28. kolo: Radnik – Partizan 1:2 (1:1)

Fudbaleri Partizana savladali su Radnik u Surdulici 2:1 (1:1), u poslednjem meču 28. kola Superlige Srbije.

Milovanović 27 – Terzić 34, Rikardo 48
  RAD   PAR
  1 : 2
Kraj utakmice
Pobeda Partizana u Surdulici 2:1 (1:1).
90+3' Prečka!
Spasić sa leve strane pogađa prečku, pa Lukić promašuje sa pet metara ceo gol!
Nadoknada
Još pet minuta.
89' Ranđelović sačuvao mrežu
Gađao je Menig, ali je Ranđelović ponovo zablistao.

88' Povredio se Rikardo
Dobio je nezgodan udarac od Mitoševića. Mora da mu se ukaže lekarska pomoć.
87' Pokušava Radnik
Traže makar još jednu pravu šansu za gol i izjednačenje.

Za sada, nema prave šanse, a vremena je baš malo.
83' Sjajna šansa za Radnik
Nanizao je Lukić fudbalere Partizana, ubacio loptu na peterac, ali je dobro reagovao Vujačić.

Bilo je opasno.

80' Izlazi Lutovac
Ulazi Nemanja Miletić.
77' Žuti karton za Stanojevića
Zbog protesta pored terena.
76' Dve izmene Radnika
Subotić umesto asistenta Medića, Nedeljković umesto Babića.

75' Izašao Jevtović
Ušao je Holender.
74' Žuti karton za Mitoševića
Bespotrebno je oštro startovao na sredini terena. Opet čarke među igračima posle ovog faula.
73' Povredio se Jevtović
Dobio je udarac u glavu posle skoka i moraće da izađe iz igre. To je predložio doktor Partizana. Jevtović hoće da nastavi da igra.
71' Poništen gol
Jojić je proigrao Rikarda, koji matira Ranđelovića, ali je bio ofsajd.

68' Izmena u Radniku
Ulazi Lukić umesto strelca gola Milovanovića.
67' Jojić u igri
Izlazi Natho.
65' Igra se pred golom Radnika
Partizan pokušava da trećim golom stavi tačku na ovaj meč.

Napadaju crno-beli.
Gol Rikarda
59' Radnik se otvara
Sada nema kalkulacija, Surduličani moraju da napadaju.

53' Menig dobio udarac
Zadobio je udarac u lice, tačnije po ustima. Mora da mu se ukaže pomoć.
51' Frka na terenu
Oreščanin je oštro startovao, došlo je do koškanja, Rikardo se uneo štoperu Radnika u lice, zbog čega je dobio žuti karton.
48' GOL!
Rikardo se namestio, gađao u donji levi ugao sa 18 metara i pogodio.

Sjajan gol, Partizan preokrenuo.
46' Počelo je drugo poluvreme
Nastavlja se meč u Surdulici.
Menig najraspoloženiji

Kraj prvog poluvremena
Radnik – Partizan 1:1.

Gledali smo sjajnih 45 minuta u Surdulici, gde je domaćin poveo u 27. minutu preko Milovanovića, a Terzić izjednačio u 34. minutu.

Istakao se i golman Radnika Ranđelović u par navrata.

Radnik je primio gol posle šest utakmica sa sačuvanom mrežom.
Nadoknada
Još jedan minut.
Gol Terzića
42' Jevtović glavom
Još jedna šansa. Nije zakačio loptu glavom kako je želeo i ona odlazi pored gola.
41' Lutovac propustio veliku šansu
Ponovo Menig probija, proigrava Lutovca, koji sa deset metara iskosa šutira veoma loše. Lopta odlazi u aut posle šuta. Imao je bolje opcije.
Proslava Terzića

38' Menig se razigrao
Ponovo dobar dribling, ovoga puta udarac sa distance ide pravo u Ranđelovića.
38' Babić gađa
Sa 20 metara, ali bio je to slab udarac. Lako brani Stevanović.
Odbrana Ranđelovića
Gol Milovanovića
34' GOL!
Minijatura Kvinsija Meniga. Prošao je dvojicu igrača, ušao po desnoj strani u kazneni prostor, dodao Terziću na penal, koji gađa jako ispod Ranđelovića i postiže pogodak.

