29. kolo: Radnički Niš – Crvena zvezda 1:5 (1:1)

Fudbaleri Crvene zvezde trijumfovali su nad Radničkim u Nišu rezultatom 5:1 (1:1) u utakmici 29. kola Linglong Superlige Srbije.

Mitrović 34 – Katai 25, 48, 61, Ben 75, Krstičić 86
  RDN   CZV
  1 : 5
Kraj utakmice!
Zaslužena pobeda Zvezde koja se ponovo vraća na pol-poziciju na vrhu tabele.
86' Utakmica je sada definitivno rešena
Peti gol za Zvezdu postiže Nenad Krstičić, a asistent je Milan Pavkov.
81' Radnički dolazi do velike prilike
Borjan je pogrešio, lopta je ispred njega nepredvidljjivo odskočila, a Ćirković je propustio odličnu šansu za drugi gol Radničkog.
75' GOOOOOOL!
Ben stavlja tačku, a ovog puta Katai je asistent.
71' Povredio se Borjan!
Izgleda da je problem zadnja loža.

Sprema se mladi Gordić da, vrlo verovatno, uđe u igru umesto kapitena Zvezde.
61' GOOOOOOL!
Opet Katai, opet glavom!

Het-trik Zvezdine "desetke", ali ovog puta gol ide na dušu golmana Dujmovića koji je imao loptu na rukama, ali je dozvolio da mu uđe u mrežu.
50' Ogromnu šansu imala je Zvezda sada
Kanga je vukao kontru 3 na 0, takoreći, ali je zakasnio da proigra Bena koji je bio u nedozvoljenoj poziciji.
48' GOOOOOL!
Ponovo je Zvezda u prednosti.

U razmaku od dva minuta videli smo četiri kornera za Zvezdu, a ponovo je strelac bio Aleksandar Katai.
Nastavljena je utakmica
Stanković reaguje uvođenjem El Fardu Bena.

Kraj prvog poluvremena
Radnički je uspeo da se vrati i da izjednači, ali isključenje Savića mnogo toga menja.

Zvezda će u drugom poluvremenu mnogo više napasti i pokušati da dođe do tri boda sa igračem više.
41' Crveni sa Savića!
Uklizao je na Kataija iako je imao žuti karton, a cela klupa Zvezde je skočila, uključujuči i najnervoznijeg Dejana Stankovića.

Sudija Mitić je prvo pokazao žuti karton Stankoviću, a tek onda i Saviću, zbog čega će on morati već sada u svlačionicu.
39' Šta se sada desilo u petercu Nišlija?!
Najpre je Ivanić pogodio prečku, pa su redom pokušavali da šutiraju Pavkov, Dragović i Ohi, ali su uvek bili izblokirani i Radnički se spasao!
34' GOOOOOOL!
Izjednačenje na "Čairu"!

Stefan Mitrović je pobegao odbrani, a bio bi u ofsajdu da Strahinja Eraković nije igrao na loptu i time neutralisao nedozvoljenu poziciju.

Kasnije je usledila rutinska realizacija 19-igrača sa kanadskim pasošem protiv golmana reprezentacije Kanade.
31' Gol nije promenio ritam utakmice
Nastavljeno je sa istom slikom na terenu, kao da nije došlo do promene rezultata pre nekoliko minuta.
25' GOOOOOOL!
Vodi Zvezda!

Strelac je Aleksandar Katai, glavom posle prelepog centaršuta Milana Rodića sa leve strane.

Katai je ostao potpuno sam na petercu, okružen četvoricom protivničkih igrača.
22' Nova prilika za Zvezdu
Katai je bio u solo-prodoru, lako dospeo u poziciju za šut, ali je to izveo neprecizno.
21' Kapiten Zvezde Milan Borjan dobija zvižduke
Kad god dođe u kontakt sa loptom.

Podsetimo, Borjan je nastupao za Nišlije 2015. godine.
17' Šansa za Zvezdu
Katai je šutirao i bio izblokiran, a lopta se odbila do Pavkova koji nije uspeo da je prihvati i uputi udarac.
15' Prebacilo se težište na polovinu domaćina
Ali, i dalje nema uzbuđenja na "Čairu".
10' Jak vetar duva u Nišu
Već je u nekoliko navrata menjao putanju lopte na nepredviđen način.
5' Ofanzivnija će biti Zvezda, ali pritiska i Radnički
Zvezda je u poslednjih nekoliko minuta bila na sopstvenoj polovini u podređenom položaju.
Počela je utakmica!
Radnički u crvenim, a Zvezda u tamno plavim dresovima.
Igrači su na terenu
Nikola Aksentijević, desni bek Radničkog, dobio je plaketu zbog jubileja od 100. utakmica u dresu "meraklija".
Sastavi
Radnički: Dujmović – Aksentijević, Pavlov, Mitrović, Vujadinović – Kovačević, Jamkam, Savić, Mesarović – Mlađović, Mićibući.

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Eraković, Dragović, Rodić – Sanogo, Kanga, Ivanić, Katai – Ohi, Pavkov.
Pratićemo meč Radničkog i Crvene zvezde u Nišu.

Utakmica počinje u 16:15.