Plej-of, 3. kolo: Partizan – TSC 4:1 (2:1)

Fudbaleri Partizana savladali su TSC 4:1, posle preokreta u Humskoj u trećem kolu plej-ofa Superlige Srbije.

Pogađa i Miljković
87' Sjajna šansa za Partizan
Divna akcija crno-belih, brza kontra preko Natha i Rikarda, koji proigrava Markovića na desnoj strani.

Od odigrava povratnu u peterac do Jovića, koji iz sjajne pozicije pogađa golmana pa ostaje 4:1.
84' Marković neprecizan
Nova prilika za Markovića, ali opet šutira preko gola.
82' Partizan troši vreme
Potpuno je pao ritam igre, crno-beli više ne jure golove, već troše vreme.
73' Trostruka izmena TSC-a
Izlae Ratkov, Bočkaj, Đakovac i Banjac, a ulaze Milićević, Stanojlović, Dukure i Mirčevski.
68' Popović na mukama
Fantastičan šut Đakovca sa više od 20 metara, snažno i precizno pod prečku, ali je Popović opet bio oprezan i uz dosta truda odbranio.

VAR – nema gola
Sudije u VAR sobi su procenile da lopta nije prešla gol liniju, tako da nema gola Miletića.
66' Opet VAR
Miletić traži gol nakon šuta glavom. Golman TSC-a je odbranio, ali je pitanje da li je lopta prešla gol liniju celim obimom.
62' GOOOOL!
Partizan vodi 4:1!

Sjajna kombinacija crno-belih. Natho proigrava Markovića dodavanjem kroz noge rivala, ovaj prosleđuje loptu do mladog Nemanju Jovića koji trese mrežu nekoliko minuta po ulasku u igru.
58' Nova dvostruka izmena u Partizanu
Stanojević koristi mirniji period meča da izmeni još dvojicu igrača. Izlaze Terzić i Menig, ulaze Jović i Jevtović.
56' Šansa za TSC
Đakovac sjajno prima jednu dugu loptu, brzo je gura u prazan prostor a Vukića, čiji šut brani Popović i izbacuje loptu u korner.
53' Marković pored gola
Dobar kontranapad Partizana, Rikardo gura loptu na desnu stranu do Markovića koji ulazi u šesnaesterac, pronalazi prostor za šut, ali lopta odlazi u gol-aut.
48' GOOOOOL!
Partizan vodi 3:1

Nakon centaršuta sa desne strane, Saničanin je šutirao, odbranio je golman TSC-a, ali Aleksandar Miljković kupi odbitak i postiže gol za Partizan posle više od deset godina.
Nastavljen je meč u Humskoj
Jedna izmena u ekipi TSC-a, Krsmanović je zamenio Petrovića u odbrani.
Novi gol Rikarda
Majstor Natho!
Šok u Humskoj, 10. gol Vukića u sezoni
44' Pritisak Partizana
Crno-beli koriste momentum, pritiskaju TSC, pokušavaju da iskoriste dekoncentraciju rivala pred poluvremem ali gosti odolevaju.

Poluvreme
Partizan vodi 2:1 protiv TSC-a nakon dramatična dva minuta u finišu prvog poluvremena.
Nije bilo ofsajda

GOOOOOL!
VAR sudije su procenile da nije bilo ofsajda Kvinsija Meniga, pa je priznat gol Rikarda Gomeša koji je iskoristio odbitak posle šuta Holanđanina.
42' VAR
Rikardo trese mrežu TSC-a, ali sudije pokazuju ofsajd. Odlučiće VAR
41' GOOOOOL!
Natho izjednačio!

Sjajan šut Izraelca iz slobodnjaka sa oko 18 metara, preko živog zida uz stativu za 1:1.
40' Stanojević izbacio Jojića iz igre
Menja ga Lazar Marković, a ulazi i Saničanin umesto Vujačića

37' Opasan napad TSC-a
Brza polukontra TSC-a preko Stanojeva, ekspresno su gosti stigli do kaznenog prostora, ali su prekombinovali i izgubili loptu.
34' Nova greška Jojića
Jojić opet gubi loptu u opasnoj poziciji, ali Bočkaj ne uspeva da udarcem sa više od 30 metara uhvati i Popovića na spavanju.
34' Zapretio i Partizan
Jedan od ozbiljnijih napada Partizana, Mening je pronašao prostor za centaršut u šesnaestercu, tražio je Rikarda, koji ne uspeva najbolje da zahvati loptu glavom.
31' GOOOOOO!
TSC vodi u Humskoj 1:0!