Partizan izjednačio.
30' Jevtović sa 25 metara
Hvata volej, gađa donji desni ugao, ali se ponovo istakao Ranđelović.

Opasan udarac defanzivnog veziste.
27' GOL!
Uroš Milovanović glavom smešta loptu u donji levi ugao.

Sjajan centaršut Medića sa desne strane, nadskočio je Milovanović Lutovca i dobrim udarcem glavom pogodio mrežu.

Partizan gubi.
Sjajni Ranđelović

23' Sada brani Stevanović
Gađao je jako Spasić, ali po sredini gola.

22' Kakva odbrana Ranđelovića
Natho ubacuje iz kornera, Vujačić gađa jako glavom po sredini gola, ali sjajno brani golman Radnika.
21' Rikardo blokiran
Izborio se za 1 na 1, posle driblinga gađao, ali ga Radmanovac blokira.
20' Velika šansa za Radnik
Vujačić je faulirao igrača Radnika na 18 metara od gola, iskosa sa desne strane.

Babić je iz slobodnog udarca ubacio na peterac, lopta je preletela dvojicu igrača koji nisu uspeli da zahvate loptu, da bi je treći poslao u gol aut.

Bila je ovo velika šansa.
17' Ranđelović dobro reaguje
Opet centaršut Natha iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane. Golman Radnika boksuje loptu u gužvi.
15' Pokušava Partizan
Urošević je prvo šutirao – izblokiran je. Lopta mu se vratila, centrirao je Urošević na Terzića, koji je loše zahvatio loptu na drugoj stativi i glavom gađao pored gola.

11' Radnik usporio Partizan
Dobro igra domaćin, koji je treća najbolja odbrana u ligi posle Zvezde i Partizana.
6' Prvi pokušaj bezopasan
Centrirao je Natho iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane, Urošević je skočio na penalu, ali njegov udarac glavom ide daleko preko gola.
3' Užasan teren
Lopta se čudno kreće i loše odskače, veoma loš teren u Surdulici.
1' Počela je utakmica
Partizan "juri" Zvezdu, traži pobedu u Surdulici.

Crno-beli sa utakmicom manje imaju tri boda manje od Zvezde, pa bi se pobedom opet izjednačili.

Teren u Surdulici je loš, na šta se pred početak utakmice žalio trener Partizana.
Evo kakav je teren

Stanojević pred utakmicu
Stvarno su loši tereni u našoj ligi, dosta imamo ovakvih terena. Neverovatno da je ovako loš teren u Superligi Srbije. Oni kažu da vode raèuna, ali ne znam šta da kažem na to.
Sastavi
Radnik: Ranđelović – Bogdanovski, Radmanovac, Oreščanin, Stojanović – Medić, Mitošević – Duronjić, Babić, Milovanović – Spasić

Partizan: Stevanović – Lutovac, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jevtović – Terzić, Natho, Menig – Rikardo
Trener Radnika Dušan Đorđević
’’Mi smo u seriji dobrih rezultata od poèetka proleænog dela prvenstva, ali i pred utakmicom sa ekipom kao što je Partizan. Znamo da su oba naša tima ispala iz evropskih kupova i da se maksimalno okreæu prvenstvu, da obe ekipe zanima samo titula. Ova utakmica sa Partizanom æe biti takva da æe gost jednostavno biti maksimalno fokusiran, sa najjaèim moguæim snagama æe doæi na naš teren i sa najjaèim moguæim motivom æe igrati protiv nas. Na nama je da se tome odupremo, da probamo da pružimo neku igru koju smo do sada pružali, da budemo èvrsti, disciplinovani i da se jednostavno suprotstavimo na najbolji moguæi naèin i da se nadamo povoljnom rezultatu, što je apsolutno sportski. Tako smo funkcionisali i protiv Zvezde i sa te strane hoæemo da ostanemo èistog obraza."
Trenutno stanje na tabeli
Standings provided by SofaScore LiveScore
Trener Partizana Aleksandar Stanojević:
"Idemo na jedno teško gostovanje protiv ekipe koja nije primila gol od poèetka druge polusezone. Kreæemo maksimalno mobilini i koncentrisani, sa ciljem da probamo da pobedimo."