25. kolo: Voždovac – Crvena zvezda 0:3 (0:1)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Voždovac u gostima 3:0 (1:0), u meču 25. kola Superlige Srbije.

Dobrodošli
Zajedno ćemo pratiti meč između Voždovca i Crvene zvezde u okviru 25. kola Superlige.

Početak je zakazan za 15 časova.
Kraj utakmice
Pobeda Crvene zvezde 3:0 (1:0).
Nadoknada
Još tri minuta.
87' Dobro je Borjan
Nije ozbiljnije.
86' Povredio se Borjan
Ispucao je loptu i okliznuo se. Ukazuje mu se pomoć, deluje da je peta u pitanju.

84' Motika raspoložen
Mladi igrač Zvezde probija po levoj strani, prolazi dvojicu i dodaje do Bena, koji je pustio loptu kroz noge, misleći da je neko od napadača iza njega.
82' Još dve izmene u Zvezdi
Izlaze Katai i Ivanić, ulaze Stanković i Motika.
80' Voždovac traži penal
Pankov brži od Pantovića, sudija odmahuje rukom.

79' Borjan siguran
Nije dozvolio Ćirkoviću da ga iznenadi.
76' Mijailović gađa
Solidan pokušaj, lopta ide pored gola.
Gol Ohija
70' Trostruka izmena
Ben, Krstičić i Gajić ulaze umesto Ohija, Pičinija i Sanoga.
69' Zamalo Hajdin
Glavom gađa pored gola posle kornera.
68' Žuti za Ivezića
Oštar start nad Srnićem.
66' GOOOL!
Ohi pogađa glavom na asistenciju Ivanića.

Nije imao većih problema da zatrese mrežu, našao se na pravom mestu.

Zvezda vodi 3:0 na "krovu".
Gol Kataija
Navijači pevaju Kataiju
"Katai Magiko", ori se "krovom".

63' Pokušaj Ivanića
Brani Krunić, novi korner za Zvezdu.
62' Dvostruka izmena
Izlaze Stoisavljević i Ajdinović, ulaze Mašović i Damnjanović.
59' GOOOL!
Prelep gol Kataija iz slobodnog udarca za 0:2.
58' Dobra pozicija
Katai fauliran u kontri na 22 metra od gola. Biće šansa iz slobodnog udarca.
55' Voždovac pokušava
Agresivniji domaćin u drugom poluvremenu, ali za sada bez prave šanse.

51' Žuti za Erakovića
Prošao ga je Ćirković i Erakovića ga rukama ruši i sprečava opasnu situaciju.
50' Voždovac igra visok presing
Pokušavaju da pritisnu poslednju liniju Zvezde, ali lako to rešavaju crveno-beli.
46' Počelo je drugo poluvreme
Gol Ivanića
Poluvreme – Zvezda na pauzu sa prednošću
Gol Mirka Ivanića u 35. minutu je napravio razliku između dve strane, ali daleko od toga da Voždovac nije imao priliku za poravnanje. Štaviše. ekipa Aleksandra Linte je pokazala da je došla da se nadmeće, a ne brani protiv aktuelnog šampiona.
Velika borba na terenu

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs
40‘ Zvezda želi i drugi
Ekipa Dejana Stankovića igra sve ofanzivnije od kako su postigli gol. Žele pre odlaska na pauzu da reše pitanje pobednika.

Poslednji u nizu pokušaja bio je upravo onaj strelca vodećeg pogotka Mirka Ivanića koji je za malo bio neprecizan nakon udarca sa 15-ak metara.
35‘ Gol!
Fudbaleri Crvene zvezde stižu do vođstva. Šutirao je Mirko Ivanić iz trka, a lopta je na putu ka golu pogodila štopera protivnika Marka Ivezića i prevarila golmana Voždovca Kurtića.
31‘ Komičan pokušaj Pičinija
Dobio je Italijan loptu na petercu, ali je šutirao tako da je ona završila u autu na suprotnoj strani.
26‘ Prečka!
Sreća na strani Voždovca. Katai je centrirao, a Milović nesrećno zakačio loptu i lobova svog golmana. Srećom po njega, isprečila se prečka.
23‘ Prvi žuti karton
Dobija ga fudbaler Voždovca Seku Keita koji je laktom udario Strahinju Erakovića prilikom duela u skoku.

18‘ Voždovac nije došao da se brani
Sjajna prilika za domaću ekipu, tačnije odličan šut nekadašnjeg omladinca Zvezde Miloša Pantovića. Uputio je udarac sa ivice šesnaesterac, ali se Borjan izvio i izbacio loptu u korner.
17‘ Sve opasnije pred golom Voždovca
Eraković je pronašao Kataia na ivici peterca, ali je ovaj bio okrenut leđima golu i nije uspeo da uputi opasniji udarac.
14‘ Opasanost pred golom Voždovca
Dobra kontra fudbalera u crveno-belom dresu. Ohi je proigrao Ivanića, ali je njegov udarac blokiran za još jedan korner.
13‘ Domaćin se budi
Nekoliko opasnih centaršuteva. Oprezan je Milan Borjan koji preseca pokušaj "zmajeva".
7‘ Bez većih uzbuđenja za sada
Fudbaleri Crvene zvezde dominiraju u posedu, ali za sada ne uspevaju da kreiraju opasniju priliku.
1‘ Krećemo
Izveden je početni udarac na "krovu".
Velika zainteresovanost za meč

Voždovac: Krunić, Milovič, Mijailović, Pantović, Ajdinović, Stojisavljević, Purtić, Keita, Ćirković, Ivezić, Hajdin

Zvezda: Borjan, Pićini, Dragović, Pankov, Eraković, Srnić, Sanogo, Ivanić, Katai, Pavkov, Ohi
 Ivanić 35, Katai 59, Ohi 66
  VOŽ   CZV
  0 : 3
Trenutno stanje na tabeli
Standings provided by SofaScore LiveScore
Dejan Stanković:
"Dolazimo iz derbija koji nam je dao snagu da istrajemo. Voždovac želi da se nadigrava, nema pritisak, sve i ako pogreše i izgube niko im neæe ništa reæi. Što se nas tièe, moramo da budemo fokusirani i da ispoštujemo dogovor. Veštaèka trava može da bude problem, lopta koèi, odskakuje, ima èudnu brzinu, ali imamo mi mnogo iskusnih igraèa. Uostalom, igrali smo veæ na njihovom stadionu i nismo imali veæe probleme. Adaptacija kroz zagrevanje i poèetak utakmica treba da bude brža što se tièe naših igraèa i ne sumnjam da æe biti."