević.
Žestok pritisak
Pojačala je Crvena zvezda, kao da žele što pre taj drugi gol.
55' Leković spašava gol!
Uh, kakva šansa za Crvenu zvezdu!

Pavkov je sjajno proigrao Kataija na desetak metara, on je šutirao, ali tu se našao Leković da izblokira sve i spreči siguran pogodak!
54' Šansa za Mitrovića
Prilika za mladog Stefana Mitrovića, šutirao je sa 7-8 metara, ali Ostojić brani!
52' Katai u ofsajdu
Pola koraka je Katai bio u ofsajdu, lepo je zahvatio loptu glavom, Ostojić je napravio paradu, ali gol ionako ne bi važio i da je igrač Crvene zvezde zatresao mrežu.

51' Pokušaj Erakovića
Novi pokušaj centaršuta sa leve strane, loptu je glavom zahvatio Strahinja Eraković, na nekih desetak metara od gola, ali ostojić lako brani.
49' Gužva
Prekid sa leve strane, lopta je prošla kroz kazneni prostor gde je bilo mnogo igrača. Prilično opasno po gol Mladosti.
47' Korneri, korneri
Zanimljivo, Mladost vodi sa 6:1 u kornerima, ali nije joj to do sada pomoglo.
Izmena u Crvenoj zvezdi, debi za Mitrovića
Dejan Stanković je dao priliku da u dresu Crvene zvezde debituje mladi reprezentativac Stefan Mitrović.

On je ušao umesto Bukarija.
Nastavljen je meč
Počelo je drugo poluvreme susreta u Lučanima.
Poluvreme, vođstvo Crvene zvezde
Završen je prvi deo susreta, gosti iz Beograda vode sa 1:0. Strelac je bio Pavkov u 14. minutu.

Bili su konkretniji u završnici, iskoristili jednu priliku koju su stvorili, Mladost bez previše ideje u manevru.

Videćemo kako će biti u nastavku.
Minut nadoknade
Igraće se još 60 sekundi u prvom poluvremenu.

41' Novi korner za Mladost
Treći pokušaj da nešto urade posle kornera igrači Mladosti, ali nema ideje.

Lako crveno-beli rešavaju takve situacije.
38' Opet Pavkov blizu
Novi prodor Gobeljića i centaršut pred sam gol.

Malo je nedostajalo da je Pavkov dohvati, bio je na korak dva od gola, ali je igrač kraj njega dobro reagovao, prvi došao do lopte i vratio je u polje.

Posle brzog napada Mladosti, Lučanci su stigli do drugog kornera, ali bez opasnosti po gol crveno-belih.
35' Mirniji deo meča
Crvena zvezda sve uspeva kontroliše, dok Mladost pokušava da nađe način da dođe do prilike.

Domaćinima to za sada ne uspeva.
28' Pokušaj Kataija
Drugi put na meču je Katai oprobao udarac, ovog puta iz prekida sa 25 metara, opet je bio vrlo neprecizan.
24' Bojović se buni
Bojović i Rodić su bili u duelu u kaznenom prostoru, igrač Mladosti traži od sudije da pokaže na penal, ali Živković odmahuje rukom.

Snimak pokazuje da je lopta prvo pogodila u ruku igrača Mladosti.
Gol Pavkova
18' Katai, preko gola
Brza akcija gostiju, lopta je došla do Kataija, šutirao je sa 20 metara, ali visoko prekp gola.

Energičniji su igrači Crvene zvezde, sve su opasniji, Mladost će morati da se otvori više, ali to je i rizik.
14' Gooooool!
Zvezda vodi!

Pavkov je strelac, njegov četvrti gol ove sezone!

Odličan prodor Gobeljića po desnom boku i ubacivanje, pokušao je Milošević da odbije loptu u polje, ali onda je stigla do Pavkova koji je sa nekoliko metara rutinski šalje u mrežu!
11' Ostojić dobio udarac
Gužva pred golom Mladosti, Ostojić je hrabro reakovao na liniji peterca kada je Katai bio u prilici, dobio je nezgodan udarac, faul za Lučance.
9' I Kangva šutirao
Kangva je sa ivice kaznenog prostora pokušao da pronađe rupu kroz šumu nogu u kaznenom prostiru, bio je neprecizan.

Lopta za nekih metar od leve stative odlazi pored gola Mladosti.
8' Pokušaj Gobeljića
Prvi pokušaj gostiju - Gobeljić je sa nekih 17 metara po sredini gola šutirao, takođe po sredini, ali nekako traljavo, lopta je lako završila u rukama golmana Mladosti, Ostojića.
7' Visok presing Mladosti
Igraju domaćini visok presing, teško igrači Crvene zvezde prenose loptu na polovinu protovnika.
4' Dobar ritam
Odličan ritam oba tima na početku, smenjuju se napadi na obe strane.

Tribine su odlično popunjene, dosta je gledalaca, atmosfera za igru je odlična.
Utakmica počela sa zakašnjenjem
Krenuo je meč, sa centra su pošli fudbaleri Mladosti.

Početak susreta je kasnio puna četiri minuta, jer je grupa navijača crveno-belih na teren ubacila nekoliko baklji.
Meč počinje uskoro
Ko je na klupi?
Rezerve Mladosti: Samčović, Babić, Maksimović, Marković, Mićević, Milanović, Mitrović, Perović, Radivojević, Sremčević, Đerković.

Igrači na klupi Crvene zvezde: Vasiljević, Ben, Leković, Mitrović, Motika, Mustafa, Nikolić, Ohi, Pešić, Sanogo, Stanković.
Sastavi timova
Žunić: Fudbal je nepredvidiv
Šta o meču sa crveno-belima kaže trener Lučanaca, Dragiša Žunić.

"Zvezda je apsolutni favorit, dolazi nam u nepovoljnom trenutku. Uprkos prognozama nećemo se predati pre utakmice. Motiva imamo na pretek, pogotovu kad dolazi šampion i igračima ne treba veći podstrek. Daćemo maksimum, a da li će to biti dovoljno ostaje da se vidi. Fudbal jeste najzanimljivija igra, jer autsajder može da iznenadi favorita. Trudićemo se i dati sve od sebe kako bi ostavili što bolji utisak i eventualno ostali neporaženi. Nalazimo se u fazi formiranja ekipe i nadam se sve boljim rezultatima kako prvenstvo bude odmicalo."
Šta Stanković kaže o protivniku?
"Dosta puta smo igrali protiv Mladosti i oni gaje specifičan način fudbala. Dosta pokrivaju jedan na jedan po terenu, ne znam da li se to promenilo ove godine, možda malo manje rade direktan presing. Zvezda mora da ide na sva tri boda, nema izgovora i prepreka da se dođe do cilja", rekao je Stanković.