30. kolo: Crvena zvezda – Radnički 1923 4:1 (1:0)

Fudbaleri Crvene zvezde trijumfovali su protiv Radničkog 1923 rezultatom 4:1 (1:0) u 30. kolu Linglong Superlige Srbije.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti meč 30. kola Linglong Superlige Srbije između Crvene zvezde i kragujevačkog Radničkog.

Budite uz B92.net!
Kraj utakmice!
Zvezda je na ubedljiv način overila prvo mesto i zakazala "večiti" derbi na svom stadionu sledeće subote.

Radnički će u plej-aut gde će se boriti za opstanak.
86' GOOOOOL!
Evo utešnog gola za Radnički!

Strelac je Đorđe Maksimović, posle nekoliko intervencija odbrane Zvezde, najpre Aleksandra Dragovića, a onda i Miloša Gordića.

84' Čeka se kraj na "Marakani"
Sve je odavno rešeno, pa ni jedni ni drugi ne idu preterano energično ka golu rivala.
79' GOOOOOL!
Upisao se i Nemanja Motika, posle asistencije "štiklom" Srnića.

To je prvenac Zvezdinog letošnjeg pojačanja iz Bajerna.
Evo sastava oba tima:
Crvena zvezda: Gordić – Gajić, Pankov, Dragović, Rodić – Srnić, Krstičić – Ben, Ivanić, Katai – Ohi.

Radnilčki 1923: Lukić – Varjačić, Kovačević, Damjanac, Andrić – Vidović, Pišćević – Mirić, Milisavljević, Tomić – Brnović.
73' Još jedan mladi igrač u Zvezdinom timu
Umesto strelca drugog gola Bena u igri je Nikola Stanković.
64' Spustila je Zvezda tempo
Iz igre su izašli Katai i Ivanić, a ušli su mladi Motika i Stanić.
56' GOOOOOL!
Ivanić za 3:0!

Gajić je probio i centrirao, a Ivanić "otvorio nogu" i postigao treći pogodak.

Akcija je krenula iz auta, za koji su gosti smatrali da je njima pripadao, pa su se bunili kod sudija.
52' GOOOOOL
Ben duplira prednost Zvezde.

Imao je vremena da se namesti, nacilja i pogodi za 2:0.
50' Miran početak drugog poluvremena
Bez uzbuđenja, ali i dalje uz inicijativu Crvene zvezde.
Pavkov počinje drugo poluvreme
U svlačionici je ostao Ohi, koji je imao onaj nezgodan udarac u nogu i očigledno Dejan Stanković nije želeo ništa da rizikuje.
Igrači su na terenu
Čeka se početak drugog poluvremena, koji kasni nekoliko minuta.

Kraj prvog poluvremena
Zvezda ima 11 šuteva ka golu Radničkog, naspram nijednog tima iz Kragujevca, potpuno bezopasnog u prvih 45 minuta.
40' Nastavio je Ohi meč
Navijači Zvezde mogu da odahnu.
37' Ohi "zaledio" srca navijača Zvezde
Požalio se na povredu nakon koje je ostao na travi i pauza je potrajala nekoliko minuta.

Gejlor Kanga je već pod znakom pitanja za "večiti" derbi sledeće subote, a izostanak Ohija bio bi još veći problem.
33' Udarac Srnića sa ivice kaznenog prostora
Dobro brani Ognjen Lukić.
26' GOOOOOL!
Zvezda vodi neobičnim golom Slavoljuba Srnića.

Prvo je Ohi šutirao, a golman odbranio, da bi na odbitak praktično uz gol-aut liniju natrčao Srnić.

Šutirao je iz okreta, verovatno više želeo da loptu vrati pred gol, a ona je pogodila golmana u glavu i našla se u mreži.

Svi igrači su stali, čak i komentator "proglasio" korner, a tek posle 2-3 sekunde su igrači Zvezde počeli da slave.
24' Sjajan udarac Radovana Pankova
Sa skoro 30 metara, ali je bio za malo neprecizan.

Pošto je lopta pogodila šipku koja zateže mrežu, bilo je onih navijača na stadionu koji su pomislili da se lopta našla u golu.

16' Promašuje i Ohi
Još jedna odlična šansa za Zvezdu.

To je već druga u razmaku od tri minuta.
14' Šansa za Kataija
Otvorio mu se prostor, on se stuštio u kazneni prostor i promašio šut levom nogom.

Lopta je otišla pored desne stative.
10' I dalje bez prave šanse
Zvezda kruži oko gola, ali za sada, bezuspešno
5' Pritisak Zvezde od starta