Kup Italije: Milan – Torino penali 5:4 (0:0)

Fudbaleri Milana posle penala pobedili su Torino 5:4 (0:0) na San Siru i plasirali se u četvrtfinale Kupa Italije.

Penali 5:4
  ACM   TOR
  0 : 0
Pobeda Milana!
Na penale 5:4 posle fantastične partije Vanje Milinković-Savića.
PENAL SERIJA
0:1 Andrea Beloti golom otvara seriju
1:1 Frank Kesi siguran
1:2 Saša Lukić precizan!
2:2 Teo Ernandes snažno, iako ga je Vanja "pročitao"
Može li Vanja da bude heroj Torina?
Za ovih 120 minuta je bio, ali sledi trenutak odluke.

Poznat je kao specijalista za penale...
Penali odlučuju!
Posle 120 minuta nije bilo golova, pa će "bela tačka" da odluči.
118' Dalo – pored gola
"Kiflu" je poslao ka golu Torina, ali pored okvira...
Još četiri minuta do kraja
Miran tempo, igrači kao da su glavama na penal ruletu.
Penali sve bliže
Vanja stopirao Leaa

EPA-EFE/MATTEO BAZZI
Još 15 minuta do kraja
Kraj prvog produžetka
101' Žuti karton za Lukića
Prekinuo je jednu kontru...
98' Opasno pred golom Torina
Ernandes je bio u naletu, ali je posle jednog odbitka Milinković-Savić uhvatio loptu.
96' Ernandes – brani Vanja
Ponovo je probao sa 20ak metara, ali je Milinković-Savić izvio i izbacio loptu u korner.
84' Saša Lukić ušao za Torino
Zamenio je Vojvodu.
Krećemo u konačan rasplet
Idemo u produžetke!
Gledaćemo dodatnih pola sata...
Četiri minuta nadoknade
89' Probao je i Ernandes da savlada Vanju
Šutirao je sa distance, ali je bivši đak Vojvodine ukrotio taj udarac.

86' Obrukao se Dijas!
Čalhanoglu ga je spojio sa golom, mogao je da bira gde da šutira, ali je Braim Dijas prebacio gol.

Verovatno najbolja prilika na meču.
Još osam minuta do isteka regularnog toka
Slede produžeci ukoliko ne bude pobednika.
76' Fantastični Milinković-Savić!
Novi zicer brani, više ne možemo ni da izbrojimo koji po redu.

Sada udarac Čalhanoglua i opet je sačuvao mrežu.
75' Velika šansa za Zazu
Druga na meču, ali opet je bio neprecizan.
71' Vanja u centru pažnje
Sada iz drugog razloga.

Poigravao se sa loptom u petercu, "rolao" loptu, a sve to je mogao da iskoristi Leao.

Milinković-Savić je imao sreće jer je uspeo da se oslobi lopte i to posle sudara sa protivnikom.

Foto LaPresse - Spada/Profimedia
62' Opet i opet Milinković-Savić
Ukrotio je ko zna koji udarac igrača Milana.

Sada je na redu bio Hauge.

Veliki pritisak na gol Srbina!
59' Stativa, pa nova intervencija Vanje!
Kalabrija je pogodio stativu sa samo pet metara.

U nastavku akcije probao je Čalhanoglu udarcem iz daljine, ali je Srbin uhvatio "živu" loptu.
57' Šta je sve odbranio Vanja Milinković-Savić!
Au, kakve dve šanse u jednom napadu!

Nestvarno šta je Srbin odbranio...

Prvo je kao vaterpolo golman skinuo zicer Kalabriji, da bi uz pomoć stative i na drugi udarac Daloa izbacio loptu u polje...
55' Pritisak Milana
Žele "rosoneri" brz gol i kidišu na goste.

Ipak, Torinezi za sada odolevaju...
50' Sjajna odbrana Milinković-Savića!
Najbolja šansa za Milan.

Leao je bio skoro na ziceru, ali se srpski čuvar mreže ponovo istakao.

Nova njegova odbrana!
48' Leao – brani Vanja
Talentovani napadač dobio je loptu i gađao sa leve strane, ali je Milinković-Savić opet bio siguran.
Ibrahimović izašao!
Zajedno sa Kastiljehom.

Zamenili su ih mladi Hauge i Čalhanoglu.
Počelo je drugo poluvreme

Nella foto:Milinkovic Savic Vanka (Torino Fc)/Profimedia
Kraj prvog poluvremena
Nema golova.

Nadamo se boljoj igri u nastavku..
38' Gojak u dobroj šansi!
Doskorašnji vezista Dinama šutirao je snažno, ali je Tatarušanu odlično intervenisao.
Velike promene u timovima

30' Veliki promašaj Ibrahimovića
Pobegao je kompletnoj odbrani Torina, dobro je smirio loptu, ali je prebacio gol.

Najbolja prilika do sada.
28' Brani Milinković-Savić
Pokušao je Davide Kalabrija volejom sa 20ak metara, ali je Vanja bio siguran...
24' Milan tražio penal
Dijas oboren u kaznenom prostoru gostiju posle asistencije Ibrahimovića, ali je sudija odmahnuo rukom.

Ništa od penala za "rosonere"...
18' Greška srpskog golmana!
Loše je ispucao loptu i malo je falilo da Milan to kazni.

Napucao je Kalulua, koji se nije snašao i napravio faul baš nad Milinković-Savićem.
Trivija
Milan 11 godina nije ispao u ovoj rundi, za velikana prvoj u Kupu Italije.
11' Torino izašao visoko
Udarili su "bikovi" presing na polovini Milana, koji se još uvek ne snalazi najbolje.

Gosti deluju sasvim dobro...
5' Početno opipavanje pulsa