Čelsi – Arsenal 2:2 (1:0)

Fudbaleri Čelsija i Arsenala odigrali su nerešeno 2:2 u derbiju 24. kola Premijer lige.

Žoržinjo 28, Aspilikueta 84 - Martineli 63, Beljerin 87
  ČEL   ARS
  2 : 2
94' Kraj meč!
90' Četiri minuta nadoknade!
89' Velika prilika za Batšuaija
Nije uspeo Belgijanac lepo da zahvati loptu.
87' Goooool – Beljerin pogodio za 2:2!
Fenomenalan pogodak Beljerina. Levom nogom u dalji ugao!
84' Gooool – Čelsi preokrenuo
Pogodak je postigao Aspilikueta! Sjajan centaršut, Aspilikeuta je odlično reagovao i pogodio.
80' Sjajna odbrana Lena
Šutirao je glavom Barkli, a Leno je sjajnom intervencijom sprečio novo vođstvo "plavaca".
77' Dobra šansa za Ejbrahama
Fudbaleri Čelsija napadaju. Bila je ovo dobra šansa za Tamija, koji je glavom šutirao u Lena.

Podsećamo, "plavci" imaju igrača više.
Sjajan gol Martinelija
63' Gooool – sjajan pogodak Martinelija za 1:1!
Pretrčao je Brazilac više oko 75 metara i pogodio!

Kante se okliznuo, igrači Čelsija nisu uspeli da ga stignu, a Martineli je smirenom reakcijom savladao Kepu.

(Photo by Shaun Botterill/Getty Images)
50' Gužva u kaznenom Arsenala
Pokušali su Ejbraham, Kante... na kraju posle velike gužve ništa od gola. Podsećamo, Čelsi ima igrača više.
46' Počelo je drugo poluvreme
45' Kraj prvog poluvremena
40' Arsenal pokušava
Gosti pokušavaju da sa igračem manje dođu do izjednačenja. Imali su dva solidna napada, međutim nisu uspeli da ugroze Kepu.

Photo by Mike Hewitt/Getty Images
33' Žestoki napadi Čelsija
"Plavci" žele da što pre postignu i drugi gol.
Greška Mustafija, crveni Luisu, pa gol Žoržinja
28' Gooool – Čelsi vodi!
Rutinski izveden penal. Žoržinjo je pogodio i savladao Lena, 1:0.
26' Penal za Čelsi i crveni za Luisa!
Katastrofalna greška Mustafija! Ejbraham je izašao sam ispred golmana, a u pokašaju da postigne gol ne nelegalan način ga je zaustavio Luis, koji je dobio crveni karton.
22' Pritiska Čelsi
U ovim trenucima igra se uglavnom na polovini Arsenala. Gostujući fudbaleri se za sada uspešno brane.
17' Prečka Hadson-Odoija
Lukavo je gađao mladi fudbaler i umalo da savlada Lena. Prečka je spasla "tobdžije".
15' Sjajna prilika za Ejbrahama
Mogao je Jbraham bolje da reaguje. Napadač Čelsija šutirao je glavom iz dobre pozicije, ali pravo u Lena.
10' Dobra šansa za Čelsi
Sjajan centaršut Emersona, lopta je pogodila Kristensena koji je glavom šutirao malo pored stative.

Photo by Shaun Botterill/Getty Images
5' "Tobždije" konkretnije
Opasan centaršut Pepea, međutim lopta nije došla do igrača Arsenala.
2' Loš potez Sake
Mladi fudbaler upropastio je dobar napad Arsenala. Njegov centaršut je bio očajan.
1' Utakmica je počela