4. kolo: Crvena zvezda – Napredak 1:0 (0:0)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Napredak 1:0 (0:0) u 4. kolu Linglong Superlige Srbije.

Gajić 77
  CZV   NAP
  1 : 0
KRAJ
Crvena zvezda je pobedila Napredak 1:0 golom Milana Gajića.
Još tri minuta do kraja
88' Ivanić iz slobodnog udarca
Dobar pokušaj, ali je lopta zakačila jednog igrača Napretka u "živom zidu".
Gol Gajića

Pedja Milosavljevic/Starsport
VAR proveravao da li je Gajić bio u ofsajdu
Definitivno je gol.
77' Zvezda konačno povela!
Milan Gajić je strelac!

Kombinovali su Gobeljić i Ben, koji je idealno centrirao iza leđa odbrane Napretka, a Gajić glavom pogodio.

1:0!
75' Sve manje vremena za Zvezdu
Polako se uvlači nervoza kod crveno-belih.

Poslednji je pokušao Gavrić, ali daleko od ozbiljnog pokušaja ka Šuljagiću.
20 minuta do kraja
69' Sve veći pritisak Zvezde
Sada je Ivanić bio u šansi, ali je ostao "kratak" na pas Krstovića.
68' Krstović propustio zicer!
Degenek je "zakuvao" posle kornera, Ivanić spremio zicer Krstoviću u petercu, ali se mladi Crnogorac nije snašao.

Šutirao je pravo u Šuljagića.
66' Gavrić na terenu prvi put ove sezone
Zamenio je indisponiranog Falka.
65' Loš Benov pokušaj iz "slobodnjaka"
Prebacio je gol sa, za njega, nezgodne leve strane.
63' Napredak pretio iz kontri
Brzonogi Kočić je pobegao Gobeljiću, ali je Borjan bio siguran.
60' Trostruka izmena u Zvezdi
Na terenu su Ivanić i Krstović, a izašli su Nikolić i Lazetić.

Takođe, Gobeljić je zamenio Bakajoka.
57' Umalo autogol Napretka
Bakajoko je ubacio loptu u peterac, a jedan defanzivac Kruševljana je izbacio u korner.

Malo je falilo da to bude autogol, posebno što golman Šuljagić nije branio taj deo.
56' Šuljagić odbranio "bombu" Petrovića
Zvezdin vezista je šutirao snažno sa oko 25 metara, išla je u gol, ali se istakao Šuljagić.
54' Falko loše
Šutirao je iz slobodnjaka, ali opet daleko od gola.
53' Ben u solo prodoru
Zaleteo se napadač sa Komora, ali pao posle drugog duela.

Dobra prilika za Zvezdu, na nešto više od 20 metara.
50' Falko – loš udarac
Izbacio je jednog čuvara, šutirao sa 20 metara, ali i daleko od gola.
47' Ben izblokiran
Nameštao se, bio u dobroj poziciji, ali samo korner za Zvezdu.
Krenulo je drugo poluvreme
Dvostruka izmena u Napretku
Nikola Marinković menja Đorđa Jovanovića, a Lazar Milošev slabo primetnog Marka Bačanina.
Uskoro se nastavlja
Zvezdini fudbaleri su izašli na teren, dok se Napretkovi još čekaju.

Kraj prvog dela
Na pauzu se ide bez golova.

Nekoliko šansi na obe strane, ali su ostale netaknute mreže Borjana i Šuljagića.
Još dva minuta do kraja poluvremena
Toliko je Minaković produžio..
44' Zvezda tražila penal
Moraće VAR da pogleda.

Od svega ništa, posle kontakta Gajića i Jovanovića.

Ispravna odluka sudija, iako se Gajić iznervirao.
Poruka Delija povodom "Oluje"

37' Velika šansa za Krstičića!
Ubacio je loptu Falko, gužva je bila pred golom Napretka, a do lopte je došao Krsičić i poslao je preko gola.

Bilo je do jako dobra šansa, ali je iskusni vezista loše šutirao iz poluvoleja.
30' Napredak se ne brani
Često zna da izleti na protivničku polovinu, sada je Spremno odlično uposlio Đorđa Jovanovića, ali je ovaj drugi loše šutirao.

Pored gola sa nekih sedam metara.
27' Krstičić pored gola
Šutirao je sa oko 20 metara, ali nije bio precizan.

23' Nesigurni Šuljagić
Šutirao je Njegoš Petrović, a Zvezdino dete, golman Napretka Rastko Šuljagić, odbranio uz dosta problema.

Iskliznula mu je lopta u korner.
22' Najbolja šansa na meču – za Napredak
Kočić je bio usamljen na šest, sedam metara od gola, ali to nije iskoristio.

Loše je zahvatio loptu glavom i poslao je u naručje Borjana.

Napredak je mogao da kazni Zvezdine promašaje.
20' I Dragović blizu gola
Opet posle kornera...

Skočio je drugi Zvezdin štoper, nakon Degeneka, ali je glavom poslao loptu pored gola.
16' Pokušaj Lazetića
Glavom je probao posle kornera, ali je to bilo prelako za Šuljagića.
14' Napredak se oslobodio
Nekoliko minuta nisu pod pritiskom i drže loptu posle početne inicijative Zvezde.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
8' Zvezda opet blizu gola!
Gajić je centrirao, a Falko pokušao glavom.

Međutim, nije snažno udario loptu, pa je Šuljagić odbranio.
5' Preti i Napredak
Pogrešio je Nikolić lošom predajom lopte, usledila je brza kontra, a Đorđe Jovanović je iskosa šutirao pravo u Borjana.
3' Degenek u šansi!
Odmah pritisak na goste iz Kruševca, pa su crveno-beli izborili korner.

Posle istog skočio je Degenek, ali je glavom prebacio gol.
1' Ben odmah u šansi
Krstičić ga je izbacio pred gol Napretka, šutirao je Ben, ali je Šuljagić odbranio.

Naknadno je i ofsajd dosuđen.
Počeo je meč
Obeleženi jubileji Ivanića i Kange
Oni su protiv Šerifa odigrali 100. utakmicu u dresu Zvezde.

Od sportskog direktora Mitra Mrkele dobili su uramljene dresove par minuta pre početka duela sa Napretkom.
Igrači polako izlaze na teren
Meč počinje u 20 sati
Napretkovih 11
Šuljagić, S. Jovanović, Marinković, Kočić, Mršić, Tomić, Spremo, Marjanović, Đ. Jovanović, Krstić, Bačanin.
Degenek u startnoj postavi!
Vratio ga je Dejan Stanković u najboljih 11.

Odbranu će da čini zajedno sa golmanom Borjanom, Gajićem, Dragovićem i verovatno Bakajokom, koji još treba da se vidi formacijski.

Vratio se i oporavljeni Nikolić, koji će u vezi biti sa Krstičićem, Petrovićem.

Napad je rezervisan za mladog bisera Lazetića, pored Bena i Falka.