14. kolo, PL: Mančester j. – Arsenal 3:2 (1:1)

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Arsenal rezultatom 3:2 (1:1) u derbiju za kraj 14. kola engleske Premijer lige.

Zajedno ćemo ispratiti dešavanja iz derbija 14. kola Premijer lige između Mančester junajteda i Arsenala.

Budite uz B92.net!
Kraj utakmice!
Velika pobeda Mančester junajteda, i za prekid loše serije u Premijer ligi, kao i u znak dobrodošlice za novog menadžera Ralfa Ragnika.
Igraće se još pet minuta nadoknade.
88' Mogao je Junajted sve da reši
Ali kontranapad nije realizovao Bruno.

Biće korner za domaće.
85' Preti Arsenal!
Ali brani se Junajted.

Još malo je ostalo do kraja.
78' Neverovatan promašaja Obamejanga!
Našao se u čistoj prilici, ali je De Hea i ovo odbranio!

Istina, deluje da je bio u ofsajdu, ali svakako je neverovatno da napadač tog kalibra ovakve prilike propušta.
75' Obamejang je završio kontranapad Arsenala
Ali, previše slabo je šutirao da bi savladao golmana kakav je David de hea.
74' Sada da vidimo odgovor Arsenala
Može li ponovo da uzvrati u ovom sjajnom meču na "Old trafordu"?
70' GOOOOOOL!
Kristijano Ronaldo ne greši sa 11 metara!

Po sred srede za novo vođstvo "crvenih đavola"!
69' VAR = penal za Mančester junajted!
Odluka je opravdana.
67' Junajted traži penal!
Etkinson kaže nema ništa.

Mada, ovog puta je delovalo da je bilo prekršaja nad Fredom...

Ipak će ići sudija da pogleda ovu situaciju!
60' Odnos u šutevima je 11:11
Dakle, gledamo potpuno izjednačen derbi na "teatru snova".

EPA-EFE/PETER POWELL
54' GOOOOOOL!
Pljušti sada na "Old trafordu" od golova!

Martin Odegard je pogodio, gotovo iz iste akcije kakvu je Junajted izveo samo dva minuta ranije.
52' GOOOOOOOL!
Ronaldo preokreće rezultat!

Lepo se snašao Ronaldo u kaznenom prostoru i realizovao priliku koju mu je pripremio Markus Rašford.
50' Probao je Rašford sa distance
Ali, pravo u Ramsdejla.
48' Uzvraća Ronaldo!
Velika prilika za Portugalca na drugoj strani, ali je Ramsdejl odbranio.
46' Utakmica je nastavljena spektakularnom odbranom De Hee
Golman Junajteda je na sjajan način odbranio udarac glavom Gabrijela.
Kraj prvog poluvremena
Sjajan derbi na "teatru snova", obećava nam dobar fudbal i u nastavku.

Ostanite uz B92.net!
Ralf Ragnik na tribinama "Old traforda":

45' GOOOOOOL!
Izjednačio je Junajted u smiraj prvog poluvremena.

Veoma lepu akciju izveli su domaći, a krunisao ju je Bruno Fernandeš sigurnom egzekucijom.
38' Dobra prilika za Arsenal
Odlično su iskombinovali Odegard i Martineli, koji je šutirao na kraju, ali dosta slabo i neprecizno.
35' Dobar napad Junajteda po levoj strani
Dobro se brani Arsenal.

U nastavku je Aleks Teljes pao u kaznenom prostoru, ali ništa od penala, uprkos reakciji celog stadiona.
30' Konačno udarac ka golu Arsenala
Uputio ga je Hari Megvajer, neprecizno, ali je makar prekinuo jalovo kruženje oko kaznenog prostora gostiju.
25' Pritiska Junajted posle primljenog gola
Krenuli su domaći mnogo otresitije ka golu Arsenala.
Evo situacije kod gola Arsenala:
9. primljeni gol za Junajted na Trafordu, bez ijednog datog!
17' GOOOOOL!
Ipak je priznat pogodak Smit Roua!

Sudija Etkinson je čekao odluku VAR-a koji je pokazao da nijedan igrač Arsenala nije načinio prekršaj.

Zbog toga je priznat gol koji je razbesneo domaće fudbalere.
14' Šta se sada desilo?!
Posle kornera Arsenala De Hea je pao i ostao da leži, a u nastavku je Smirt Rou pogodio mrežu sa 20 metara.

Međutim, gol neće biti priznat, iako je De Heu povredio sopstveni saigrač!
10' Pokušaji sa distance levom nogom
Prvo Obamejanga na jednoj, pa Ronalda na drugoj strani.
Poruka za Ole Gunara Solskjera:
8' Prva pretnja Junajteda
Dalo je šutirao sa distance, ali pravo u Ramsdejla.
2' Odmah na startu velika prilika za Arsenal!
Posle kornera sa desne strane upućen je udarac koji je Markus Rašford izbacio sa gol-linije u poslednjem momentu.

Arsenal je izveo tri kornera u uvodna dva minuta!
Počela je utakmica!
Mančester junajted u crveno-beloj kombinaciji, a Arsenal je u kompletno žutoj opremi.
Ralf Ragnik je na tribinama
Nemački stručnjak čeka radnu dozvolu i odobrenje da vodi Mančester junajted, ali je izvesno da će se to desiti u narednih par dana.
Jubilej
Utakmica protiv Arsenala je za Bruna Fernandeša 100. u dresu Mančester junajteda.

On će biti 222. igrač u istoriji kluba koji je stigao do tog dostignuća.