22. kolo, PL: Totenhem – Čelsi 0:1 (0:1)

U londonskom derbiju 22. kola engleske Premijer lige Čelsi je sa minimalnih 1:0 (1:0) savladao Totenhem u gostima.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti dešavanja iz Londona gde se igra derbi Premijer lige između Totenhema i Čelsija.
Kraj!
Potpuno zaslužena pobeda Čelsija.

Kuriozitet je da je Žoze Murinjo prvi put u karijeri u Premijer ligi izgubio dve uzastopne utakmice na domaćem terenu.
Igraće se još tri minuta u Londonu.
89' Pokušaj Dajera iz slobodnog udarca
I on ide pored gola...
87' Evo velike prilike za Totenhem!
Orije je centrirao sa desne strane, Vinisijus bio najviši u skoku, svi su se skamenili, pa i golman Mendi, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored gola.
86' Beležimo pokušaj Lukasa Moure
Ali visoko i preko gola.

83' Igra se daleko od gola Čelsija
Sve manje nade za Totenhem...
79' Solidan pokušaj Lamele sa preko 20 metara
Mendi je bio na mestu i paradom sprečio izjednačenje.

Bio je ovo prvi šut Totenhema u drugom poluvremenu.
76' Odličan pokušaj Maunta i još bolja intervencija Lorisa
Čelsi nikako da "slomi" utakmicu.
74' Prvo Verner, pa Džejms
Probali su, ali u oba slučaja bili izblokirani od strane dobro postavljene odbrane Totenhema.

70' U igri su Lukas Moura i Erik Lamela
Mogu li oni da promene nešto u igri Totenhema?
68' Koliko samo prostora za Kovačića...
Ali, hrvatski vezista šutira slabo i pored gola.
66' Može li Murinjo da izvuče nekog "keca iz rukava"?
Na klupi ima Gereta Bejla, Erika Lamelu...
64' Gosti su "umrtvili" ritam
Svesni su da imaju tri boda u rukama.
59' Odlična akcija Čelsija
Maunt za Vernera, ali je Orije intervenisao bukvalno u poslednjoj stotinki.
56' Čelsi pokušava da ponovo preuzme kontrolu lopte
Na taj način bi bio mnogo bliži pobedi, jer Totenhem ne bi imao načina da izjednači.
53' Hadson Odoi je opasno tukao sa distance
Ali, bio je za malo neprecizan
48' Primetno veći pritisak Totenhema u drugom poluvremenu
Videćemo da li će to dati rezultat.
Nastavljena je utakmica.

Kraj prvog dela utakmice
Apsolutno zasluženo vođstvo Čelsija golom Žoržinja sa "bele tačke", a sve nakon glupog prekršaja Dajera u kaznenom prostoru nad Vernerom.
Igraće se još dva minuta nadoknade u prvom poluvremenu
42' Prvi put su domaći ozbiljnije zapretili
Son je izveo slobodan udarac, centrirao, a loptu glavom zahvatio Orije.

Ipak, ona je otišla pored desne stative gola Eduarda Mendija.
40' Totenhem bez pravog odgovora
Tim Žozea Murinja deluje potpuno nepovezano bez Harija Kejna.
34' Povreda Tijaga Silve!
Brazilski defanzivac se istegao prilikom jedne intervencije i odmah je tražio izmenu.

Umesto njega će na teren ući Danac Andreas Kristensen.
30' Čelsi i dalje želi napred
Nema razloga da stane, pogotovo jer će i Totenhem morati da se otvori.
Pogledajte kako je Dajer na glup način skrivio jedanaesterac
24' GOOOOL!
Žoržinjo je bio siguran sa "bele tačke".
23' Penal za Čelsi!
Dajer je bio na zemlji kada je šutnuo po nozi Vernera.

Potpuno neshvatljivo napravljen penal.
15' I dalje bez prave prilike u Londonu
Tuhel komanduje ofanzivu "plavaca".
Jaka kiša pada u Londonu
10' Čelsi ima inicijativu u uvodnom delu meča
Totenhem se i ovog puta opredelio za kontranapade.
5' Son je zagrejao dlanove Mendija
Ali, bez većih problema za čuvara mreže Čelsija
1' Pokušaj Vernera u 10. sekundi
Aspilikueta je poslao duboku loptu sa centra, a Verner glavom poslao loptu za malo pored leve stative.