Rukometašice Srbije pobedile su na startu SP u Španiji.

SRB   POL
  25 : 21
58' GOooooooool
Srbija pred pobedom!
56' Isključenje za Poljsku
Idealan scenario... Napad je trajao dugo i sudije su već podigle ruku, pa je usledio deveterac i isključenje posle kog je Stojiljković pogodila za 24:21
54' Isključena Jovana Kovačević
Poljakinje imaju napad sa igračicom više tokom ovih odlučujućih pet minuta...
53' Kakva odbrana
Neverovatan potez Kristine Graovac! Posle dva sedmerca sada je i čist gol skinula! Bravo! 23:21
51' Sedmerac za Srbiju
Jovana Stojiljković! Projektil u gornji levi ugao, njen peti gol i 23:21
50' Evo drame
Opet je samo gol prednosti za Srbiju, 22:21

EPA-EFE/Kai Foersterling
49' Nataša Lovrić
Napokon gol! Nakon odbranjenog sedmerca nam stiže gol sa desnog krila, 22:20
48' Sedmerac
Opet brani Kristina Graovac! Ne možete dati sedmerac kada je ona na golu!
45' Samo je gol razlike
Poljakinje u sjajnoj seriji, 20:19 rezultat...
Brani Graovac!
Imale su Poljakinje sedmerac, a Kristina Graovac odmah brani čim je ušla u igru!
40' Serija Poljske
Tri brza gola Poljakinja i smanjile su na 19:16
37' Sjajno!
Poljakinje 7 minuta bez gola u drugom poluvremenu, a Srbija ima 19:13
35' Poljakinje bez gola
U drugom poluvremenu su potpuno razbijene, Srbija igra vrhunsku odbranu!
33' Srbija na +5
Anđela Janjušević! Već šesti njen gol i Srbija ima veliku prednost, 18:13
31' Počelo drugo poluvreme
Sada Poljakinje imaju prvi napad, a reprezentacija Srbije vodi rezultatom 16:13
Kraj prvog poluvremena
27' Petrović pravi probleme
Marija Petrović je napravila problem Poljskoj na levom krilu i poentirala za 15:12

22' Smanjuju Poljakinje
Nocun poentira za 13:11 i Uroš Bregar zove tajm-aut
21' Gol za gol
Jovana Kovačević pa odgovor Poljakinja, 12:8
18' Sedmerac
Faulirana je Tamara Radojević i Jovana Stojiljković daje gol! 11:7
16' Isključenje pa gol
Janjušević isključena, Agbaba krade loptu i ukontri poentira, da bi Poljakinje odmah odgovorile 10:7
14' Kakva igra!
Janjušević, pa Kojić! Poljska zove tajm-aut... 9:5 vodi Srbija
13' Odlična Srbija
Sa igračicom manje uspevaju srpske devojke da poentiraju, 6:4
10' Radojević gol, pa isključenje
Tamara Radojević se odlično snašla i iz ne baš najbolje situacije poentirala, 5:2 vodi Srbija, a Kovačević biva isključenja zbog faula nad Kobilinskom
8' Žuti karton, pa gol
Jovana Stojiljković zbog povlačenja za dres dobija žuti karton. U nastavku Novcun sa levog krila rešava lobom ovaj napad i smanjuje na 3:2
6' Prvi gol Poljakinja
Basalova lepo rešava situaciju sa krila, 2:1
5' Bravo
Marija Petrović hvata odbitak i ponovo poentira, Srbija vodi 2:0
3' Gol!
Povela je Srbija golom Anđele Janjušević!
2' Loš početak
Nema golova u prva dva minuta, a obe selekcije su u prva dva napada izgubile loptu...
1' Počela je utakmica
Prvi napad ima Srbija
Utakmica uskoro počinje
Prvo kreće intoniranje "Bože pravde", a onda ćemo čuti i himnu Poljske
Agbaba:
"Prvi put nastupamo u ovakvom sastavu, nadam se da možemo da budemo jedno veliko iznenaðenje na ovom prvenstvu i nadamo se pozitivnim rezultatima"
Bregar:
"Dobro kao izgledamo kao kolektiv, to je jako bitno, a ja kao trener volim radnu atmosferu. Sveukupna je baš pozitivna i tako bi i trebalo da izgleda. Idemo sa dobrom energijom na Poljsku",
Dobrodošli
Zajedno ćemo ispratiti početak Svetskog prvenstva u rukometu i meč Srbije i Poljske

16.700 vojnika raspoređeno: Počelo je...

Filipinske i američke trupe počele su danas vojne vežbe "Balikatan" u Filipinima, koje će trajati do 10. maja, a uključivaće i pomorske vežbe u Južnom kineskom moru, na čije teritorije polažu pravo i Kina i Filipini.