Fulam – Kardif 1:2 (1:1)

Fudbaleri Fulama uprkos porazu od Kardifa 2:1 (1:1) u Londonu plasirali su se u finale plej-ofa za ulazak u Premijer ligu.

Robert Glacel ispustio produžetke!

Imao je veliku priliku, ali je šutirao preko gola!
Velika borba!
Na svakom deliću terena...
Sudija je pokazao da će se igrati još pet minuta
Pet minuta do kraja – pritisak Kardifa!
Kamara u neverici

Photo by Clive Rose/Getty Images
78' Kardif na pogon rezervista
Mendez-Lein je šutirao i zamalo bio neprecizan.

Dobro je povukao loptu, snažno šutirao, ali je lopta prošla tik pored stative.
73' Opet Kamara i opet ništa
Ređaju se šanse iz minuta u minut, na obe strane.

Kamara je izlomio defanzivce Kardifa, ubacio dobru loptu, ali je Nelson nestvarno intervenisao.

Fantastičan potez štopera Kardifa i strelca prvog gola večeras, jer je skinuo loptu sa glave napadaču Fulama.
72' Auuu, kakva šansa za Kardif!
Šta se sve izdešavalo u kaznenom prostoru Fulama.

U potpunom karambolu golman Rodak je odbranio dva odlična udarca posle konfuzije i očajne intervencije saigrača.

Utakmica je potpuno otvorena...
68' Ponovo Kamara!
Kakva je to "bomba" bila.

Francuz je praktično sa istog mesta kao minut ranije, sa roglja kaznenog prostora, gađao, a Smitis je opet izašao kao pobednik.

Uspeo je da loptu zakači posle jakog udarca i uz pomoć stative sačuva mrežu.

Veliki pritisak Fulama.
67' Kamara – Smitis brani
Kamara, koji je zamenio Kebana na poluvremenu, izborio se za odličnu priliku.

Snažno je šutirao iskosa sa distance, ali je Smitis bio oprezan i izbacio loptu u korner.

Kardif se podigao iz pepela!
Velšani sada jure da vrate potpuni egal, za šta im je potreban jedan gol (pravilo gola u gostima ne važi).

Imali su sjajnu priliku da izjednače u ukupnom skoru na 3:3.

Džoš Marfi je tukao glavom, ali je golman Fulama Rodak odbranio sjajnom intervencijom.
Drugo vođstvo Kardifa u režiji rezervista
47' Gooool – Kardif opet vodi!
Rezervista Tomlin je postigao gol za 2:1.

Posle dugog bačenog auta, stvroila se gužva, Mendez-Laing je gađao glavom, Rodak odbranio, ali je Tomlin bio pribran.

Zakucao je loptu u gol Fulama i opet doneo dramu!

Kakve izmene menadžera gostiju Nila Herisa..
Čak tri promene
Kod Fulama izašao je strelac Kebano i zamenio ga je Abubakar Kamara, a na drugoj strani Li Tomlin i Natanijel Mendez-Lein su ušli na teren umesto Marlona Paka i Džuniora Hoileta.
Počelo je drugo poluvreme
Parker se kockao i dobio?

Kraj prvog poluvremena
Umalo 2:1!
Sajus Kristi je šutirao sa 30 metara posle uvežbane akcije iz prekida, a Smitis je odbranio "žabicu".

Ipak, lopta se odbila Nokartu, koji je šutirao preko gola, s tim da je lopta zakačila protivničkog igrača.
Fulam ima sve u svojim rukama
Finiš prvog poluvremena u mirnijem ritmu.

To potpuno odgovara Fulamu...

Mitrovićev tim ima ukupnih 3:1 i drži sve pod kotrolom.
Tradicija kaže:
38' Nova šansa
Sada za Kardif.

Pokušao je Deni Vord, ali je lopta otišla preko gola.
33' Nokart – Smitis brani!
Sjajno je šutirao fudbaler Fulama sa ivice kaznenog prosotra, ali se Smitis izvio i vrhovima prstiju izbacio loptu u korner.

Fulam želi preokret i da završi posao...
Zanimljivih pola sata!
Videli smo dva gola i to u kratkom roku.

Pored toga, igra se brz i snažan fudbal, sa dosta kontakta i uz nekoliko solidnih prilika.

Sve to sa tribina gleda Aleksandar Mitrović, koji ne igra jer se nije oporavio u potpunosti zbog povrede, ali je i tako u centru pažnje.
28' Umalo preokret
Onoma je prihvatio jedan odbitak, ali je šutirao pored gola.

Bilo je jako opasno po Kardif.
23' Nova prilika za Kardif
Posle jedne nabačene lopte, glavom je probao Šon Morison, ali je bio siguran golman Marek Rodak.
Ovako je Kardif poveo
Kebano 9 – Nelson 8, Tomlin 47
  FUL   CAR
  1 : 2
9' Odgovor Fulama u sledećem napadu!
Odmah 1:1, ma nije prošlo ni 60 sekundi.

Neskens Kebano je strelac posle asistencije Bobija Rida, koji je uputio sjajnu loptu u peterac.

Brzo je reagovao londonski tim posle neprijatnog zaostatka.
8' Goooool
Poveo je Kardif.

Posle kornera najviše je skočio štoper Kurtis Nelson i uneo dramu.

Sada Velšani imaju samo gol zaostatka u ukupnom skoru.

2' Fulam je prvi zapretio
Onoma je bio u prodoru, asistirao je Nokhartu, čiji je udarac odbranio golman Velšana Smitis.