SP, 2.kolo: Srbija – Kamerun 43:18 (19:9)

Rukometašice Srbije savladale su Kamerun 43:18 (19:9), u meču drugog kola grupe B na Svetskom prvenstvu u Španiji.

19:9, 24:9
  SRB   CMR
  43 : 18
Kraj utakmice
Pobeda Srbije nad Kamerunom – 43:18.
55' Igra se rasterećeno
Srbija vodi 39:14 i polako privodi meč kraju.
51' Srbija na +23
Mitrović se razigrala i sada je počela i da asistira.

Za 37:14 postiže Jovović, to je njen prvi gol.
47' Majstorija Mitrović
Atraktivno je "zafelširala" loptu za 34:13.
47' Fenomenalna igra
Sjajna asistencija Kovačević za Agbabu, koja pogađa za 33:13.
44' Raste prednost
Kocić pogađa za 30:13.
41' Konačno gol za Kamerun
Posle 10 minuta daju gol u drugom poluvremenu.

Agbaba nastavlja da pogađa za 26:10.
39' Dominacija
Novi sedmerac prave Kamerunke, koji za 23:9 realizuje Liščević golom kroz noge.

Novi gol za Srbiju postiže Agbaba, pošto snažnim udarcem pogađa gornji desni ugao za +15-
37' Dve igračice više
Agbaba postiže gol u kontri, pa Graovac još jednom brani, ali greši u dodavanju napred.

Eko je nastavila da šutira iz daljine i da promašuje, pa je onda Liščević odgurnuta sa leđa i nezgodno je pala. Izvinjava se kamerunska rukometašica zbog nesportskog poteza.

Isključena je Esam. Vukajlović maši sedmerac.
Igračica više
Jak faul Kamerunke i isključenje.
35' Sjajna Graovac
Graovac odlično brani. Zamenila je Risović i upisala tri odbrane u prvih pet minuta drugog poluvremena.
34' Srbija na +12
Prvi gol u drugom poluvremenu postiže Agbaba, na sjajnu asistenciju Vukajlović.

Kocić nije uspela da se upiše u kontri, pošto joj je zicer odbranila golman Kameruna.

Kamerun nije uspevao da zatrese našu mrežu, pa kažnjava Marija Petrović golom za 21:9.
31' Počelo je drugo poluvreme
Najefikasnije
Lovrić četiri, Stamenić i Agbaba po tri gola.

Na drugoj strani Eno ima šest golova od ukupno devet Kameruna.
Kraj prvog poluvremena
Rukometašice Srbije vode protiv Kameruna na poluvremenu – 19:9.

Dominacija naših rukometašica.
28' Srbija na +8
Golčina Jovane Kovačević za +8, pa Eko posle pet golova maši tri šuta zaredom. Ali, dosta je i sebična.
26' Fantastična odbrana Risović
Jedan na jedan u kontri je išla rukometašica Kameruna, gađala donji levi ugao, ali je sjajno odbranila Risović.
25' Upisuje se Vukajlović
Prvi gol na Svetskom prvenstvu – 15:8.
21' Radojević takođe odlična
Sjajna kombinacija Stoijkoljivć i Radojević, koja pogađa sa osam metara za 13:7. Njen treći gol.
19' Krila Srbije odlična
Krila Srbije izuzetna. Tri gola Lovrić, tri gola Stamenić.

Srbija vodi 12:7.
17' Srbija održava prednost
Kamerun je presekao seriju, ali je Srbija nastavila u istom ritmu.

Eko nastavlja u svom stilu da pogađa i od šest golova Kameruna postigla je pet.

Srbija vodi 10:6.
15' Serija 4:0
Nemaju rešenja za Stamenić, koja je brza i lako beži rivalkama. Iznudila je sedmerac, koji realizuje Radojević za 8:4.
13' Srbija opet na +3
Veliki broj grešaka videli smo na obe strane u dva napada, izgubljene lopte i loši šutevi.

Stamenić kažnjava lošu odbranu Kameruna i pogađa za 6:4.

Stamenić je ukrala loptu i u kontri pogodila za 7:4, to je njen treći gol.
10' Iskorišćen igrač više
Ekon opet pogađa za 4:4, pa golman Kameruna brani udarac Kovačević.

Lovrić pogađa za 5:4 i koristi Srbija igrača više.
8' Igrač više i promašen sedmerac
Ekon postiže novi gol za Kamerun, a onda novi sedmera i isključenje za Kamerun.

Sedmerac promašuje Janjušević.
7' Sigurna Srbija
Kamerun još jednom gubi loptu, nakon čega za 3:0 pogađa Stamenić.

Kamerun se upisao, pogodila je Ekon, pa u kontri još jedan gol za Kamerun i 3:2.

Radojević je faulirana i sviran je sedmerac. Za 4:2 ga realizuje Janjušević.
4' Odličan start
Risović brani prvi udarac ka golu Srbije, pa Lovrić krade loptu u nastavku akcije.

Prvi gol na meču postiže upravo Lovrić, a zatim Kamerun pogađa stativu. U kontri Stoiljković pogađa za 2:0.

Petrović je pogodila stativu.
1' Počela je utakmica
Intoniranje himni
Bože pravde, pa himna Kameruna.

Utakmica počinje za nekoliko minuta.
Rukometašice Srbije sastaju se sa Kamerunom (20:30), u meču drugog kola grupe B na Svetskom prvenstvu.

Pratićemo meč uživo u našem LIVE BLOG-u.