9. kolo: Partizan – Crvena zvezda 1:1 (1:0)

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su nerešeno, 1:1, u 165. "večtom" derbiju.

Natho 36 – Katai 83
  PAR   CZV
  1 : 1
KRAJ
90+4' Oštar start
Urošević je udario Falka na sredini terena i zaradio žuti karton

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
89' Šćekić promašio loptu
Odličan dribling i centaršut Meniga, lopta potom odlazi do Šćekića u petercu i on je bio okrenut leđima ka golu i promašio loptu
87' Menig preko prečke
Odličan napad Partizana i Menig je šutirao prejako
83' Goooooooooooooooool
Ko drugi, ako ne Katai? Odlično se snašao i iz trećeg puta glavom postiže pogodak
82' Umalo 2:0
Sjajan dribling Nikole Terzića, hrabro je prošao između dva igrača Zvezde i šutirao u gornji levi ugao, dalji ugao, a lopta ide malo pored stative
79' Opet Katai
Sjajan centaršut Falka i odlično je skočio Katai i pokušao ponovo glavom, pa sada lopta odlazi pored gola i Zvezda i dalje gubi sa 1:0
75' Žuti karton za Sanoga
Uklizao je Sanogo i loptu sklonio rukom od igrača Partizana, pa mu je Novak Simović pokazao žuti karton

Srdjan Stevanovic/Starsport.r
69' Probao je i Kanga
Snažno i neprecizno je šutira Gejlor Kanga u 69. minutu ovog susreta
68' Dva loša centaršuta
Oba puta sa desnog boka je dolazio centaršut igrača Partizana, prvo Zdjelara i sada Miljkovića i oba puta je to bilo prilično neprecizno pa je lopta završila u posedu Crvene zvezde
61' Opet Rikardo
Odlična šansa za Partizan odlazi u nepovrat. Rikardo je bio okrenut leđima i šutirao iz okreta, a Urošević je bio potpuno slobodan i nije mu Rikardo poslao pas, a njegov šut završio pored stative
60' Rikardo šutira preko gola
Nova šansa za Partizan i opet nema promene rezultata, pošto je Rikardo bio neprecizan
59' Ivanić u šansi, samo korner
Krenuo je Ivanić sam na gol Partizana, ušao je u kazneni prostor i tu ga je sačekao Vujačić i izbacio loptu u korner

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs
52' Korner za Zvezdu
Mladi Lazetić je probao sa desne strane, bio izblokiran i korner je za crveno-bele
49' Poništen gol
Rikardo je iz peterca šutirao nakon odbrane Borjana posle udarca Vujačića. Gol je poništen zbog prethodnog faula i neće biti 2:0
46' Počelo je drugo poluvreme

Bakljada pred početak drugog poluvremena
Na Severnoj tribini je "žurka"

Kraj prvog poluvremena
46' Sanogo propustio šansu
Centrirao je Kanga posle ovog faula, opasna prilika za Sanoga, ali on je šutirao pored gola
45' Prvi žuti karton
Saničnin je oborio Ivanića u kontri i potpuno zasluženo zaradio žuti karton. Ovo je onaj iz kategorije pametnih faulova
44' Dragović spasao Zvezdu
Jović za Uroševića bez gledanja i Borjan je već odabrao stranu, a ovaj nije šutirao već probao da asistira pa je Dragović izbacio loptu u korner.

Jojić ga je izveo, Vujačić skočio i glavom tukao preko gola
41' Nesporazum
Propala je još jedna odlična akcija Partizana, a sada je posle duplog pasa usledio pas u prostor za Rikarda, koji je otišao na drugu stranu i sve je to postao lak plen za Borjana
40' Umalo nova "golčina"
Bibras Natho je lažnjakom izbacio pola odbrane Crvene zvezde, potom šutirao i savladao Borjana, ali je lopta prvo udarila u Erakovića i prešla preko prečke za novi korner Partizana

36' Gooooooooooooooooool
Jako lep gol Natha sa velike udaljenosti, peti gol u sezoni za njega i Borjan je bio nemoćan.

