25. kolo: Partizan – Mladost L. 2:1 (1:0)

Fudbaleri Partizana trijumfovali su protiv Mladosti iz Lučana rezultatom 2:1 (1:0) u poslednjoj utakmici 25. kola Linglong Superlige Srbije.

Zajedno ćemo ispratiti utakmicu 25. kola Linglong Superlige Srbije između Partizana i lučanske Mladosti.
Kraj utakmice!
Preživeo je Partizan na kraju nalet Mladosti i uz puno sreće zadržao prvo mesto na tabeli domaćeg šampionata.
89' Šta je sada uradio Miletić!
Mladost je imala stopostotnu šansu da za dva minuta postigne dva gola!

Obradović je dobio čist zicer i prebacio je gol.

Neverovatno šta je Partizan sebi umalo dozvolio...
88' GOOOOOOL!
Milan Bojović smanjuje rezultat!

Mladost se, ipak, ne predaje.
83' Potpuno je pao ritam utakmice
Partizan ga diktira i, reklo bi se, ovime čuva snagu za predstojeće utakmice.

Crno-beli će u nedelju gostovati Spartaku u Subotici, potom će dočekati Fejenord, pa Napredak i potom putuju u Roterdam.

Sve to u narednih 14 dana.

75' Partizan privodi posao kraju
Ali i dalje ne spušta gas, napada i ide ka golu rivala.
68' Marković je ove večeri raspoložen za lepa dodavanja
Ovog puta ka Terziću kome je lopta malo pobegla kod prijema i Kostić je uspeo da mu uđe u šut i bičće samo korner za Partizan.
65' Jojić je napravio mnogo dobrih stvari
Potom Menig to nije uspeo da kruniše.
60' Partizan posle 2:0 ima više prostora za nove pogotke
Markovićev nešto jači pas za Rikarda nije rezultovao novom velikom prilikom.

54' GOOOOOL!
Jojić duplira prednost Partizana!

Videli smo niz napada Partizana i posle opsade gola vezista crno-belih se praktično ušetao u praznu mrežu gostiju za 2:0.
49' Menig šutira iz okreta, biće korner za crno-bele
Iz velike gužve u kaznenom prostoru Mladosti Partizan je došao do prve veće šanse u drugom poluvremenu.
Nastavljen je meč
Partizan će sigurno tražiti drugi gol kojim bi "zatvorio" utakmicu, a Mladost šansu da se vrati i izjednači.
Kraj prvog poluvremena!
Partizan je u najboljem mogućem trenutku postigao vodeći pogodak i na odmor ide mnogo mirnije glave.

Mladost, pak, nije mogla da izabere gori momenat za primljen gol i videćemo kako će reagovati u nastavku.
Dva minuta nadoknade u prvom poluvremenu.
42' GOOOOOOL!
Vodi Partizan!

Lazar Marković je prelepo centrirao, a Rikardo Gomeš još lepše pogodio glavom.

Lopta je od stative nekako ušla u mrežu, milimetri su odlučivali.
36' Stanojević već nekoliko puta u razgovoru sa sudijom
Ili bolje reći monologu, pošto je kritikovao arbitra da ne kažnjava kartonom prekršaje nad njegovim igračima, a nije dobio nikakav odgovor.
32' Vujačić za malo neprecizan
Jojić je centrirao iz slobodnog udarca, a štoper Partizana šutirao glavom, ali bez promene rezultata.
28' Šansa za Partizan!
Sjajan pas podelio je Marković za Jojića, ali je on odlučio da, umesto šuta, pošalje pas u sredinu. I pogrešio.
26' Sada i Partizan traži penal
Baha je napucao sebe u ruku u kaznenom prostoru.

Ponovo ista priča kao i na drugoj strani, nije stigao signal iz VAR sobe da bi moglo biti jedanaesterca.
22' Mladost traži penal
Bojović i Miletić su biti u duelu.

Međutim, Mitić ne svira ništa, a ni iz VAR sobe nije stigla instrukcija za najstrožu kaznu.

Podsetimo, u VAR sobi u Staroj Pazovi sede braća Simović, Novak i Miloš.
20' Partizan kreće ofanzivnije ka golu gostija
Probali su sa distance i Menig i Natho.
17' Prvi pokušaj Rikarda Gomeša
Tukao je iskosa i neprecizno.
14' Prvi opasan napad Partizana
Menig je bio u šansi, obišao golmana, ali morao da centrira. Od svega samo korner.
7' Za sada deluje da će Menig biti iza (ili uz) Gomeša
A da će Lazar Marković napadati po desnoj, odnosno, Nikola Terzić po levoj strani.
4' Spuštenog garda krenula je Mladost
Pritisak na polovini Partizana i prvi korner za tim iz Lučana.
Utakmica je počela!
Partizan u crno-beloj kombinaciji, Mladost u plavoj opremi.
Crvena zvezda je, makar na kratko, preuzela lidersko mesto
Crveno-beli su na "krovu" trijumfovali prilično sigurno i ubedljivo nad Voždovcem rezultatom 3:0 (1:0).

Strelci su bili Mirko Ivanić u prvom, odnosno, ALeksandar Katai i Ohi Omoijuanfou drugom poluvremenu.

Sva dešavanja sa tog meča mogli ste, takođe, da pratite uživo na sajtu B92.net.