Komjuniti Šild: Liverpul – Mančester siti 3:1 (1:0)

Fudbaleri Liverpula osvojili su prvi trofej u sezoni, popularni Komjuniti šild, pobedom nad Mančester sitijem – 3:1 (1:0).

Dobro došli!
Zajedno ćemo ispratiti prvi veliki derbi u sezoni koja je pred nama, a sastaju se Liverpul i Mančester siti.

Budite uz B92.net!
Kraj utakmice!
Liverpul slavi prvi trofej u sezoni, Gvardiola i Siti će morati još da rade pred početak Premijer lige narednog vikenda.
90+4' GOOOOOOL!
Darvin Nunjez stavlja tačku na ovaj meč.

Apsolutno je zaslužio pogodak u prvom zvaničnom meču za "crvene".
90' Igraće se još sedam minuta nadoknade
Zbog dve duge VAR provere i nekoliko izmena.
88' Kontra Liverpula i sebičluk Robertsona
Imao je Salaha na ziceru, ali se odlučio za šut i to veoma loš, preko gola.
83' GOOOOOOL!
Salah veoma siguran sa "bele tačke".

Liverpul ponovo vodi, ali ovog puta samo desetak minuta pre kraja.
82' Biće penal za Liverpul!
Nije trebalo da bude ovoliko dileme ili čekanja, ali deluje da je opravdana odluka arbitra.

Salah će šutirati sa 11 metara.
80' Liverpul traži penal!
Nunjez je šutirao glavom, Dijaša je lopta pogodila u ruku, a sudija kaže da se igra dalje.

Međutim, VAR će reagovati i, vrlo verovatno, pokazati da je to penal.

Poson će otiši da pogleda ovu situaciju.
70' Ipak je GOOOOOOOL!
Siti se vratio u utakmicu!
68' Siti postiže gol, ali je on poništen!
De Brujne za Fodena, njegov udarac brani Adrijan, a na odbijenu loptu natrčava Alvares i trese mrežu.

Pomoćnik je podigao zastavu, ali je usporeni snimak pokazao da nedozvoljene pozicije nije bilo.

Čeka se odluka VAR-a...
64' Čist zicer za Nunjeza!
izborio se za loptu i krenuo u prostor gde je dobio loptu od Hendersona, ali je Ederson na vreme izašao i skratio ugao.

Pogodio ga je Urugvajac u glavu, pa je trenutno kraća pauza na terenu.

EPA-EFE/Andrew Yates

60' Nunjes dobija ovacije od navijača Liverpula
Skandiraju njegovo ime već u prvom kontaktu sa loptom, po ulasku u igru.
55' Sada kao da sredine terena nema
Lopta je pred jednim, pa drugim kaznenim prostorom.

Ponovo veći pritisak pravi Liverpul.
47' Velika šansa za Siti
Rodri je poslao izuzetnu loptu ka Marezu, koji se u prijemu oslobodio i namestio na šut na samo četiri metra od gola, ali je taj udarac bio loš i Adrijan je odbranio.
46' Nastavljen je susret
Siti od starta u ofanzivi.
Kraj prvog poluvremena
Liverpul zasluženo vodi na "King Pauer" stadionu posle prvih 45 minuta.
45' Igraće se još dva minuta nadoknade u Lesteru.
43' Siti je u potpunosti preuzeo loptu i kontrolu igre
Međutim, bez većeg rezultata za sada, pošto Liverpul odlično stoji po linijama.
40' Jak tempo utakmice
Bez većih šansi, ali na sredini terena sve pršti.

34' Dva puta je gađan Haland od strane saigrača
Našao se u dve prilike koje nisu bile najidealnije, te nije uspeo da uputi pravi udarac ka golu rivala.
31' Siti se sada okuražio
Posle primljenog gola rešili su izabranici Pepa Gvardiole da krenu ofanzivnije ka golu "crvenih".
25' Velika prilika za Siti da uzvrati!
Rijad Marez je fenomenalno uposlio Kevina De Brujnea, a on je izio sam ispred golmana i promašio bliži ugao koji je gađao.
21' GOOOOOOOL!
Izuzetno lep udarac Trenta Aleksander-Arnolda posle odložene lopte Mohameda Salaha.

Nejtan Ake je zakačio loptu na putu i prevario Edersona.

Liverpul apsolutno zasluženo vodi, posle veće inicijative u uvodnoj četvrtini utakmice.
19' Odličan napad Liverpula
Salah je iz auta proigrao Arnolda, a on centrirao ka Dijašu.

Ipak, u poslednjem momentu Ederson je skrenuo loptu i spasao čist gol.
10' Liverpul za sada bolji
Ozbiljnije situacije viđene su pred golom "građana"
4' Salah u sjajnoj šansi!
Egipćanin u solo prodoru, nije tražio saigrača za dodavalje, prošao je kroz odbranu i šutirao po zemlji, ali za malo neprecizno.