17. kolo: Mladost – Crvena zvezda 1:5 (1:1)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost u Lučanima 5:1 (1:1) u 17. kolu Linglong Superlige Srbije.

Kataijev "het-trik"
83' Lazetić propustio da se upiše
Imao je zicer glavom iz peterca, na idealan centaršut Stanića, ali je loše zahvatio loptu.
76' Opao je ritam
Zvezda je "ubila" utakmicu sa ona četiri gola i sada se samo čeka kraj meča.

Igrači oba tima odrađuju posao...
"Raketa" Kange
65' Het-trik Kataija!
Rapsodija Zvezde u ovim trenucima.

Do pre samo 10ak minuta je bio egal meč, a sada je Zvezda stigla do "petarde".

Pukla je kontra, Gajić je dodao do Kataija, a ovaj lagano postigao treći gol na ovom meču.

1:5!
Drugi gol Kataija
61' Sve je gotovo – 1:4!
Ivanić se upisuje u strelce u pomalo čudno komičnom golu.

Izašao je pred golmana Kostića, koji mu je odbranio udarac glavom, ali se lopta čudno zarotirala i završila u mreži.

Zvezda rešava pitanje pobednika u rasponu od osam minuta – 1:4!
59' "Bomba" Kange – 1:3!
Raspalio je po lopti Gabonac i "ubio pauka" u rašljama Mladosti.

Ostavio mu je loptu Katai na nekih 20 metara, a Kanga spoljnom poslao projektil u mrežu domaćina.

Emotivno je proslavio gol zbog nedavne smrti oca...

1:3!
54' Preokret Zvezde!
Katai pogađa drugi put na meču.

Glavom je pogodio posle nove asistencije Bena,

1:2!
49' Kanga preko gola
Gabonac je prvi probao u drugom poluvremenu.

Ponovo je šutirao preko prečke gola domaćina.

45+2 Ogroman promašaj i Rodića
Idealno je centrirao Gajić, a Rodić ostao zaboravljen na drugoj strani.

Međutim, glavom je zamalo bio neprecizan.
45' Šansa utakmice za Mladost!
Propustio ju je Saša Jovanović.

Pobegao je odbrani Zvezde, čak zajedno sa Bojovićem, ali je usporio pred Popovićem i hteo da asistira saigraču, ali ih je stigao Gajić pred praznom mrežom i izbacio loptu.

Odličan potez desnog beka crveno-belih.
Zvezda pritiska u finišu prvog dela
Sve vreme se igra ispred kaznenog prostora Mladosti, koja se dobro brani.

Iz daljine se oprobao Kanga, ali preko gola.
Pogodak Kataija

37' Pavkov pogodio stativu!
Lepa akcija Bena i Gajića, koji je centrirao, a Pavkov glavom udario loptu.

Kostić se nije pomerio, ali je lopta u čudnom luku udarila u stativu i odbila mu se u ruke.

Mnogo sreće za Mladost.
34' Pokušaj Pavkova
Usledio je centaršut sa desne strane i trzaj Pavkova, ali preko gola.
32' Mladost umalo vratila vođstvo
Tumbasević je poslao loptu pred gol Zvezde, Danoski je lukavo probao iz teške pozicije, ali je golman Popović bio skoncentrisan.

Dobro je pokrio bliži ugao...
30' Katai – 1:1!
Isplatio se pritisak Zvezde u Lučanima.

Odbrana Mladosti se previše uvukla i ostavila prostora za Zvezdinu "desetku", koja je iskoristila treću veliku šansu na pas Bena.

1:1!
Ovako je Bojović matirao Zvezdu
25' Katai propušta šanse
Imao je i sada odličnu priliku, bio je usamljen na nekih 10ak metara, ali je tukao pravo u golmana Kostića.
21' Rišairo naputa teren!
Živković izlazi nakon samo 21. minuta i prepušta mesto El Farduu Benu.

Malo pre toga je imao odličnu šansu, ali je oklevao, a i zasmetao mu je Ivanić.

Međutim, nije to razlog zašto se trener Dejan Stanković odlučio da ga smeni i iskoristi već drugu izmenu.
19' Petrović propuštio zicer
Bio je usamljen pred Kostićem na asistenciju Pavkova, ali mu je golman Mladosti odbranio.

Zvezda pojačava...
18' Pritisak Zvezde
Žele crveno-beli brzo da se vrate u meč.

Pritiskaju Mladost, ali je udarac Dragovića iz daljine odbranio Kostić.

16' Prinudna izmena u Zvezdi
Teren je zbog povrede lože napustio Marko Gobeljić, a menja ga Milan Gajić.
14' Katai umalo doneo izjednačenje!
Sjajno se oslobodio čuvara i gađao levom nogom, ali je golman Kostić sjajno reagovao i izbacio loptu u korner.
10' Zvezda inferiorna
Mladost je mogla da duplira razliku posle znatno boljeg uvoda.

Gordić nije najbolje zahvatio loptu u petercu na centaršut sa desne strane.

Odličan početak za domaćina.
9' Mladost povela!
Strelac je Milan Bojović, nekadašnji đak Partizana.

Posle jednog kornera i odbrane golmana Popovića odbitak je smestio u mrežu,

1:0 za Mladost protiv Zvezde!
5' Početno opipavanje pulsa
Zvezda je preuzela posed i pokušava da probije bedem domaćina.

Bez većih uzbuđenja.
Meč je počeo
Igrači izlaze na teren
Postava Mladosti
Kostić – Cvetković, I. Milošević, Marković, Hrkač – Tumbasević, Mićević, Gordić, Danoski, Jovanović – Bojović.
Zvezdin tim bez Borjana
I ovaj meč propušta golman Milan Borjan, koji se tek vratio iz Kanade, a nema ga ni u protokolu.