Finale Zapada: Lejkers – Nagets 111:113, 0-4

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Los Anđeles Lejkerse 113:111, čime su maksimalnim rezultatom 4-0 prošli u veliko finale.

(34:28, 39:30, 16:36, 22:19)
  LAL   DEN
  111 :

113

Nikola Jokić je MVP finala Zapada!
KRAJ! POBEDA DENVERA!
48' DRAMA, POSLEDNJI MINUT!
Greška Džamala Mareja, ali lopta ostaje u posedu Denvera. Jokić poentira za +2, 111:113.

Tajm-aut Darvin Hem.

Lejkersi nisu uspeli da pogode, ali nije ni Džamal Marej. Lejkersi su osigurali loptu i na četiri sekunde do kraja imaju napad za pobedu. Mogao je Marej ovo bolje...
JOKIIIIIIIIĆ! MA IDE I OVO!
KAKAV POGODAK NIKOLE JOKIĆA!!!
45' Sjajna asistencija Jokića
Gordon zakucava, uz faul - 102:107. Trinaesta asistencija Jokića.

Džejms polaže loptu, 104:107.
44' Klackalica
Ponovo vodi Denver, Marej je pogodio tri slobodna bacanja, 102:105.

Šruder je promašio otvoren šut za tri poena. Džejms je odigrao sjajnu odbranu i Marej nije šutnuo na vreme.

Hačimura je promašio trojku.
43' Čeka nas drama
Poeni Dejvisa, 100:102. Još jedan faul u napadu Jokića, njegov peti, sudije...

Zakucavanje Dejvisa, 102:102.
40' Egal
Šruder smanjuje na -2, ali Marej vraća četiri poena prednosti na stranu Nagetsa, 96:100.

Dejvis poentira, 98:100.
38' Lejkersi bolje otvorili 4/4
Serijom 5:0 dolaze do izjednačenja. Koš je postigao Rasel, 94:94. Tajm-aut Meloun.

Braun prekida seriju, 94:96.
37' Počela je 4/4
Tristan Tompson poentira, 91:94. Jokić nije uspeo da pogodi težak šut, ali je Grin uspeo da dođe do ofanzivnog skoka. Još jedan promašaj Jokića.
36' Potpuni preokret Denvera!
Brus Braun poentira iz kontranapada za 87:93. Denver se potom odbranio i Jokić je iznudio faul. Pogodio je jedno slobodno, 87:94.
34' Prvi poeni Lebrona u 3/4
Džejms poentira u reketu protivnika, 85:86. Jokić vraća +3, 85:88.

Tompson nije uspeo da pogodi pored Mareja.
32' Preokret Denvera!
Koldvel-Poup poentira uz faul, 81:82! Deseta asistencija Jokića, novi tripl-dabl! Poup pogađa bacanje, 81:83.

Dejvis za izjednačenje, 83:83.
29' Vraća se Denver!
Nikola Jokić dolazi do ofanzivnog skoka i poentira uz faul, 77:72. Pogodio je i dodatno slobodno, 77:73.

Šruder prekida seriju, 79:73.

Tri slobodna bacanja za Jokića, tri od tri, 79:76.
27' Porter poentira uz kontakt
Verovatno i faul, ali sudije su zanemele, 75:65. Potom Jokić poentira i Denver smanjuje na -8, 75:67.
25' Koš Jokića
Poenima srpskog košarkaša počinje drugo poluvreme, 73:60. Dejvis je izgubio loptu, dok KCP nije poentirao.
POLUVREME
Rezultat je bio 65:56 kada su sudije uzele stvari u svoje ruke.

Do kraja poluvremena šutnuli su devet slobodnih, pogodili osam i na poluvremenu imaju +15, 73:58.
24' Denver nezadovoljan suđenjem
Sudije su napunile Jokića faulovima (3), a trener Majkl Meloun je dobio tehničku grešku.

Lejkersi preko bacanja do +13, 71:58.
23' Sjajna asistencija Jokića
Trojku pogađa Porter junior, 65:56.

Dejvis je pogodio oba slobodna bacanja, 67:56.
20' Trojka Jokića
Smanjuje na -9, 55:46. Hačimura poentira na drugom obruču, 57:46.

Lebron poentira u reketu, 59:46.
19' Treća trojka Šrudera
Nemac pogađa novu trojku, 53:42. Sjajno koristi prostor koji mu ostavljaju igrači Denvera.

Marej je pogodio jedno slobodno bacanje. Na drugoj strani Džejms poentira posle ofanzivnog skoka, 55:43.
16' Kakva trojka Jokića!
Ma ovo je nemoguće! Nikola Jokić pogodio je neverovatnu trojku preko Lebrona Džejmsa, 43:36.
15' Džejms raspoložen
Ovoga puta asistira Tristanu Tompsonu, 41:33. Marej nije uspeo da pogodi trojku. Lebron donosi +10 Lejkersima, 43:33. Tajm-aut Meloun.
13' Počela je druga četvrtina
Majkl Porter junior pogađa trojku za -3, 34:31. Voker uzvraća, 36:31.
😂
12' Lebron gazi! 21 poen za četvrtinu
Neverovatna četvrtina Lebrona Džejmsa, 4/4 za tri, 21 poen.
9' Šest asistencija Jokića
Hrani saigrače loptama, KCP pogađa trojku za -3, 23:20.

Gordon imaće dva slobodna bacanja, nakon tajm-auta. Pogodio je oba, 23:22.
5' Zona Lejkersa
Razbija je Kej-Si-Pi, 11:7. Lebron poentira pored Gordona, 13:7.

Koldvel-Poup pogodio je trojku uz faul, 13:11.
Tajm-aut Meloun
3' Lejkersi bolje otvorili utakmicu
Trojka Denisa Šrudera, 5:2. Istom merom nije uspeo da uzvrati Porter junior. Lebron je postigao oba slobodna, 7:2.

Marej poentira, 7:4.
1' Počela je utakmica
Lejkersi nisu realizovali napad. Na drugoj strani promašio je Porter za tri. Dejvis poentira, 2:0.
Lepe reči Melouna o legendi Denvera, Karmelu Entoniju
Petorka Denvera
Promena u petorci Lejkersa
Zagrevanje
Stigao je
Dobro došli!
Denver Nagetsi imaju priliku da uruče metlu LA Lejkersima. Ostanite uz B92.net i ispratite četvrtu utakmicu.