2. kolo: Radnički Niš – Partizan 3:3

Fudbaleri Partizana remiziralo su na gostovanju u Nišu sa tamošnjim Radničkim rezultatom 3:3 u okviru drugog kola domaćeg šampionata.

Mlađović 2, Dimić 50, Jovanović 55 – Natho 12, Urošević 71, Rikardo 90+7
  RDN   PAR
  3 : 3
97‘ Partizan izjednačio!
Siguran Rikardo sa bele tačke!
95‘ Penal za Partizan
Mlađović pravi još jedan faul u svom šesnaestercu, tragičar Nišlija.

Proverava se u VAR sobi.
90‘ Igraće se još šest minuta
84‘ Stolica sve nade polaže u napad
Filip Holender je na terenu umesto Patrika Andradea.
82‘ Prečka!
Ponovo je pogađa kapiten domaće ekipe Aleksandar Pejović, baš kao u prvom poluvremenu. Nema sreće.

77‘ Tenzije rastu
Činjenica je da se Mesarović dugo valjao po zemlji, ali ne možemo opravdati Zdjelara koji je odlučio da se nadvije nad njim i povuče ga za dres. Ubrzo je situacija eskalirala i veliki broj igrača na obe strane je dobio žute kartone.

Slobodan Urošević je uporno pratio glavnog arbitra, suflirajući mu ko još treba da se nađe u beležnici. Sreća za njega što nije dobio i drugi žuti.
74‘ Izlazi Marjanović
Iskusni 35-godišnji fudbaler veznog reda je ustupio mesto Aleksandru Mesaroviću. Biće potrebne Tomislavu Siviću odmorne noge u finišu.
71‘ Smanjuje Partizan – 3:2
Slobodan Urošević vraća nadu crno-belima da mogu da stignu do povoljnog rezultata u završnici.

Odložio mu je Rikardo loptu, a levi bek je raspalio snažno po lopti koja je bila i dovoljno precizna da bude nedostižna za Drobnjaka.
68‘ Promene na obe strane
Stolica se uzda da Nikola Terzić može da donese promenu. U igru je ušao umesto Kvinsija Meniga.

Na drugoj strani su umesto Jovanovića i Dimića ušli su Mićibući i Štulić.
67‘ Veliki promašaj Mitrovića
Već je viđen mladi fudbaler u dresu Crvene zvezde, ali nije uspeo da se na najbolji način predstavi – golom protiv Partizana.

Izbio je iskosa pred Stevanovića, ali njegov udarac ide daleko pored dalje stative. Velike probleme imaju crno-beli po desnom odbrambenom boku.

57‘ Reaguje Stolica
Moraće strateg Partizana da menja ukoliko želi makar bod da izvuče. Belić i Lutovac ulaze, a Natho i Petković izlaze.
55‘ Radnički razbija Partizan – 3:1
Prelep pogodak Lazara Jovanovića koji briljira u drugom poluvremenu. Sa ulaskom Zlatana Šehovića strateg Radničkog Tomislav Sivić je zamenio pozicije po krilima Jovanoviću i Mitroviću.

Svi napadi Nišlija u nastavku su išli preko te strane gde je Šehović koji se ne snalazi. Kada akcija ne ide preko te strane, onda tu "padaju" golovi. Jovanović nije sačekao da lopta padne nakon centaršuta i iz prve je poslao uz bližu stativu. Neodbranjivo za Stevanovića.
52‘ Ofanziva Radničkog
Dominira domaća ekipa u ovim trenucima i morali bi da iskoriste jednu od prilika kako se ne bi doveli u položaj u kom su bili u prvom poluvremenu.

Poslednji u nizu je šutirao kapiten Pejović, ali njegov udarac vrhovima prstiju brani Stevanović.
50‘ Ponovo vodi Radnički – 2:1
Loptu je na levoj strani dobio Lazar Jovanović koji je lako izbacio iz igre Zlatana Šehovića koji tek što je ušao u igru. Okrenuo je Jovanović pridošlicu iz Izraela i proigrao Stefana Dimića koji nije imao težak posao.

Može li Partizan ponovo da se vrati?
46‘ Nastavljamo
Može li Partizan da stigne do preokreta i tri boda protiv tradicionalno neugodnog protivnika.

