Fudbaleri Čelsija pobedili su Totenhem 2:1 u 27. kolu Premijer lige.

Žiru 15, Alonso 48 – Ridiger 89ag
  CHE   TOT
  2 : 1
KRAJ! Pobeda Čelsija!
89' Gooooool! Evo drame!
Moura je dodao loptu do Lamele, a ovaj je uz dosta sreće postigao gol. Lopta se od leve noge Ridigera odbila u gol.
82' Prečka Alonsa!
Prelep udarac levog beka iz slobodnog udarca. Ipak, šut je bio nešto jači i lopta je završila na prečki.
79' Odlična odbrana Ljorisa
U šansi se našao Ejbraham, međutim slabo je šutirao i golman Totenhema je odbranio.
78' Izmene na obe strane
Vilijan je zamenio Barklija, dok je Murinjo napravio dve izmene.

Ali je ušao umesto Bergvajna, a Orije umesto Aldervirelda.
Gol Alonsa
70' Jalovi napadi Totenhema
Ne uspevaju igrači gostiju da naprave stopostotnu priliku.
65' Novi žuti karton
Kristensen je nepropisno zaustavio Muru. Lepa prilika za udarac ka golu domaćih.
60' Tanganga pada
Pokušao je Tanganga da iznudi jedanaesterac, ali Oliver kaže da nema govora o tome.
53' Lo Selso izbegao crveni karton
Gledale su sudije iz VAR sobe situaciju u kojoj je Lo Selso nagazio Aspilikuetu i umalo mu slomio nogu. Ipak, Argentinac nije ni žuti karton dobio.
48' Gooooool!
Čelsi vodi 2:0.

Žiru je dugu loptu spustio glavom za Maunta, koji je na potpuno drugoj strani pronašao Markosa Alonsa.

Španac je iz trka, "punom", poslao projektil u levi ugao gola Lorisa. Taj gol pogledajte OVDE.
47' Solidan udarac
Ris Džejms je pokušao iz daljine da iznenadi Lorisa, ali u tome nije uspeo. Lopta je otišla u gol-aut.
46' Drugo poluvreme je počelo
POLUVREME
Posle prvih 45 minuta, Čelsi – Totenhem 1:0.
45+ Igraće se još minut
40' Barkli solidan
Žoržinjo je ukrao loptu, uposlio Barklija, koji je šutirao po zemlji, pored gola gostiju.

Photo by Catherine Ivill/Getty Images
36' Zanimljivo
Delovalo je da je Tanganga pobegao Alonsu i Kabaljeru, ali lopta je pobegla u gol-aut.
34' Ponovo Mura
Lep dupli pas Bergvajna i Mure, ali je šut Brazilca u poslednjem trenutku izblokira. Samo korner.

Lo Selso je izveo korner, glavom je šutirao Davinson Sančes, a Kabaljero vrhovima prstiju interveniše.
24' Nezgodan udarac Alonsa
Lep volej Alonsa, koji završava pored gola Lorisa.
23' Žuti karton
Vinks dobija žuti karton zbog prekršaja nad Žoržinjom.
Egzekucija Žirua
15' Gooooool!
Vodi Čelsi, 1:0.

Uspeo je Žiru da izbegne ofsajd zamku i da šutira. Ipak, Loris brani, a potom Maunt pogađa stativu.

Uzbuđenjima nije bilo kraja, pošto Žiru uspeva da zakuca loptu u bliži ugao Lorisovog gola.
14' Barkli pokušao
Ros Barkli je lepo pokušao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla pored desne stative gola Lorisa.
12' Vrhunska intervencija Lorisa
Pokušao je Mejson Maunt iskosa, ali je Loris lepo zatvorio prvi ugao. Samo korner.
10' Prvi udarac u okvir gola
Lukas Mura je lepo prevario defanzivce Čelsija, šuirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Kabaljero lepo odbranio.
6' Bez uzbuđenja na startu
Nijedna ekipa nije uspela da napravi konkretniju priliku na početku meča. Uglavnom se igra na sredini terena.
1' Utakmica je počela