Juventus – Lacio 2:1 (0:0)

Fudbaleri Juventusa savladali su Lacio rezultatom 2:1 u 34. kolu italijanske Serije A.

Ronaldo 51p, 54 – Imobile 83p
  JUV   LAC
  2 : 1
Kraj!
U dodatnih 5 minuta Lacio nije uspeo da stvori šansu. Juventus ima ogromnu prednost četiri kola pre kraja i nadomak je novog Skudeta.
5 minuta nadoknade
90' Sergej - zamalo!
Fenomenalan udarac srpskog reprezentativca, ali još bolja reakcija Ščensnog!
89' Sari se "uplašio"
Očigledno je šta sada radi Sari. Izlazi Dibala, ulazi Rugani.

Dve izmene i u Laciju. Na terenu Falbo i Moro, a izlaze Felipe i Lazari.
Situacija kod Imobileovog gola za 2:1:
Borba na listi strelaca
Ćiro Imobile i Kristijano Ronaldo imaju po 30 postignutih golova u ovom trenutku.
83' Imobile dao nadu Laciju!
Veoma siguran sa bele tačke je Čiro Imobile, iako ga je Ščensni pročitao. Imobile unosi zanimljivost u završnicu – 2:1.
82' Katastrofa Bonučija, penal za Lacio!
Izuzetno lenja reakcija iskusnog Bonučija i ujedno miskomunikacija sa Ščensnim. Imobile se prikrao i naterao italijanskog štopera da ga sa leđa obori, pa će to biti penal upravo za njega.
Maestralna partija Dibale danas

Photo by Valerio Pennicino/Getty Images
77' Odličan udarac Andersona
Fenomenalan udarac Andersona. Morao je da reaguje Ščensni, koji je loptu zakačio i prebacio je preko prečke.
74' Idemo na novu pauzu
Da fudbaleri malo odmore pred završnicu.
72' Dibala mogao da "stavi tačku na i"
Dibala je ponovo sjajno odreagovao kako bi sebi obezbedio prostor, ali je loše šutirao, pravo u Strakošu.
66' Prečka!
Još jedan tečan napad "stare dame" i novi odličan potez Dibale. Argentinac je centrirao sa puno osećaja, pravo na glavu Ronalda, ali je Portugalca zaustavila prečka.
65' Lacio potpuno demoralisan
Iako gube 2:0, fudbaleri Lacija ne pokazuju želju da naprave iznenađenje. I posle drugog gola ekipa Juventusa ima inicijativu i češće preti.
57' Prve izmene na meču
Dve izmene za Sarija. Izlaze Kosta i Ramzi, ulaze Danilo i Matuidi.
Pogodak za 2:0:
54' Blickrig Juventusa – i opet Ronaldo!
Amaterska greška Luisa Felipa, koji se nadigravao sa protivnicima kao poslednji igrač odbrane i izgubio loptu. Ona je došla do Dibale, on ju je povukao do Strakoše, a onda je dodao Ronaldu koji je bio sam ispred gola. Juventus vodi 2:0!
Situacija za penal i pogodak Ronalda:
51' Ronaldo iz penala za prednost Juventusa!
Posle, reklo bi se, ispravne odluke sudije da dosudi jedanaesterac, odgovornost je preuzeo Kristijano Ronaldo. Strakošta ga je odlično pročitao, ali je zakasnio. 1:0 za Juventus!
Penal za Juventus!
Snimak je pokazao...
Gleda se VAR za penal!
Lopta je Bastosa pogodila u ruku posle šuta Ronalda. Nije jasno da li je ruka bila u kaznenom priliko kontakta sa loptom, pa sudija Orsato gleda VAR snimak.
47' Lazari spasao Lacio!
Odličan prodor Dibale i malo sreće doneli su Juventusu ogromnu šansu. Ronaldo je pao na travu i nije dovoljno dobro zahvatio loptu, pa je Lazari uspeo da izbije loptu neposredno pred gol-linijom svog gola.
Počelo je drugo poluvreme

Kraj I poluvremena
Poprilično izjednačen meč u kojem je možda, za nijansu, Juventus za sada bio bolji. Obe ekipe su mogle barem do jednog gola u prvih 45 minuta, pošto su pogodile po stativu, ali za sada mreže miruju.
3 minuta nadoknade
44' Nova stativa!
Okvir gola se zatresao ovog puta na drugoj strani terena. Defanzivci Juventusa kao da se nisu plašili Parolovog udarca, pa su ga pustili da se namesti. On je opalio iz sve snage, Ščensni je bio savladan, ali - stativa!
37' Dva dobra pokušaja domaćina
Rabio je uzeo loptu na polovini terena i vukao je sve do kaznenog. Kao da niko nije očekivao da išta može da uradi, ali Francuz je odapeo udarac levom nogom. Ipak, Strakoša je bio na pravom mestu.

Juventus je dobio korner, najviši u kaznenom je bio Kristijano, ali ni njegov udarac nije bio najprecizniji, pa je završio par metara od gola protivnika.
30' Brz tempo, ali...
Iako obe ekipe pokušavaju da napadaju, nedostaje završni pas koji bi im omogućio da uđu u veliku šansu.
Idemo na prvu pauzu
Posle "prve četvrtine" utakmice idemo na prvu pauzu koja je ustanovljena prema novim, "post-korona" pravilima.
17' Dobar potez Sergeja
Odlično se snašao Sergej, imao šansu da uput šut, ali se odlučio na asistenciju. Šutirao je Kataldi, ali je dobio samo korner.
11' Stativa!
Juventus je zamalo došao do gola! Pravo niotukuda zatresla se stativa gola gostiju nakon loše reakcija Milinković-Savića, ali je ostalo 0:0.
8' Strakoša siguran
Prvi šut za Juventus uputio je Daglas Kosta sa 20-ak metara od gola, ali je lak to bio posao za Tomasa Strakošu.
5' Prva prilika za Lacio
Posle pet mintua odmeravanja snaga Lacio je prvi zapretio. Imobile je sjajno proigrao Kaiseda, ali je njegov udaraca iz neposredne blizine izblokiran.
Problem za Inzagija
Trener gostiju Simone Inzagi je na ovom meču sa četiri izmene manje od dozvljenog (osam umesto 12) zbog problema sa povredama.