20. kolo: Metalac – Partizan 0:3 (0:3)

Fudbaleri Partizana pobedili su u Gornjem Milanovcu ekipu Metalca 3:0 (3:0) u 20. kolu Linglong Superlige Srbije.

Menig 3, 37, Šćekić 28
  MET   FKP
  0 : 3
Kraj!
Pobeda Partizana u Gornjem Milanovcu – 3:0.
88' Vujačić mogao do gola
Posle prekida sa leve strane, skočio je crnogorski defanzivac na centaršut Lazara Pavlovića, ali nije bio precizan.

Bio je van balansa, iz teške pozicije..
Sam finiš meča
Potpuno je opao ritam...

Samo se čeka kraj meča.
Ulazimo u poslednjih 10 minuta

srdjan stevanovic/starsport
75' Partizan ide ka laganom trijumfu
Bez uzbuđenja, uz kontrolu meča, Partizan ide ka overi jesenjih počasti.
68' Živković pretio iz daljine
Imao je puno prostora, istina sa oko 25 metara, solidno je šutirao, ali je lopta otišla preko gola.
65' Holender – pored gola
Namestio se mađarski reprezentativac, gađao, ali je lopta otišla pored gola.
62' Trostruka izmena u Partizanu
Na teren ulaze Jović, Pantić i Holender, a izašli su Milovanović, Menig i Šćekić.
56' Milovanović u šansi
Talentovani tinejdžer je izašao pred golmana Metalca i pogodio pravo u njega.

Na kraju je i sudija podigao zastavicu zbog ofsajda.
50' Mirniji nastavak
Za razliku od prvih 45 minuta, sporije je počeo drugi deo.

Partizan ima veliku prednost, Metalac kao da se predao...
Počelo je drugo poluvreme

45' Kraj prvog dela, sjajan Partizan
Furiozna napadačka igra Partizana, velikih 3:0, a moglo je biti i daleko gore po ekipu iz Gornjeg Milanovca.

Dva gola Meniga, jedan Šćekića, sve je onako kako želi Aleksandar Stanojević i njegovi izabranici.

Metalac, šta reći, protiv ovako raspoloženog rivala, teško je igrati.
Gol Šćekića
42' Jedva čekaju odmor
Utisak je da igrači Metalca žele što pre na odmor posle košmarnog poluvremena...
37' Gooooool!
Menig, sada je 0:3!

Tamo gde je maločas loptu poslao Šćekić, u leve rašlje, gađao je i Holanđanin sa 17 metara i - pogodio.

Briljantna partija crno-belih u dosadašnjem toku utakmice.
35' Loš udarac Jojića
Nova lepa akcija Partizana, Jojić je dobio loptu na 14 metara iskosa sa leve strane.

Obrukao se, šut je bio baš loš, lopta je otišla daleko od gola.
29' Prelep gol
Kakav udarac Šćekića, njegov deveti gol ove sezone.

Sjajno je prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora, okrenuo se i šutirao snažno iz prve, pogodio je levi gornji ugao gola Metalca!

Prelepo, zaista, 0:2.
28' Goooool!
Drugi gol Partizana, strelac je Aleksandar Šćekić!

21' Vasiljević spasao gol
Prekid sa leve strane, lopta je išla ka mreži domaćina, Vasiljević je glavom izbija sa gol linije.

Na velikim mukama su igrači iz Gornjeg Milanovca.
19' Menig - stativa!
Kvinsi Menig je mogao lako da postzigne drugi gol.

Ušao je ovog puta sa leve strane, šutirao, lopta se od golmana Savića odbila do stative, velika sreća za Metalac!
14' Milovanović, za malo
Umalo da Marko Milovanović dođe do pogotka. Presekao je loptiu, ali nije uspeo da predribla Savića, ostaje 0:1.
13' Metalac kreće
Oslobodili su se domaćini početnog pritiska, pokušavaju ubacivanjima pred gol, imali su i korner, ali odbrana Partizana je sigurna.
10' Šansa sa Partizan
Dobar napad crno-belih, Jojić se izborio za loptu, a Marko Milovanović je šutirao je sa desetak metara.

Ovog puta golman Metalca je odbranio udarac.
8' Partizan navaljuje
Visok presing crno-belih, želja im je da što pre obezbede prednost, vrše pritisak od početka ka golu Metalca.

Izveli su već dva kornera.
4' Brzinski udar
Kakav početak lidera Superlige.

Prvi ozbiljniji napad crno-belih, izbegnuta je ofsajd pozicija, Marko Milovanović je proigrao Meniga, Holanđanin sa nekih šest-sedam metara iskosa sa desne strane ne greši - 0:1.