Četvrtfinale Kupa Italije: Inter – Milan 2:1 (0:1)

U velikom milanskom derbiju Kupa Italije fudbaleri Intera su rezultatom 2:1 (0:1) savladali Milan i plasirali se u polufinale tog takmičenja.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo pratiti dešavanja na Kup utakmici između ljutih gradskih rivala, Intera i Milana.
Kraj!
Kakva utakmica na "Đuzepe Meaci"!
90+7' GOOOOOL!
Kristijan Eriksen pogađa fantastično iz slobodnog udarca!

Kakav momenat da postigne svoj prvi gol u dresu Intera.
Pljušte udarci, ponovo je Lukaku probao
Utakmica je produžena za 10 minuta
90' Tatarušanu neverovatno brani!
Lautaro i Lukaku su fantastično iskombinovali, ali Rumun je večeras neverovatan.
89' Velika prilika za Lautara
Martines je dobio loptu posle greške Kesija, stuštio se ka golu Tatarušanua, ali je Rumun još jednom sjajno odbranio
87' Inter kruži oko kaznenog prostora, Milan se sjajno brani
Prilika je bila za Artura Vidala, ali je bio neprecizan.

Da li će "roso-neri" izdržati?
83' Opsada gola gostiju
Inter ređa šanse, probao je i Hakimi, ali bez vođstva za "nero-azure".
Dugo traje pauza
Utakmica će sigurno biti nadoknađena sedam ili osam minuta.
Valeri ne može da nastavi utakmicu
Imamo izmenu glavnog arbitra, to će biti Danijele Čifi, dosadašnji četvrti sudija.
75' Povredio se sudija!
Utakmica je prekinuta jer je povredu doživeo glavni arbitar Paolo Valeri.

Dakle, svega smo se nagledali u ovih 75. minuta milanskog derbija.
71' Izjednačenje!
Pogodio je Romelu Lukaku sa "bele tačke"!

Srećno, uz pomoć prečke za 1:1.
Ipak ide da pogleda VAR
Biće penal!
69' Inter traži novi penal!
Barela je oboren u kaznenom prostoru, delovalo je kao prekršaj, ali Valeri i dalje čeka VAR koji se ne oglašava.
66' Perišić promašuje izjednačenje!
Hrvat je bio najviši u skoku, ali je njegov šut otišao tik iznad preko prečke.
63' Kakav udarac je pretrpeo Barela
U nokdaunu je.
58' Crveni karton za Zlatana Ibrahimovića!
Zaradio je drugu javnu opomenu zbog starta sa leđa nad Aleksandrom Kolarovim.

Au, kakav momenat na utakmici...
55' Šansa za Lukakua
Barela je otvorio odbranu Milana, Hakimi dobio loptu na desnoj strani i proigrao Lukakua koji je probao petom, ali je bio izblokiran.
53' Praktično se ništa nije promenilo
Inter i dalje ima inicijativu, a Milan se veoma uspešno brani.

Kapiten Romanjoli, recimo, ima striktan zadatak da isključivo stoji uz Lukakua.
49' Dobar šut Kolarova iz slobodnog udarca
Tatarušanu je odbranio šut koji je Srbin uputio pod prečku.

Potom je i Hakimi sa desne strane pronašao Sančesa, ali je ponovo rumunski golman sjajno odbranio.
Nastavljena je utakmica
Antonio Konte je u igru uveo Ašrafa Hakimija.

Romelu Lukaku je ostao na terenu i biće veoma zanimljivo kako će se dalje odvijati njegov duel sa Zlatanom Ibrahimovićem.
Otkriveno je i šta je Ibra rekao Lukakuu
"Ti si čisto go*no! (you are pure shit)", uzvikivao je Zlatan, što je razbesnelo Belgijanca.
Kraj prvog poluvremena
A Lukaku sada juri Ibrahimovića po terenu!

Potpuno je pobesneo...
Sukob Ibrahimovića i Lukakua!
Prvo su se uneli jedan drugom u lice, potom ozbiljno raspričali i verbalno se vređali, a to je trajalo dobrih minut i po.

Obojica su dobili po žuti karton.
42' Upasivljeni su napadi domaćih
Milan sada kontroliše ritam meča, iako je pre gola Inter bio mnogo ofanzivniji i opasniji.
37' Tražili su penal igrači Intera
Romanjoli je na gol-liniji izbio loptu butinom, a igrači u plavo-crnim dresovima su smatrali da je to učinio rukom.
31' Zlataaaaan!
Milan vodi sjajnim golom Ibrahimovića!

Poslao je loptu kroz noge Aleksandru Kolarovu, koji je bio prilično pasivan u ovoj situaciji.

U svakom slučaju, Šveđanin je to maestralno iskoristio i doveo "roso-nere" u prednost.

27' Inter je sve konkretniji
Ivan Perišić se našao u šansi, ali Tatarušanu ponovo brani.
24' Najbolja prilika na meču, Lukaku je nije iskoristio!
Čiprijan Tatarušanu je maestralno odbranio posle "sidraške" tehnike i šuta iz okreta Belgijanca.

Potom je Lukaku još jednom bio u prilici, ali ga je Romanjoli izblokirao.
19' U momentu kada je Kjer napravio faul, on se i povredio
Danac ne može da nastavi utakmicu i zameniće ga mladi Fikajo Tomori.
17' Prvi žuti karton dobija Simon Kjer
Slobodan udarac za Inter iz "skraćenog kornera" sa desne strane.

Ali, loše je izveo prekid Aleksandar Kolarov.
12' Ibra je imao priliku
7' Inter kontroliše loptu
Posle uvodne šanse Milana, lopta je uglavnom u nogama igrača Intera.
2' Odmah velika prilika!
Rafael Leao se našao u šansi u kaznenom prostoru formalnog domaćina na ovom meču, ali je šutirao pored gola.