Arsenal – Čelsi 1:2 (1:0)

Fudbaleri Čelsija pobedili su Arsenal rezultatom 2:1 iako su imali gol zaostatka na poluvremenu.

13' Obamejang – Žoržinjo 82, Abraham 87
  ARS   ČEL
  1 : 2
KRAJ
Igraće se još 7 minuta sudijske nadoknade
Goooooooooooooooooool!
Prvo je sjajnu akciju napravio Arsenal, a Nikola Pepe pogrešio i izgubio loptu, da bi Čelsi jurnuo u kontru. Abraham je po centrali trčao, odložio loptu Vilijanu desno, koji je vratio u peterac, a Abraham kroz noge Lena donosi veliki prokret Čelsiju
Žoržinjo donosi izjednačenje
Posle dobrog centaršuta, Bernd Leno je loše procenio let lopte. Skočio je i promašio je ostavivši Žoržinja potpuno samog na drugoj stativi, koji je loptu samo ugurao u nebranjenu mrežu Arsenala za 1:1.
82' Goooooooooooooooooooooooool
VAR gleda situaciju u kojoj je možda Žoržinjo napravio faul u napadu. Ipak nije, gol je priznat
77' Umalo da Vilok udvostruči prednost
Tukao je Džo Vilok sa nekih 20 metara, ali je lopta otišla pored desne stative
74' Velika prilika za Čelsi!
Ponovo je intervenisao David Luis, sjajno je izgledao Čelsijev napad, ali se na kraju sve završilo kornerom. Posle tog kornera je Tami Abraham šutirao, a Leno lako odbranio.
66' Odlični Čelsi
Tarik Lampti je sjajno pronašao Tamija Abrahama, ali je David Luis stigao da interveniše i izblokira njegov šut. Deluje kao da je Lampard pogodio sa svojim izmenama, pošto Čelsi deluje neuporedivo bolje
64' Kovačić je probao "makazicama"
Njegov udarac bio je veoma neprecizan i rezultat ostaje 1:0
57' Drugi korner za Čelsi
Velika gužva u kaznenom prostoru, Leno interveniše na vreme. Ridiger i Mustafi su se sudarili i stiže lekarska pomoć. Lampti ulazi u igru umesto Tomorija. Lampti je mladi reprezentativac engleske i ovo je njegov debi u dresu Čelsija.
Umalo tuča
Posle jednog jačeg starta nad Lakazetom koji je napravio Žoržinjo usledilo je koškanje, uključili su se Zuma i Genduzi, ali ništa ozbiljnije se nije razvilo i sve se završilo žutim kartonima za aktere
53' Energična igra Arsenala
Već dva puta od početka drugog dela igrači Arsenala su uhvaćeni u ofsajd poziciji. Imaju veliku želju da postignu i drugi gol, a sada je zbog prevelike želje pogrešio Lakazet.
Počelo je drugo poluvreme
Čelsi je pokušao da zapreti Arsenalu, ali je ta opasnost lako otklonjena. Ezil i Nelson su kombinovali po desnom boku, povukli kontri, ali je Čelsi uspeo da se odbrani.
Kraj prvog poluvremena
Utakmica je produžena za 5 minuta
Čelsi nešto bolji, ali nedovoljno za gol. Slabo je šutirao Tomori, omeo ga je Obamejang i Leno lako hvata tu loptu
37' Bolja igra Čelsija
Ova ideja Frenka Lamparda je urodila plodom i Čelsi zaista bolje igra. Vilijan je dosta istureniji što Čelsiju itekako prija
32' Nastavlja se inicijativa Arsenala
Emerson je izašao iz igre, a umesto njega igra Žoržinjo. Odlučio je Frenk Lampard da promeni malo formaciju
Povredio se Čembers
Stradalo je levo koleno Arsenalovog defanzivca, a njegova zamena je Škodran Mustafi
18' Kante spasio Čelsi
Nova sjajna akcija Arsenala, Obamejang je veoma inteligentno ostavio loptu Lakazetu kome je lopta pobegla i dovoljno vremena je imao Kante da interveniše i otkloni opasnost. Abraham je na drugoj strani imao svoju šansu, ali se spetljao u kaznenom prostoru i izgubio loptu
Gol Obamejanga
Kako je Arsenal došao do vođstva pogledajte OVDE
GOOOOOOOOOOOOOOL
Pjer Emerik Obamejang se odlično kretao u petercu, sjajno se izvio i glavom matirao Kepu Arisabalagu za prednost Arsenala od 1:0, ovo je bio 13. gol Obamejanga u Premijer ligi ove sezone
11' I Čelsi preti
Po prvi put smo videli Čelsi da ozbiljno napadne Arsenal, ali je posle velike gužve uspešno intervenisao Bernd Leno
9' Novi slobodan udarac za Arsenal
Šutirao je David Luis, ali je to bilo nedovoljno snažno i nedovoljno precizno i Kepa je to lako uhvatio
6' Miran početak utakmice
Nema previše uzbuđenja na samom startu utakmice, jedini konkretan napad imali su fudbaleri Arsenala
Utakmica je počela!
Arsenal je već u 4. minutu utakmice stigao do kaznenog prostora Čelsija, slobodan udarac je izveo Ezil, ali je Ngolo Kante uspeo bez većih problema da otkloni opasnost. Domaćin je nešto bolje počeo susret i deluje nešto bolje na startu utakmice.
Pratićemo utakmicu 20. kola Premijer lige između Arsenala i Čelsija.