16. kolo: Partizan – Proleter 0:0

Fudbaleri Partizana i Proletera odigrali su bez golova u 16. kolu Linglong Superlige Srbije.

PAR   PRO
  0 : 0
Ovako je Petrić odbranio penal
Kraj!
Prvi kiks Partizana u Superligi – 0:0!
90+1 I ponovo brani Petrić
Više ni ne znamo koja je šansa po redu...

Opet je bio dobro postavljen.na udarac Terzića.
Igraće se još šest minuta
Toliko je sudija produžio...
90' Živković slabo u Petrića
Bilo je opasno po Proleter, ali je Živković slabo šutirao.

Petrić mu je uhvatio "živu loptu".
85' Opet brani Petrić
I opet udarac Terzića.

Mladi krilni napadač nije najbolje šutirao, tačnije golman Proletera je bio dobro postavljen i prigrabio je loptu.
82' Veliki pritisak Partizana
Danilo Pantić je šutirao snažno sa 20 metara, ali malo pored gola.
81' Fenomenalni Petrić!
Dve sjajne odbrane u jednom minutu kapitena Proletera!

Prvo je skinuo udarac Vujačića, a onda je posle kornera panterskom paradom odbranio udarac Miletića.
Ulazimo u poslednjih 10 minuta
Bez nadoknade, koja će verovatno biti nešto duža...
77' Terzić preko gola
Crno-beli pritiskaju u samom finišu.

Mladi Terzić je prebacio gol.
15 minuta do kraja
Stanje u Humskoj

69' Umalo evrogol Terzića
Uhvatio je volej iskosa sa desne strane, ali je Petrić i to odbranio.
Brani Petrić!
Odbranio je udarac Rikarda Gomeša sa bele tačke.

Ostaje 0:0!
66' Penal
Teško se bilo šta videlo u magli sa strane...

Sudija Tomić je svirao penal posle igranja rukom jednog igrača Proletera, što je potvrdio VAR.
64' Partizan teško kreira šanse
Pas za završnu trećinu terena je veliki problem za crno-bele.

Proleter stoji plitko i dobro se brani sa velikim brojem igrača.
60' Magla sve gušća
Sve manje se vide dešavanja na teren...
58' Marković – umalo
Lepo se namestio sa ivice kaznenog prostora, gađao "kiflom", ali je lopta prohujala pored stative.

srdjan stevanovic/starsport
55' Magla nad Humskom
Praktično se ništa ne vidi iz pozicije sa tribina zbog velike magle.
52' Rikardo promašio odličnu šansu
Izašao je pred gol Proletera i prebacio ga, poput Evandra minut ranije.

Imao je i na drugoj strani Meniga, ali ga nije video.
51' Evandro loše
Imao je solidnu poziciju iz slobodnjaka, ali je prebacio gol.

Daleko iznad.
Trostruka izmena u Partizanu
U svlačionici su ostali Obradović, Natho i Jović, a ušli su Menig, Terzić i Urošević.
Nastavljen je meč
Najbolja šansa u prvom poluvremenu

Kraj prvog dela
Bez ijednog minuta nadoknade...
45' Rikado ponovo pored gola
Glavom je tukao, ali opet nije bio precizan.
38' Partizan se muči
Deluje umorno posle Genta, teško se pojedini igrači kreću.

Crno-beli su svega nekoliko puta zapretili...

30' I Miletić u šansi
Tukao je glavom, ali nedovoljno jako...

Petrić je uhvatio loptu.
28' Najbolja šansa na meču
Golman Petrić je sprečio vođstvo Partizana.

Dugo se nameštao Rikardo, na kraju se lopta odbila Joviću, koji je šutirao pod prečku, ali je Petrić sjajno reagovao.

18' Puno grešaka na obe strane
Nekoliko netačnih pasova u nizu, i jednih i drugih.

Ima ritma, ali i grešaka.
12' Ofanzivni Proleter
Sve češće izleće pred gol Partizana.

Bio je još jedan opasan napad za goste, Ortis je pokušao da lobije Popovića, ali je golman crno-belih uhvatio loptu.
7' Šansa i za Partizan
Rikardo je glavom pokušao posle nabačene lopte Markovića, ali pored gola..
5' Proleter umalo poveo
Vukasović je šutirao, ali je golman Popović uspeo da odbrani iako je lopta nezgodno odskočila.
Počeo je meč
Fudbaleri su na terenu
Postava Proletera
Petrić – Lambulić, Stojanović, Skopljak, Mitrović – Kojić, Vukasović, Mihajlović, Tanasin, Evandro – Ortis.
Stanojević izmešao tim
Nakon Belgije trener Partizana je odlučio da napravi nekoliko promena i osveži startnu postavu.

Na klupu su preseljeni Saničanin, Miljković, Urošević i Menig.