Greška Jojića u sredini terena, Bočkaj sjajno proigrava Stefana Vukića koji je pobegao Vujačiću i lobovao nemoćnog Popovića
30' Golmani bez posla
Nešto konkretniji pokušaji Partizana da ugrozi gol TSC-a, ali nedostaje završni pas. Ni sa druge strane nema mnogo posla za golmana crno-belih.
26' Pad Varge razbesneo Rikarda
Izgubio je živce Rikardo nakon što je Varga teatralno pao posle jednog laganog duela.
22' Najbolja akcija Partizana (do sad)
Brza akcija Partizana nakon što je Zdjelar ukrao loptu, kombinovao je sa Rikardom i Miljkovićem, koji loše centrira, pa propada napad crno-belih.
19' Žuti za Meniga
Greška Zdjelara, Menig mora da faulira Stanojeva kako bi sprečio opasnu priliku gostiju. Žuti karton za Holanđanina, TSC ne koristi dobro slobodan udaraca.

15' Četvrti ulazak lekara
Još jedna povreda igrača, Banjac je dobio udarac prilikom napada TSC, pa mu se ukazuje pomoć. U međuvremenu, njegov tim je zapretio centaršutom sa leve strane, ali bez opasnosti po gol Partizana.
14' Novi prekid
Opet prekid zbog povrede igrača, Nikola Terzić krvari nakon što ga je lopta pogodila u nos.
TSC nikad nije pobedio Partizan u Humskoj. Od šest susreta crno-beli su dobili četiri.

11' Dobra prilika za Partizan iz prekida
Vujačić u ofsajdu posle centaršuta Natha iz slobodnog udarca.
9' Problem za Miletića
Kratak prekid meča, Miletić je ostao bez vazduuha posle sudara sa Ratkovom, ali se obojica vraćaju na teren.
7' TSC parira Partizanu
Bez konkretnih akcija Partizana u prvih destak minuta meča, TSC češće ima loptu u svom posedu.
5' Korner za TSC
Preletela je lopta preko svih igrača na drugu stranu terena.
3' Prvi pokušaj Partizana
Jojić je dobio loptu na oko 30 metara od gola, Miljković se ubacivao po desnom boku, ali vezni igrač šutira, daleko preko gola.

Rezerve
Partizan: Stevanović, Saničanin, Holender, Baždar, Živković, Jevtović, Ostojić, Milovanović, Marković, Jović, Smiljanić

TSC: Jorgić, Stanojlović, Milićević, Mirčevski, Leandro, Krsmanović, Svilar, Šušnjar, Dukure, Dolmagić, Krstić.
"Grobari" bojkotuju utakmicu
Fudbaleri Partizana neće imati podršku svojih najvatrenijih pristalica.

Žarko Lazetić, trener TSC-a
Pokušaæemo da odigramo najbolje što možemo i da se suprotstavimo najbolje što umemo. Pitaæe se mnogo Partizan, ne želim da trošim reèi na to koliko su kvalitetni, kakav im je struèni štab i kakvi su im igraèi. Èinjenica je da su u poslednjih osam utakmica primili samo jedan gol i to pri rezultatu od 3:0. Teško ih je ugroziti. Imaju najmanje primljenih golova u ligi i svesni smo da nas èeka šampionski tim koji se bori za titulu
Aleksandar Stanojević, trener Partizana
Menjaju sisteme, razlièite naèine ulaska u igru, adaptiraju se u odnosu na protivnika koristeæi svoje vrline. Imaju odreðenih kadrovskih problema, videæemo u kom sastavu æe izaæi. Sviða mi se kako radi, ima specifièan naèin igre, mogu da igraju sa trojicom igraèa pozadi, da promene dva napadaèa u toku utakmice, to je vrlina dobrih trenera i ekipe i poštujemo to. Mi se prilagoðavamo na sve, zonski to rešavamo. Igraèima æu pokazati šta sve može da nas oèekuje u utakmici.