Odmah po ulasku Pedro je pokušao da uradi nešto. Probio je sam, šutirao jako dobro, ali Ederson je bio na visini zadatka.

Photo by Adrian Dennis/Pool via Getty Images
Dvostruka izmena
Menja Lampard. Ulaze Pedro i Gilmur, a izlaze Maunt i Pulišić.
6 minuta nadoknade
83' Konačno nešto mirnije
I dalje se napada na obe strane, uglavnom na Sitijevoj, ali napadi idu nešto sporije i odmerenije, ali i nekonkretnije.
2:1 – Vilijan
78' Vilijan siguran!
Hirurški precizan Vilijan sa bele tačke za 2:1!
Crveni za Fernandinja i penal za Čelsi!
Rukom je spasao svoj gol Brazilac.
76' Potpuna "ludnica" na Stamford Bridžu
Neverovatno je kako Čelsi nije dao gol sada. Ederson je maestralno branio, a Sitijevi igrači su ponovo loptu telom izbacivali loptu sa gol-linije. Ipak, Fernandinjo je pri poslednjem kontaktu sa loptom igrao rukom. VAR gleda situaciju...
Uf, uf, uf
Po promena na obe strane
Kovačić menja Barklija, to jest Otamendi Laporta.
Sećate li se?
71' Nestvarna spasonosna intervencija Vokera!
Pulišić se ponovo fenomenalno kretao, došao do lopte i obišao Edersona, a onda loptu poslao ka naizgled praznoj mreži. Ipak, kao Brzi Gonzales je dotrčao Kajl Voker i klizećim startom zaustavio loptu na samoj gol-liniji.
68' Nova pauza
Sada i na polovini drugog poluvremena
Siti ima 72% poseda lopte u II poluvremenu u ovom trenutku...
66' VAR razmatrao crveni karton
Ridiger je oštro startovao na De Brujneu, nagazivši ga po nozi u kaznenom prostoru svoje ekipe. Ipak, VAR je dosudio da neće biti nikakve kazne za Nemca.
Doktor
62' Šta uradi Ederson!
Još jedna skandalozna greška igrača Sitija, ovog puta golmana Edersona. Poklonio je loptu Mauntu, ali on nije bio dovoljno precizan.
62' Menja i Lampard
Tami Ejbraham menja Olivijea Žirua.
58' Još jedna izmena za Pepa
Zinčenko menja Mendija.
1:1 – KDB
57' Stativa!
Au, kakav šok! Zamalo da Siti dođe do preokreta za manje od dva minuta. Mahrez je sjajno uposlio Sterlinga na kojeg je zaboravila odbrana domaćina, ali je Sterling pogodio stativu.
Prve izmene na meču
Dvosturka izmena za Gvardiolu. Van terena su Bernardo i Rodri, a u igri su David Silva i Žezus.
55' Golčina De Brujnea!
Nikada nije pametno ostavljati prostora De Brujneu da šutne, a to su fudbaleri Čelsija ovog puta uradili faulom nad Mahrezom.

Belgijanac je izveo slobodnjak sa 20ak metara od gola i savršenim udarcem matirao Kepu! 1:1!
50' Povredio se Kristensen
Nezgodna povreda štopera Čelsija, koji je dobio udarac u glavu. Ukazivana mu je pomoć par minuta, ali se vratio na teren. Za sada bez izmena na obe strane.
Počelo je drugo poluvreme
Kraj I poluvremena
Poprilično izjednačen meč, ali veliki kiks Mendija i Gindoana koštao je Siti.

Podsetimo, ukoliko Siti ne pobedi – Liverpul je šampion!
42' Siti kruži
Gosti kruže oko gola, pokušavaju da stvore priliku, ali ne uspevaju.
38' Lep pokušaj Mahreza
Alžirac je dobro kombinovao sa De Brujneom, namestio se na levu nogu, gađao "školski" pod rašlje, ali nije bio dovoljno precizan.
1:0 – Pulišić
36' Pulišić za vođstvo Čelsija!
Kakva neverovatna greška Mendija. Siti je imao korner, sve je bilo bezazleno po njih, ali su se Mendi i Gindoan amaterski poneli i poklonili loptu Pulišiću, a onda Amerikanca nisu mogli da stignu.

Pulišić je izašao jedan na jedan sa Edersonom, a onda rutinski smestio loptu kraj leve golmanove stative – 1:0!
32' Velika gužva pred Sitijevim golom
Izređalo se nekoliko udaraca Čelsija, ali nema promene rezultata. Barkli i Vilijan su pokušali, a Čelsi je sve opasniji i opasniji. I Aspilikueta i Kristensen su pokušali posle kornera, ali je Ederson bio na nivou.
"Pogubljeni" Bernardo
Bernardo Silva je dobio priliku kao startni napadač na ovom meču, pa od početka utakmice deluje kao "lažna devetka". Ipak, za sada se ne snalazi najbolje u toj ulozi.
23' Idemo na pauzu
Prema novim pravilima, sudija Atvel je poslao igrače na kraću pauzu.
18' Odlična odbrana Kepe!
Fernandinjo je pobegao kompletnoj odbrani Čelsija i posle centaršuta glavom jako udario loptu. Ona je išla nešto iznad Kepe, ali se Španac dobro bacio i prebacio loptu iznad prečke.
Slanje poruke "Black Lives Matter" se nastavlja

Photo by Julian Finney/Getty Images
12' Dobra lopta De Brujnea, dobra reakcija Gindoana
Dobru loptu je poslao De Brujne do Bernarda, ali se on opet nije najbolje snašao. Usledila je kontra i dobar centaršut Vilijana, ali je Ilkaj Gindoan odlično startovao i izbacio loptu u korner.