17. kolo: Sautempton – Liverpul 1:0 (1:0)

Fudbaleri Sautemptona pobedili su Liverpul 1:0 (1:0) u poslednjoj utakmici 17. kola Premijer lige.

Ings 2
  SOU   LIV
  1 : 0
Kraj utakmice
Sautempton je pobedio Liverpul 1:0.
Igraće se još tri minuta
83' Soton mogao sve da reši!
Rezervista Valeri je imao prazan gol, ali je slabo šutirao i sa gol linije je izvukao loptu Robertson.
10 minuta do kraja
75' Slab udarac Manea
I to prvi u okvir gola.

To govori koliko je Liverpul ispod svog nivoa u Sautemptonu.
20 minuta do kraja
Jalovi Liverpul.

Pokušava po boku, što je glavno oružje "crvenih", ali zataji završnica.

EPA-EFE/Michael Steele
Nestvarna statistika jednog od najboljih bekova sveta
58' Mane ponovo u velikoj šansi
Izašao je pred gol Sotona, ali je Stivens uklizao u poslednjem trenutku i spasao svoj tim.
51' Gosti tražili penal
Vajnaldum je "napucao" u ruku jednog defanzivca Sotona, ali sudija nije pokazao na belu tačku.

Bilo je ovakvih penala ove sezone. Ni VAR nije pomogao gostima.
50' Liverpul krenuo jako
Inicijativa "crvenih" od starta drugog poluvremena.

Za sada bez konkretnih šansi, ali Liveprul "steže obruč".
Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
47' Salah – loše
Mane mu je dobro spakovao šansu, a Egipćanin sa samo pet metara loše udario loptu glavom.
38' Kakav promašaj Sautemptona
Rezervista Tela, koji je zamenio povređenog Đenepa, mogao je da duplira razliku.

Bio je u dobroj pozicji, ali je pored gola poslao loptu.

Bilo je jako blizu...
34' Mane promašio izjednačenje
Najbolja prilika za "crvene" do sada.

Mane je dobio loptu polusikosa sa leve strane, nameštao se, niko mu nije izašao u blok, ali je loše šutirao i prebacio gol.
30' Period mirne igre
Liverpul je pokušao nekoliko puta preko Salaha, ali se odbrana domaćina odbranila bez problema...

Soton kontroliše dešavanja.
Kako je Soton poveo
20' Domaćin vreba greške
Alison je nespretno reagovao, ali se Teo Volkot zbunio u odličnoj šansi.

Kao da nije očekivao i bio spreman za kiks Brazilca.
Ovako je Ings matirao Liverpul

EPA-EFE/Naomi Baker
10' Može li šampion da se trgne?