Snažan udarac u desni ugao...
35' Borjan interveniše
Lopta je ovoga puta išla na Natha, a Borjan je morao da izleti i boksuje tu loptu kako bi otklonio opasnost
32' Loš centaršut
Opasna akcija Partizana je išla po desnoj strani gde je bio Lazar Marković, a u sredinu se sjajno ubacio Rikardo međutim centaršut je bio loš i još jedna prilika za Partizan je propala
31' Prečka!
Odličan centaršut na Kataija! Ovo je bila najbolja priilka na utakmici, a posle centaršuta Rodića je Katai sa sedam metara glavom pokušao i pogodio prečku!
29' Rizično istrčavanje Borjana
Nije ovo delovalo nimalo naivno. Borjan je krenuo ka lopti na ivici šesnaesterca gde je bio Rikardo, ali on nije krenuo "jako" na nju kako bi izbegao kontakt. Borjan se spotakao i pao, ali je sve bilo u skladu sa pravilnikom i lopta je ostala za Zvezdu

26' Prve čarke
Urošević i Kanga su se pokačili nakon sudijskog zvižduka
25' Opsada gola
Partizan već duže vreme drži loptu u nogama i sve vreme je to ispred gola Crvene zvezde, ali se Zvezda jako dobro branila

21' Preti i Ivanić
Sasvim dobra akcija Crvene zvezde i šutirao je Mirko Ivanić, ali nedovoljno opasno
Nezvanično:
Na stadionu ima preko 16.000 ljudi
19' Rikardo primoran da skine narukvicu
Žalio se neko od Zvezdinih igrača na ogrebotine od Rikarda, pa je napadač Partizana bio primoran da skine narukvicu

15' Preti i Partizan
Lazar Marković je centrirao sa desnog boka, opasna je ovo bila akcija Partizana i na kraju su uspeli da se odbrane crveno-beli bez većih problema
13' Spetljao se Rikardo
U dve vezane akcije je Partizan došao do Zvezdinog gola i u oba navrata je loptu izgubio Rikardo... Spetljao se Rikardo, prvo se sapleo o neki busen, a sada je posle driblinga ostao bez lopte
10' Natho za Jovića, ništa
Ponovo je Bibras Natho pokazao koliko je opasan i kreativan, pokušao je da proigra Jovića i da ga pošalje samog na Borjana, ali se Dragović sjajno postavio i otklonio opasnost
10' Opet Katai
Napao je Partizan i izgubio loptu na nekih 30ak metara od gola Zvezde pa su gosti krenuli u kontru. Lopta je došla do Kataija koji je sa desne strane utrčao u sredinu i šutirao, ali je njegov udarac završio preko prečke

8' Bolja igra Zvezde
Gosti nekako deluju konkretnije i opasnije u ovim uvodnim minutima i imali su dve šanse, jednu slabiju i drugu jako opasnu koju Dioni nije iskoristio.

Razmak između linija Partizana je prilično veliki i Zvezda to za sada odlično koristi
5' Kakva šansa
Dioni je imao veliku šansu! Nesporazum u odbrani Partizana i Dioni izbija sam ispred Popovića, ali je šutirao loše i golman Partizana loptu izbacuje u korner.

Mogla je Zvezda vrlo rano da povede
3' Katai preti
Prva šansa na derbiju, probao je Katai sa leve strane, ali je njegov šut išao pravo u golmana Popovića koji bez problema hvata tu loptu

1' Počeo je derbi!

Svi za Radaka!

Bivši golman Partizana Radovan Radaković boluje od raka želuca i humanitarnom SMS porukom mu možete pomoći da se izleči

Utakmica uskoro počinje
Partizan ili Crvena zvezda?
Povrede:
Aleksandar Stanojević ne može da računa na povređenog Danila Pantića i Sejdubu Sumu, a Dejan Stanković je bez Milana Pavkova i Milana Rodića.

