EP, 3. kolo: Slovenija – Srbija 27:24

Rukometašice Srbije poražene su od Slovenije u Celju (27:24), te su tako završile takmičenje na Evropskom prvenstvu.

13:15
  SLO   SRB
  27 : 24
KRAJ
58' To je to
Slovenija odrađuje posao i vodi dva minuta pre kraja rezultatom 27:23.
VAR – crveni karton za Srbiju
Nakon gola Slovenije za 26:22, nemačke sudije su gledale usporeni snimak i pokazale crveni karton Katarini Bojičić.
55' Tajm-aut Bregar
Poslednji za Srbiju na ovom meču.

Naš tim ima zaostatak od tri gola na pet minuta do kraja.

Jako teška situacija, samo čudo može da nas spasi eliminacije.
53' Slovenija "lomi" Srbiju
Šteta za lepu akciju Radosavljević i Liščević, ali stativa je spasila Sloveniju, koja je ubrzo iskoristila svoj napad, 23:21.

Ubrzo se odbranila, a onda iz sedmerca verovatno prelomila susret, 24:21.
49' Biće drame
Važan gol uz dosta sreće Kristine Liščević po isteku napada, 21:20.

Ipak, na drugoj strani višak je iskoristila Abina, 22:20.

Dosuđen je brzo i sedmerac za Srbiju, a sigurna je bila Lavko, 22:21.
45' Lomi se meč
Slovenija preko Zulić daje gol sa igračicom manje, a da stvar bude gora za Srbiju, Maria Petrović je dobila dva minuta, 20:18.
44' Ne predaje se Srbija
Klemenčić je dobila dva minuta, a u međuvremenu je Sanja Radosavljević iskoristila zicer, 19:18.
42' Konačno gol Srbije
Slovenija je stekla +3, da bi Srbija posle skoro 10 minuta postigla gol i prekinula seriju Slovenije, 18:17.

Ipak, usledila je "bomba" Gros, 19:17.
39' Prvo vođstvo Slovenije
Ana Gros je pogodila četvrti put iz petog pokušaja, 17:16.
38' Tajm-aut Bregar
Srbija je ispustila prednost, imala je Slovenija šansu da stigne i do prvog vođstva, ali šut je završio u spoljnom delu mreže.

Svakako, reagovao je selektor Srbije.
36' Opet nerešeno
Slovenija je ovoga puta iskoristila napad sa igračicom više, a precizna je bila Omoregi, 16:16.
35' Risović sprečila izjednačenje
Imala je Slovenija napad sa igračicom više, imala zicer, ali je Risović maestralno odbranila.
32' Po gol
Posle pogotka Marije Petrović, Omoregi je zatresla mrežu na drugoj strani posle prodora, 14:16.
Počelo drugo poluvreme
Prvi napad imala je Slovenija, ali je Omoregi pogodila prečku.
POLUVREME
Srbija je u 18. minutu imala maksimalnih +4, da bi se domaće rukometašice u 28. minutu vratile i izjednačile.

Ipak, preko Radosavljević i Majkić, Srbija je vratila prednost, 13:15.
30' Radosavljević raspoložena
Bekovi su zatajili, ali ne i Sanja Radosavljević, 13:14.

Tajm-aut Slovenije na 40 sekundi pre poluvremena.
28' Slovenija izjednačila
Dobra podrška golmana Slovenije, Pandžić je odlična, a Tjaša Stanko donosi nerešen rezultat, 13:13.
26' Srbija ne koristi igračicu više
Još jedna dobra organizacija Srbije sa igračicom više i gol Ane Kojić, 10:13.

Ipak, Nina Zulić pogađa nakon što je iskoristila svoju brzinu, 11:13.

Potom je Kristina Liščević napravila faul u napadu.

Tjaša Stanko pogodila je posle prodora. Drugi gol Slovenije sa igračicom manje, 12:13.
23' Srbija održava vođstvo
Nakon isključenja Janjušević, Ana Gros je još jednom pokazala da je namestila nišanske sprave.

Ipak, Srbija je sa igračicom manje prvo postigla gol, a onda i sačekala promašaj Klemenčić, 9:12.
19' Sjajna Srbija
Gol Sanje Radosavljević, faul u napadu Slovenije, a onda pogodak sa pozicije pivota Marije Petrović, 7:11.

Mini-seriju Srbije prekinula je Slovenija sa penala, 8:11.
Tajm-aut Bregar
Pauzu je tražio selektor Srbije Uroš Bregar, pred napad koji bi mogao da nam donese +3, 7:9.
14' Dobar ulazak u meč Srbije
Nakon faula u napadu Slovenije, novi gol za Srbiju postigla je Sanja Radosavljević, 4:6.

Usledio je dobar napad domaćih, a pivot Nataša Ljepoja je pogodila u padu, 5:6.

Sedmerac je dosuđen za Srbiju, a Jelena Lavko sigurna je sa penala, 5:7.

Gros je u međuvremenu još jednom ispalila projektil, 6:7.

Dobar potez i pogodak Liščević, ali onda i greške na obe strane, 6:8.
11' Srbija smirena
Gol Stoiljković, ali i Omoregi, koja je išla do samog kraja, 4:4.

Inteligentan potez Radosavljević, koja je lobovala Zec sa levog krila od prečke, 4:5.
9' Gol za gol
Uz mnogo truda i problema, Liščević je postigla gol, 2:3.

"Bomba" Ane Gros. Pokazala je zašto je jedan od najboljih šutera u svetu, 3:3.
8' Gol Slovenije sa igračicom manje
Lep pogodak Anđele Janjušević uz isključenje Nine Žabjek, 1:2.

Uz dosta sreće, lopta se odbila do Zulićeve, te je Slovenija sa igračicom manje izjednačila, 2:2.
7' Nervozan početak
Igra se dosta tvrdo, igračice su nervozne, pa ne treba da čude ni greške koje se javljaju.

Sanja Radosavljević je pogodila stativu sa levog krila, ali Varagić je učinila isto samo na drugoj strani.
3' Prvi golovi
Jako dobar udarac Jovane Stoiljković, ali je naturalizovana Slovenka Omeregi je anulirala taj gol Srbije, 1:1.
Utakmica je počela
Prvi napad imala je Srbija, trajao je skoro minut i po, a Petrovićevoj zicer je odbranila Branka Zec.
Sastav Srbije

Rukometašice su na terenu
Himne, prvo domaća, a onda i "Bože pravde".

Meč uskoro počinje.
Što se mene tièe uradiæemo sve da dobijemo ovu utakmicu. Biæe teško, Slovenija je veoma motivisana zbog igre na domaæem terenu, a mi moramo da uradimo mnogo bolji posao od onoga što smo pokazali do sad. Slovenija je u prvoj utakmici na takmièenju igrala fenomenalno, iskoristila loš dan Danske, iskoristili su priliku koja im je bila pružena i dobili dva boda