30. kolo LaLige: Real Madrid – Barselona 2:0 (2:1)

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Barselonu 2:1 (2:0) u Madridu u velikom španskom derbiju.

Benzema 14, Kros 28 ­– Mingesa 60
  RMD   BAR
  2 : 1
KRAJ!
Pobeda Reala nad Barselonom 2:1 u spektakularnom El Klasiku!
Prečka!
Moriba je uhvatio volej i zatresao prečku.

Uh, kako je bilo blizu
Igraće se još četiri minuta
90' Kasemiro isključen!
Drugi žuti karton je dobio zbog faula.

Real ostaje bez bitnog igrača.
84' Barselona tražila penal
Ferlan Mendi je povukao Brajtvajta sa leđa, ali jako blago, pa je sudija Mansano procenio da nema penala.

Uz pomoć kolega iz VAR sobe.
82' Iskooo
Iz prve je pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali preko gola.

Bio je to 14. udarac na gol Barselone, koja je na drugoj strani imala 12.

I to govori kakav fudbal gledamo...
77' Derbi bez garda
Otvorena igra na obe strane, visok tempo i sve po ukusu navijača.

Real vodi, ali nema problem da napadne i reši meč, dok i Barsa traži izjednačenje.

Spektakl, nema šta!
Ovako je Barselona smanjila zaostatak

EPA-EFE/JUANJO MARTIN
70' Kakva šansa za Barsu!
Opet Mingesa, opasan po desnoj strani otkad je prekomandovan.

Pokušao je nešto između šuta i centaršuta, bilo je baš blizu.
63' "Pršti" fudbal
Šanse se ređaju iz minuta u minut.

Alba je najaktivniji u katalonskom timu, izašao je iskosa pred Kurtou, ali mu je ovaj odbranio.

Mogla je Barsa do izjednačenja vrlo lako.
61' Umalo autogol Barselone!
Arauho je hteo da spreči prizemni centaršut, ali je to uradio nespretno i lopta je od stative završila u korneru.

Puno sreće za Barsu.
60' Gol – Barsa smanjuje!
Debitant u El Klasiku Oskar Mingesa postiže gol!

Alba je centrirao, a defanzivac Barselone pomalo komično šutirao, ali se odlično snašao.

Lopta je završila iza leđa Kurtoe.

Barselona je "živa"!
55' "Pršti" sa neba i na terenu
Šanse na obe strane, Barselona je aktivna preko Grizmana, ali i Real preti na drugoj strani.

Naravno, iz "boltovskih" kontri... Neverovatno kako brzo i školski pređu pola terena da bi stvorili šansu.

Pljusak na "Di Stefanu"
Velike padavine po povraku igrača iz svlačionice...
48' Pritisak Barselone
Pedri je probio po strani, uposlio Mesija u petercu, gde je Argentinac izblokiran.
Počelo je drugo poluvreme
Grizman na terenu
Između dva poluvremena menja Desta,
Mesijeva reakcija sve govori

Završeno je prvo poluvreme
Real na odmor ide sa dva gola prednosti protiv Barselone.

Sjajni Benzema petom i Kros, uz pomoć Desta, iz slobodnjaka su napravili razliku u sjajnom El Klasiku.

Videli smo još dve stative, po jedna na obe strane, odlične odbrane i brz, moderan fudbal.

Pre svega tranziciju Reala, rezultiranu kroz semafor...

Nadamo se da će i drugih 45 minuta biti na ovom nivou.
47' Fantastični Kurtoa!
Skinuo je zicer Mesiju.

Posle kornera, Argentinac je bio usamljen na drugoj stativi, ali mu je golman Reala ušao u šut i još jednom sačuvao svoj tim.
46' Stativa direktno iz kornera!
Mesi (ko drugi) je izveo korner, prebacio Kurtou, ali je lopta završila na drugoj stativi.

Kakav bi to gol bio.
Još dva minuta u prvom delu
43' Prinudna izmena u Realu
Povređenog Vaskesa menja Odriosola.

34' Stativa!
Fantastična kontra Reala, ko zna koja za nešto više od pola sata.

Vinisijus je sprintao po levoj strani, idealno uposlio Valverdea na suprotnoj, a ovaj odlično šutirao, ali u stativu.

I od odbitka se istakao Ter-Štegen fenomenalnom odbranom na šut Vaskesa.

Puno sreće za Katalonce, koji su loše otvorili El Klasiko.
Drugi gol Reala
28' Real vodi 2:0!
Tonij Kros je strelac!

Nemac je izveo slobodan udarac, a Seržinjo Dest užasno reagovao tako što je okrenuo leđa lopti i promeni smer posle šuta Krosa iz slobodnog udarca.

Alba nije uspeo na gol liniji da spasi, a Ter-Štegen je ostao ukopan.

Real "rastura" Barsu 2:0!
Pogledajte majstoriju Benzeme
17' Barsa htela brz odgovor
Mesi je "protutnjao" po levoj strani, odlično centrirao, ali je Dembele ostao "kratak" u skoku.

Bilo je opasno pred golom Reala..
14' Gol! Vodi Real!
Karim Benzema!

I to kakav gol – petom posle centaršuta Lukasa Vaskesa.

Brzopotezna akcija "kraljevića", sa savršenom realizacijom Francuza na "prvoj stativi".

Gol za pamćenje – Real je poveo protiv Barselone 1:0!
10' Kurtoa spasao Real!