8. kolo: Crvena zvezda – Proleter 3:0 (2:0)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Proleter 3:0 (2:0), u meču osmog kola Superlige Srbije.

Sanogo 24, Katai 28, 75
  CZV   PRO
  3 : 0
Kraj utakmice
Pobeda Crvene zvezde nad Proleterom 3:0 (2:0).
85' Zvezda odrađuje posao
Još pet minuta do kraja regularnog dela.
Gol Kataija
77' Još dve izmene
Izlaze Katai i Sanogo, ulaze Lazetić i Stanić.
76' Ofsajd
Gajić strelac, gol poništen.
75' GOOOL!
Katai ponovo dobija loptu u prostor od Ivanića kao i kod drugog gola. Perfektno gađa u gornji levi ugao i stavlja tačku na ovu utakmicu.
67' Kanga u igri
Izašao Krstičić.
66' Veliki promašaj Kataija
Falko pronalazi Rodića, koji se ubacuje iz drugog plana, spušta glavom Kataiju na peterac, koji šalje loptu preko gola.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
65' Oštar start nad Sanogom
I žuti karton za Vukasović.

Sanogo ostao na zemlji, a retko se dešava da neko "onesposobi" defanzivnog vezistu.
62' Izmene
Falko umesto Pavkova.

Na drugoj strani, Živojinović umesto Tomovića i umesto Ortiza ulazi Mladenović.
Evo i bakljade i vatrometa
"Gori" severna tribina.
Šetalica na severu
Koreografija u 58. minutu za 58. rođendan stadiona "Rajko Mitić".
Slavljenik

Pavkov dobio udarac
Moraće da mu se ukaže pomoć.
58' Pavkov pokušao
Dobar centaršut Rodića, udarac Pavkova glavom, brani Perić.
Novi sukob Degeneka i Ortiza
Obojica imaju po žuti karton. Degeneku poslednje upozorenje, kaže sudija Momčilo Marković.
54' Pavkov traži penal
Ali sudija odmahuje rukom.
Tuča
Čarke između Degeneka i Ortiza. Zatim dolazi Katai i odguruje Ortiza, a zatim ga je i udario u lice.

Žuti kartoni za Degeneka i Ortiza.
48' Pokušaj sa 40 metara
Danoski pokušao da iznenadi Gordića, ništa od toga.
46' Počelo je drugo poluvreme
Rišario Živković debituje
Izašao Dioni.
Kraj prvog poluvremena
Crvena zvezda vodi 2:0 golovima Sanoga u 24. i Kataija u 28. minutu.
42' Proleter probao iz prekida
Ništa iz tog prekida, Proleter bez šanse na meču.
Stanković slavi 43. rođendan
Gol Kataija
Gol Sanoga
34' Katai opet probao
Akrobatski udarac sa 10 metara odlazi preko gola.
Navijači Zvezde

28' GOOOL!
Katai duplirao prednost. Ivanić je gurnuo Kataiju loptu u prostor, koji je predriblao golmana i smestio loptu u praznu mrežu.
26' Krstičić propustio veliku šansu
Sa deset metara gađa preko gola.
24' GOOOL!
Sanogo je strelac.

Katai iz slobodnjaka sa 30 metara ubacuje na levu stranu kaznenog, Degenek spušta na peterac Sanogu, koji smešta loptu u mrežu.

Lepa kombinacija.

22' Proleter se oslobodio pritiska
Posle uvodnih deset minuta, u kojima je Zvezda imala pet prilika, sada nešto mirniji deo igre.
15' Katai preko gola
Oprobao je i današnji kapiten udarac.

9' Ponovo Perić
Dioni se izborio za poziciju, gađao, ali mu opet brani golman.
7' Gajić iz drugog plana
Ne koristi veliku šansu.
5' Brani Perić, velika šansa
Dioni je dobio dobru loptu u prostor, imao je zicer u situaciji 1 na 1 sa golmanom Perićem, gađao dalji ugao, ali mu je odbranio golman.
3' Umalo gol
Krstičić sa ivice kaznenog gađao spoljnom, ali lopta odlazi preko gola. Bilo je blizu.
1' Počela je utakmica
Sastavi
Crvena zvezda: Gordić – Gajić, Pankov, Degenek, Rodić – Sanogo, Krstičić Ivanić, Katai – Dioni, Pavkov

Proleter: Petrić – Milošević, Joković, Janković, Bašanović – Mitrović, Kojić – Vukasović, Danoski, Tomović – Ortiz
Crvena zvezda u osmom kolu Superlige Srbije dočekuje Proleter.

Meč počinje u 20:00.

16.700 vojnika raspoređeno: Počelo je...

Filipinske i američke trupe počele su danas vojne vežbe "Balikatan" u Filipinima, koje će trajati do 10. maja, a uključivaće i pomorske vežbe u Južnom kineskom moru, na čije teritorije polažu pravo i Kina i Filipini.