Čelsi – Mančester junajted 0:2 (0:1)

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su na Stamford bridžu Čelsi sa 2:0, u poslednjem meču 26. kola Premijer lige.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti derbi meč 26. kola Premijer lige između Čelsija i Mančester junajteda.
KRAJ – Junajted "pokorio" Stamford bridž
90+' Igalo debituje za Junajted
Teren je napustio Marsijal.
89' Stativa!
Mejson Maunt je pogodio stativu iz slobodnog udarca. David de Hea je ostao da leži na travi posle neprijatnog udarca ramenom o stativu.
87' Junajted rutinski čuva prednost
Čelsi sve bliži porazu...
77' VAR ponovo poništio gol Čelsiju!
Olivije Žiru je bio nekoliko centimetara u ofsajdu...
76' Žuti za Vilijamsa
Mladi bek Junajteda je zbog starta nad Vilijanom dobio karton.

(Photo by Mike Hewitt/Getty Image
73' Kakva intervencija Baija
Kovačić je izbio sam pred De Heu, ali je fantastični Baili intervenuisao i izblokirao udarac Hrvata.
70' Nova šansa za Junajted
Ponovo je Megvajer bio najviši u skoku, ponovo posle centaršuta Bruna Fernandeša. Ali od svega samo korner.
66' Gooool!
Junajted duplirao vođstvo – 0:2.

Bruno Fernandeš izveo je korner, a u skoku je najviši bio kapiten Hari Megvajer, koji je glavoom zakucao loptu u mrežu Kabaljera. Taj gol pogledajte OVDE.
64' Stativa!
Malo je falilo da Bruno Fernandeš postigne prvenac u dresu Junajteda. Iz slobodnog udarca on je pogodio stativu.
60' Tejlor deli žute kartone
Nakon duela Marsijala i Zume, stvorila se velika gužva i međusobno koškanje.

Epilog – javne opomene za Freda i Zumu.

Photo by Shaun Botterill/Getty Images
55' VAR!
Zuma je pogodio mrežu De Hee, ali je gol poništen zbog faula koji je napravio Aspilikueta nad Vilijamsom na prvoj stativi.
54' De Hea brani za svaki slučaj
Pre udarca Maunta, koji je pogodio stativu, sudija je svirao "enac", zbog igranja rukom Batšuajia.
47' Novi žuti karton
Antonio Ridiger na nedozvoljen način zaustavlja Bruna Fernandeša i zbog toga dobija javnu opomenu od Entonija Tejlora.
46' Počelo je drugo poluvreme
Sa centra kreću igrači Čelsija.
Poluvreme – Junajted vodi protiv Čelsija
48' Čelsi umalo do izjednačenja
Batšuaji se odlično kretao, izborio se za prostor, ali je njegov udarac iskosa prošao pored stative golmana Junajteda.
Marsijalov gol
45' Gooooool!
Vodi Junajted – 0:1.

Iz ne baš lake situacije Entoni Marsijal je nadskočio Andreasa Kristensena i savladao Vilija Kabaljera.

Treba spomenuti i prosto savršen centaršut Van Bisake.
35' Vilijan simulirao, pa dobio žuti karton
Vilijan je pokušao da iznudi penal. Brazilac se spotakao na nogu Bruna Fernandeša, ali je arbitar ocenio taj njegov potez kao simuliranje.
26' Kakav promašaj Batšuajia
Najbolja šansa na utakmici, dobra akcija Pedra i Maunta, koju nije u gol pretvorio Batšuaji,
22' Samo korner za Čelsi
Ridiger je uputio centaršut, Megvajer je nespretno reagovao, ali samo korner za domaće.

Posle udarca iz ugla stvorila se gužva pred golom gostiju, Batšuaji je prerano ušao u peterac, nije uspeo da šutira, što su defanzivci Junajteda iskoristili i raščistili tu opasnost.

Photo by Mike Hewitt/Getty Images
15' Junajted se oslobodio
U više navrata gostujući fudbaleri su prelazili na protivničku polovinu, ali sve što su uspevali da urade je da upute centaršut, koji niko od napadača nije mogao da isprati.
11' Kante povređen
Umesto omalenog Francuza na teren će Mejson Maunt.
8' Još jedan pokušaj domaćih
Nakon Džejmsa, iz slične situacije pokušao je i Brazilac Vilijan. Međutim, lopta je ponovo otišla pored desne stative golmana De Hee.
6' Prva šansa
Mladi Ris Džejms je pokušao sa ivice šesnaesterca, ali mu je nekoliko centimetara nedostajalo da postigne prvi gol u Premijer ligi.
1' Utakmica je počela