29. kolo, PL: Liverpul – Čelsi 0:1 (0:1)

U derbiju Premijer lige Čelsi je savladao aktuelnog šampiona Liverpul na "Enfildu" rezultatom 1:0 (1:0) u poslednjoj utakmici 29. kola.

Ispratićemo dešavanja sa derbija Premijer lige na "Enfildu" gde se sastaju Liverpul i Čelsi.

Meč počinje u 21:15h.
Kraj!
Apsolutno zaslužena pobeda Čelsija, dok je Liverpul upisao peti uzastopni poraz na "Endildu".
Igraće se još tri minuta nadoknade.
85' Tek sada prvi šut Liverpula u okvir gola
Dugo je trajala gužva pred golom Čelsija, Čilvel je ispucao loptu, a potom je Vajnaldum šutirao glavom – pravo u Mendija.

EPA-EFE/Laurence Griffiths
77' Nova šansa za Vernera
Ali, Alison je na vreme istrčao i skratio ugao.

Biće korner za Čelsi.
70' Liverpul i dalje bez šuta u okvir gola
A i dalje nije postigao nijedan gol na svom stadionu u 2021. godini!

EPA-EFE/Phil Noble
67' Evo potencijalne šanse za Liverpul
Slobodan udarac sa desne strane, prilika za dobar centaršut pred golom Čelsija.

Od svega, treći korner za Liverpul koji je i dalje bez šuta u okvir gola rivala.
62' Povratak Dioga Žote
Portugalac je prvi put na terenu posle četiri meseca pauze.

Sa njim je u igru ušao i Osklej-Čemberlejn, a izašli su Kurtis Džons i vrlo ljutiti Mohamed Salah.
56' Ziješ za Vernera
Opet je malo falilo...
54' Robertson spasao Liverpul
Na gol-liniji je sprečio drugi gol Čelsija posle šuta Ziješa.
53' Liverpul primetno ofanzivniji u nastavku
Ali, i dalje bez prave šanse.
48' Liverpul traži penal
Lopta je Ngola Kantea pogodila u ruku.

Ali, procenjeno je da je ipak bilo bez namere i da ruka nije bila u neprirodnom položaju.
Nastavljen je susret.
Kraj prvog poluvremena
Nije bilo nadoknade vremena.

Čelsi apsolutno zasluženo vodi na "Enfildu".
42' E, sada je čist gol!
Mejson Maunt, fenomenalan gol!
37' Maunt preko gola
Bilo je atraktivno, ali vrlo neprecizno
34' Ponovo mirniji deo utakmice
VAR nam je oduzeo jedini gol do sada...
28' Sada Mane propušta veliku priliku
Fantastičan pas Salaha!

Mane je hvatao loptu iz prve, ali je promašio čitav fudbal.
Procenite sami:
Ne, ipak nema gola!
Stručni tim u VAR sobi je procenio da je Nemac bio u ofsajdu.

Ali, da li je zaista?
24' GOOOL!
Vodi Čelsi 1:0!

Timo Verner je strelac.
22' Ozan Kabak ne uliva poverenje na poziciji štopera
Za sada...
16' Strašna šansa za Vernera!
Potpuno neočekivano se našao ispred Alisona, ali je jako loše reagovao.

Na usporenom snimku videli smo da nije bilo ofsajda, ali i da je Nemac očajno šutirao.
10' Verner kao da ima "lepak" na nozi
Kako je samo uštopovao loptu Čilvela i onda iz prve šutirao.

Ali, za malo preko prečke je poslao loptu.
7' Robertson prekinuo "uspavanku" na startu
Šut sa distance, slab i neprecizan, ali se makar nešto desilo posle sedam minuta fudbala na "Enfildu".
5' Nadajmo se da će se "crvenima" i "plavima" igrati fudbal
Jer gledamo sezonu u Premijer ligi u kojoj je najviše duela velikih timova završeno rezultatom 0:0.

Između ostalih, i poslednji susret Čelsija i Mančester junajteda.