Uživo: Švedska – Španija 27:26 (12:13)

Rukometaši Švedske posle drame pobedili su Španiju 27:26 (12:13) za titulu prvaka Evrope.

(12:13)
  SWE   ESP
  27 : 26
SPEKTAKULARNO FINALE!
Švedska je ponovo najbolji tim Evrope – peti put!
Švedska je šampion Evrope!
Ekbeeeeeeerg!

27:26!
Sedmerac!
Lagergren je fauliran u poslednjim sekundama meča i Švedska ima šansu za titulu!
Obrt – Šveđani sad pred pobedom!
Španci su tražili faul, ali ga nisu dobili – Palička je odbranio.

Ostalo je 20 sekundi do kraja. Švedska ima napad.
60' Španija ima napad za titulu
Selektor Ribera uzeo je tajm-aut na 40 sekundi do kraja.

Kakva drama u Budimpešti!
58' Maestrani Kaneljas
"Sakrio" je loptu od svih, pa čak i onih ispred TV ekrana.

Za izjednačenje – 26:26.
57' Španija se vratila!
Koliko je "furija" imala sreće. Lagrengren je prodao loptu, a onda su i Španci.

Međutim, pravo niotkuda se lopte dokopao Figeras i sa crte vratio svoju ekipu u igru (25:26).
55' Vaneeee, pa Palička
Sjajno levo krilo Švedske ponovo je sigurno sa leve strane.

Na njegov gol se nadovezala odbrana Paličke. Švedska ide po +3 (26:24).

Da li je jednom rukom uzela trofej?
54' Švedska bliža tituli!
Ukrao je loptu Hampus Vane i u kontri pogodio.

Međutim, gol je "izmislio" u samo nekoliko sekundi Gomes Abeljo, pa Švedska opet ima minimalnu prednost (25:24).
51' Egal!
Švedska ne koristi da ode na +2, nakon injekcije od Paličke.

Gvardiola je izjednačio – 23:23.
Ulazimo u poslednjih 10 minuta
46' Igra se efikasno i brzo
Praktično gol za gol, odbrane lako pucaju.

Novi gol Petersona, odgovorio je Makeda u kontri, a u rekontri i Gotfridson (22:21).

Superfinale...
44' Švedska ponovo vodi
Sa celog terena je dao gol Danijel Peterson, nakon što je Španija igrala bez golmana.

Šveđani vode posle dugo vremena (20:19).

EPA-EFE/Tibor Illyes
41' Tarafeta vs Bergendal
Španski organizator igre sjajno igra, asistira i pogađa.

Stigao je do petog gola, koliko je i dao Bergendal, samo napad pre njega.

Španija vodi 19:18.
39' Novo izjendačenje
Bergendal, pivot Švedske, je nepogrešiv.

Dobio je loptu na crti i ostao savršen i posle četvrtog udaraca (17:17).
35' Tarafeta je faktor x
Sjajno vodi igru Španije, preuzima odgovornost. Praktično jedini na bekovskoj poziciji.

Stigao je do četvrtog pogotka i Španija vodi 16:14.
31' Sad je Španija na +2
U solo prodoru je pogodio Tarafeta (14:12).

Španija prvi put ima osetnu prednost.
Počelo je drugo poluvreme
Prva figura poluvremena – Andreas Palička

AP Photo/Anna Szilagyi/Tanjug
Strelci
Kod Švedske su po dva gola postigli Bergendal, Klar i Gotfridson.

Najefikasniji na meču je Fernandes sa četiri, tri imaju Gomes Abeljo i Figeras, a dva pogotka Tarafeta.
Poluvreme!
Šta smo sve videli u 30-ak sekundi.

Klar je pogodio, da bi Španija igrala brzi centar i Gomes Abeljo je pogodio u kontri.

Do kraja smo videli po šut na obe strane, ali su bili izblokirani.

Atomski rukomet u prvih 30 minuta – Španija vodi 13:12.
30' Španija iskoristila prazan hod Švedske
Stao je napad Skandinavaca, što Španija koristi i pravi preokret.

Figeras je precizan i evropski prvak je prvi put poveo na meču – 12:11.

U 30. minutu!
28' Nerešeno!
Španija drugi put dolazi do izjednačenja. Sa krila je pogodio Anhel Fernandes.

"Furija" je uhvatila priključak (11:11).
26' Palička je na sedam odbrana
Prva figura finala u Budimpešti.

Odbranio je još jedan udarac Figerasu i najzaslužniji je što Švedska i dalje vodi (11:10).

Prazni minuti...
20' Švedska konačno koristi sedmerac
Umesto Vanea, koji je promašio dva šta sa sedam metara, odgovornost je preuzeo Ekberg.

As Kila je bio siguran – 10:8.

19' Gol Paličke!
Sa celog terena je pogodio, što mu nije strano.

Tri puta je bio strelac u polufinalu protiv Francuske...

Sada je odveo Švedsku na novih +2 (8:6).
18' Vane opet promašuje sedmerac
Vane je promašio i drugi sedmerac. Tačnije, odbranio mu je golman Korales.

Do finala je imao samo dva promašaja sa sedam metara iz 22 pokušaja, a sada je prvi strelac Švedske na 0/2.

Neverovatno.
15' Palička čini čuda
Kakva odbrana švedskog golmana, na ziceru u kontri je bio Makeda, ali je Palička i to odbranio.

Ali to je bila samo uvertira na novu fantastičnu odbranu. Španci su "prosuli" cepelin, ali je Palička špagom odbranio.

Upisao je šestu odbranu.
14' Španija se vratila
Figeras je pogodio sa pozicije pivotmena i Španija prvi put na meču ne gubi (6:6).
12' Palička već na četiri odbrane!
Blista švedski veteran na golu.

Sada je skinuo šiut sa krila Abelja Gomesa.
10' Vane se iskupio
Šta se sve izdešavalo u nekih 20 sekundi.

Vane je pogodio stativu iz sedmerca, na drugoj strani je golman Palička uz pomoć prečke odbranio izjednačenje, da bi sjajno krilo pogodilo u kontri.

Švedska opet na +2 – 5:3.
8' Igra se gol za gol
Bergendal je opet siguran sa crte, ali je pre i posle toga Španija iskoristila napad.

Peres Fernandes i iz sedmerca Abeljo Gomes su smanjili zaostatak "furije" (3:4).
Španija do prvog pogotka u petom minutu
Bergendal je sa crte pogodio, pa je Švedska stigla do 2:0.

Međutim, Kasado je pogodio sa krila za prvi gol Španije u meču tek u petom minutu (2:1).
3' Švedska povela golom MVP-ija
"Bomba" Gotfridsona sa "zemlje".

Švedska dolazi do prvog gola na meču, nakon što Španija nije iskoristila prvi napad.
Ko će uzeti zlato?
Spremite se – krećemo.
Krenulo predstavljanje igrača
Finale pomereno za 18.15 zbog Danaca i Francuza
Šveđani jači za Vanea i Ekberga
Startna krila i jedni od najboljih igrača Švedske propustila su polufinale (Ekberg i mečeve ranije) zbog koronavirusa, ali su spremna za finale.