Ilija Stolica je pre početka drugog poluvremenu u igru uveo Zlatana Šehovića umesto Aleksandra Filipovića.
Poluvreme – 1:1
Nišlije su imali slobodan udarac nakon kog je Stevanović izbacio loptu u korner. Ipak, sudija nije dao da se isti izvede što je naišlo na protest igrača domaće ekipe.

Heroj i tragièar za sada Foto: Starsport

45‘ Igraće se još tri minuta
42‘ Ništa od gola
Nakon tri minuta dobijamo odluku iz VAR sobe – ofsajd. Nije bio ni tako mali.
39‘ Partizan postigao gol, ali čekamo VAR potvrdu
Pometnja je nastala nakon još jednog kornera Partizana. Lopta je nakon udarca glavom jednog od igrača Partizana stigla do Slobodana Uroševića koji ju je smestio u mrežu.

Ipak, čini se da je bio u ofsajdu što je i signalizirao pomoćni sudija. Čekamo odluku VAR-a.
37‘ Prečka!
Mogao je lako Radnički da stigne do novog vođstva, ali se isprečila prečka! Kapiten Nišlija Aleksandar Pejović je zalomio protivničkog defanzivca, odigrao dupli pas sa Savom Petrovim i potom zatresao okvir gola Nemanje Stevanovića.
32‘ Velika prilika za Vujačića
Crnogorski štoper je bio najviši nakon kornera, ali je njegov udarac otišao tik iznad prečke.

Pitanje je vremena kada će gosti preokrenuti ako ovako nastave da igraju.
27‘ Pritiska Partizan
Period dominacije crno-belih. Rikardo se dva puta našao u prilici. Izbio je ispred Drobnjaka u polušansi koju nije uspeo da iskoristi, a nekoliko minuta potom je usledio i udarac iz udaljenosti direktno u domaćeg čuvara mreže.

Između te dve prilike šansu je imao i Kvinsi Menig čiji je udarac izblokiran iako je imao prostor oko sebe da se namesti i šutne gde želi.

17‘ Napeto na terenu
Grubo su domaći igrači ušli u ovaj meč. Novopridošli Tolordava je već tri puta faulirao Rikarda Gomeša za šta je sankcionisan, dok ništa bolje ne prolazi Petković.

Već par puta su igrači ulazili u koškanje, umalo i tuče. Veoma su nervozni svi akteri susreta.
12‘ Partizan izjednačio!
Tačno 10 minuta je trebalo gostima da stignu do izjednačujućeg pogotka. Siguran sa "bele tačke" je bio Natho koji je poslao Drobnjaka u drugu stranu.

Neposredno pre izvođenja jedanaesterca došlo je do koškanja igrača dva tima, nakon što su domaći fudbaleri imali šta da zamere Rikardu Gomešu.
5‘ Prva prilika i za Partizan – traže penal
Šutirao je Petković glavom nakon centaršuta Meniga i to iz izgledne prilike, ali je loše zahvatio loptu.

Ipak, ono što se ubrzo našlo u centru pažnje su zahtevi crno-belih da im se dosudi penal nakon što je Rikardo Gomeš oboren. Ništa od toga, igra se nastavlja.
4‘ Burno na startu
Aleksandar Filipović je prvi u beležnici sudije Trifkovića. Nagazio je nekadašnji fudbaler Jagodine i Batea protivnika na sredini terena i zasluženo je za to dobio ćuti karton.
2‘ Gooooool!
Radnički od drugog minuta vodi protiv Partizana. Strelac je štoper nišlija Bojan Mlađović.

Izveo je Saša Marjanović loptu iz slobodnog udarca, dobacio je iz velike udaljenosti do šesnaesterca protivnika koji je očajno reagovao. Prvi je do lopte stigao jedan od igrača Radničkog koji loptu prebacuje preko svih, da bi Mlađović iskoristio lošu reakciju Stevanovića i Filipovića, prvi stigao do lopte i postigao prvi gol svoje ekipe u novoj sezoni.
1‘ Meč je počeo
Prvi napad za igrače Radničkog. Loptu je sa centra izveo Sava Petrov, dete Partizana.
Startne postave
Radnički: Drobnjak - Aksentijević, Savić, Tolordava, Mlađović - Pejović, Marjanović - Dimić, Jovanović, Mitrović – Petrov

Partizan: Stevanović – Filipović, Vujačić, Marković, Urošević – Zdjelar, Andrade, Natho – Menig, Rikardo, Petković