Očekuje se velika poseta
Kako javlja naš reporter sa lica mesta, na tribinama već ima ljudi, a ispred stadiona je veliki broj navijača tako da nas očekuje jako dobra poseta u 165. "večitom" derbiju

Katai o derbiju:
"Derbi je uvek teška utakmica bez obzira na stanje na tabeli i trenutnu formu. Mislim da će biti čvrst meč, nema puno iznenađenja jer se veoma dobro poznajemo. Moramo što bolje da uđemo u susret od samog starta. Ja sam optimista i uveren sam da ćemo se vratiti sa pozitivnim rezultatom"
Iliev o derbiju:
"Izuzetno kvalitetnu, zato što smo u situaciji u kakvoj je srpski fudbal retko bio. Sa današnjim pobedama Partizana i Zvezde, naši bodovi u Evropi rastu, kao i euforija u srpskom fudbalu, oseća se vera u fudbal i kvalitet koji poseduju naša dva najveća kluba. Mislim da derbi dolazi u pravom trenutku, kada je euforija na maksimumu, kada smo otvorili sezonu i kada su ambicije u Evropi i domaćem takmičenju kod obe ekipe na maksimumu. Voleo bih da vidimo atraktivan fudbal, ne bih želeo da vidim kalkulisanje. Obe ekipe dočekuju derbi u jednoj fantastičnoj atmosferi, puni samopouzdanja. Naravno, očekujem pobedu Partizana!"
Stanković pred derbi:
"Znate i sami, derbi je nešto na šta Srbije treba da bude ponosna, pogotovo u poslednje vreme. Partizan i Zvezda krče put srpskom fudbalu da u Evropi da imamo možda direktnog učensika u Ligi šampiona, a ko ne to, onda bar skraćene kvalifikacije"

"Što se nas tiče, Ben je aut, dilema je Pavkov, da li ćemo uspeti da ga vratimo. Ako ne, koga nema bez njega moramo. Igra se na sva tri dana. Iskoristićemo i današnji dan da se spremimo i postavimo taktički kako želimo. Derbi nikad ne možete da prognozirate. Derbi dolazi u dobrom momentu za nas. Pobeda protiv Brage daje vetar u leđa, sigurnost i samopuzdanje Ja sam optimista"

"Ima više psihološkog nego taktičkog. Ne verujem da mi možemo njih ili oni nas da iznenade. Baš se dobro poznajemo. Njihov i naš stil igre postaje prepozantavljiv. Ne verujem da mogu da nas iznenade postavkom, načinom igre... Dosta utiče psihološki faktor. U ostalim utakmicama možda izgubiš bodove, ali derbi je poraz. Uradićemo se da se vratimo sa pozitivnim rezultatom sa stadiona u Humskoj"

"Igraćemo da dobijemo utakmicu. Partizan ima fenomanlan start sezone. Mnogo poštujem Saletov rad (Aleksandar Stanojević prim.aut). Izdigao je ekipu, teško primaju golove. Nije u našem mentalitetu, kao i oni, idemo na pobedu"
Stanojević pred derbi:
"Znamo svi šta znači derbi, posebno našim navijačima. Kao što sam pričao važno je bilo da veliki rival ne može u derbiju da nam se rezultatski odlepi. Imamo totalno ravnopravnu trku za titulu. Zbog toga sam zadovoljan i mogu reći da spremni dočekujemo utakmicu u nedelju"

"Rikardo je sinoć uradio magnetnu rezonancu, ima malo oštećenje, ali nije rizik da igra utakmicu. Samo je pitanje jačina bola, ali poznavajući njega mislim da će igrati. Što se tiče ostalih, Pantić nije u konkurenciji, što mi je mnogo žao, budući da je bio u sjajnoj formi. Ostatak ekipe je u dobrom stanju"

"Što se tiče dobrih rezultata u Evropi i nas i Crvene zvezde, mislim da nam to dozvoljava da malo relaksiranije uđemo u derbi. Da pokušamo da igramo sa više rizika, da navijači uživaju. Treba da napravimo pravi praznik fudbala, da svi uživaju"

"Nemam nikakvu zamerku na suđenje, od kada sam u Partizanu u poslednjih godinu dana nije bilo spornih situacija. Mislim da će sudije zajedno sa VAR-sobom uraditi dobar posao",

"Suma mesec dana nije trenirao sa ekipom. Iz medija sam saznao da je Suma priznao da je pogrešio i da je spreman za derbi. Nemam sujetu, gledam šta je najbolje za nas. Da li će igrati zavisi od mnogo faktora"